Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Itt a gyakorin kértek e...

Itt a gyakorin kértek e valaha is egyetlen egyszer elnézést, a Jehova Tanüi valakitől akit netán megsértettek, vagy, talán valami elírt hiba miatt?

Figyelt kérdés

Ezt csak azért kérdem, mert a hosszú beszélgetéseim során amit a tanúkkal folytattam soha nem láttam azt a szót az ők kezükből kiírva,hogy "elnézést".Mások és jó magam is ha tévedtem valamibe elnézést kértem, és sok más ember is, de ők soha!

Ez miért van, búszkeségből, vagy talán tíltja a szervezet, hogy a hitehagyottakkal folytatott beszélgetéseik során nem szabad nem kell elnézést kérni, bármilyen hiba után sem?

Tapasztalatok a témában?



2015. jún. 23. 17:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnézést a kérdésben kiírt hibák miatt! :)
2015. jún. 23. 17:37
 2/16 anonim ***** válasza:

igen, tőlem pl, én igyekszem nem beszólósan kritizálni őket, de amikor 6000 "szutyok szektás mocskok" és hasonló közül kell kibányászniuk az értelmes hozzászólást, ést az is éles kritika, hát nem csodálkozom ha elszakad belül valami...


aztán rájuk szóltam, és elnézést kértek...


de azért nem gyakori!

2015. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez tényleg meglepő, de hiszek neked. :)
2015. jún. 23. 17:52
 4/16 anonim ***** válasza:
mivel a zrt sem kér sohasem elnézést, ezért nem teszik meg az átlag tanúk sem. tisztelet a kivételnek...
2015. jún. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 KZitus ***** válasza:

Szia


Ha szolgálatban vagyok, akkor is, és ha olvasod a válaszaimat, akkor itt is találkozhatsz " elnézésed kérem"-mel :-)...ha úgy érzem, hogy esetleg valakit, valamivel....


Egyébként nem tartjuk a más vallásuakat hitehagyottaknak, mert ha így lenne, nem járhatnánk házról házra (az előítélet miatt). Mindenki a vallását úgy választja, ahogyan akarja, és mi ezt tiszteletben tartjuk, mert mi is elvárjuk az embertársainktól, hogy tartsák tiszteletben azt, hogy mi miben hiszünk. Hiszen mint írtam, mi is ezt tesszük.


Remélem nem bántó a válaszom, ha így érzed, elnézésedet kérem:-)


Szép estét kívánok Neked:-)

2015. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A tévedéseiket nem fogják elismerni,inkább belemennek a hazugságba,terelésbe,hallgatásba.Ezt teszi a vallási fanatizmus.A vezetőik pedig igen,tiltják nekik,hogy elismerjék,hogy tévednek vallási kérdésekben,így a bocsánat kérés is elmarad ebben az összefüggésben.
2015. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Beszélgetésbeli dolgokban már kértek elnézést.

Vallási kérdésekben ők nem tévednek, így elnézést sem kell kérniük soha.

2015. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

nyilván vallási dolgokban nem kérnek elnézést, ha valami mély meggyőződésed, nem kérsz elnézést, hogy úgy gonolod, szerintme pl bűn megcsalni a párunkat, és ha valakinek megjegyzem h nem kéne flörtölnie másokkal ha egyszer van párja, biztos, hogy nem fogok elnézést kérni, legalább addig ameggig nem győzött meg, hogy tévedtem.


Nem fogok elnézést kérni, mert erre engem a természetes erkölcsi érzékemen kívül a vallási meggyőződésem is motivál, sé ezzel valamelyik ateistát sértem, mert vallásos emberként elszívom a szekulátis levegőjét


ugyan így nem várom el egy jehova tanújától hogy elnézést kérjen mert szerinte tilos a vérátömlesztés, azt várom el ,hogy hallgasson meg gondolja át az érveimet és ha hathatósak változtassam eg a véleményét, utána akár elnézést is kérhet, mert tévedett


hányezer évnek kell még eltelnie, hogy az emberek rájöjjenek ,hogy jehova tanúi sem változni nem fognak sem kilépni a szektából pusztán attól ha "fanatikus gyökérnek" nevezzük őket?


a "nekem van igaza, ő kérjen bocsánatot!" hozzáállás mellett meg akkor miben vagyunk jobbak náluk?

2015. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves Kzitus Te vagy az első Jehova Tanú aki elnézést kért tőlem.

Ezt nem fogom elfelejteni! :)

Nem akarok kötekedni, nem akarok se vádaskodni de megkérlek szépen válaszolj meg nekem egy kérdésre. :)


„Nagy Babilon Sátán szervezetének a vallási része. (Vesd össze: János 8:43–47.) Legkiemelkedőbb alkotórésze napjainkban a hitehagyottkereszténység, amely hatalmas, törvénytelen szervezetként tűnt fel Krisztus után a negyedik században, olyan hittételekkel és külsőségekkel, amelyek nem a Bibliából, hanem javarészt a babiloni vallásból erednek (2Tesszalonika 2:3–12).”

(„Elesett Nagy Babilon”

re 30. fej. 205–215. o.

Jelenések csúcspontja)

Tehát az Őrtorony szerint én ehhez a hitehagyott kereszténységhez tartózom, vagyis én a te szemedben hitehagyott vagyok, és ezt nem én mondom hanem az Őrtorony.

Az a jele, hogy valaki most már ködösít, vagy te(elnézést) vagy pedig az Őrtorony.

Na szóval akkor; én hitehagyott vagyok a Te szemedben? :)

Mindenkinek köszönöm a válaszát! :)

2015. jún. 23. 21:20
 10/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Volt már rá példa hogy egy tanú elnézést kért. De ez valóban nagyon ritka.

De olyan tanúval is találkoztam akinek ez egyáltalán nem állt szándékában. Pedig mivel itt írásban kommunikálunk így vissza idézhető az amit írnak. De elnézést azt nem kért!

2015. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!