Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben?

Hiszel Istenben?

Figyelt kérdés

Megjegyezném, hogy senkit nem szeretnék megbántani. Nem érdekelnek pro és kontra érvek, csupán arra vagyok kíváncsi, hogy miért hiszel Istenben? Mik voltak azok a sarkalatos pontok az életedben, amiért hívő lettél? Talán neveltetés? Esetleg volt valamilyen transzcendentális élményed?


Illetve kíváncsi vagyok az ateisták, agnosztikusok véleményére is. Nálatok mi volt a kiváltója, amiért eldöntöttétek, hogy nem hisztek Istenben?


Én vallásos szülők gyermekeként végül ateista lettem. Korán megvolt a véleményem a vallás(ok)ról, a mai világban betöltött szerepéről, de ahogy mondtam, megbántani nem szeretnék senkit. Ha filozófiai értelemben közelítem meg, akkor azt hiszem, képtelen vagyok hinni. Nincs egyértelműen definiálható jó vagy rossz a világban, ez nézőpont kérdése mindig. A sorozatgyilkos nem döntött úgy, hogy ő sorozatgyilkos lesz. Gyerekkori traumák, abúzus, elítélt drogos szülők az okozói. Lehet, hogy ha szerető szülők mellett nő fel, életeket mentett volna. Ő most egyértelműen rossz? Hogy emiatt a pokolban a helye, az pedig egy jó döntés? Nekem ez túl sarkos, végletekben való gondolkodás.


Mi a végső célja a hitnek? Ted Chiang egyszer írt egy novellát, amelyben felvetette, hogy Isten létezik, erre több bizonyítékot is szolgáltatott, majd a történet végén egy olyan felfedezés rendítette meg az emberek hitét, amely arra mutatott, hogy Istennek nincs terve az emberekkel. Miért gondolnám én azt, hogy velem van terve, hogy egy nagyobb egész apró részese vagyok? Mi a nagy egész? Ha nem látom az utamat, a hitemet sem tudom belevetni. Nálam ez önellentmondásba fullad.


Köszönöm a figyelmet.



2020. szept. 22. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Értelmes embernek tűnsz, aki kialakított egy Isten nélküli világmodellt. Ha teljes az életed, és boldog vagy, meg minden, akkor nem mindegy, hogy én hiszek-e Istenben?

---

Hogyan definiálod és/vagy írod le Istent? Csak hogy ugyanazon fogalmi keretben mozogjunk.

2020. szept. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az én életem szempontjából teljesen mindegy, hogy te miben hiszel. Kíváncsiskodom csak, mert az a tapasztalatom, hogy ezt kevesen tudják megfogalmazni.


Ha feltételezem "Isten" létezését, azt gondolom, hogy az emberi tudás még kevés a megértéséhez. Ha mindenképp el kell képzelnem, akkor egy kozmikus entitást kreálok, aki magába foglal mindent. Célja az alkotás és a tökéletesítés. Elvégre az emberi lét kozmikus szemszögből nézve csak egy szempillantás, talán csak egy prototípus egy olyan létforma megalkotásához amely közelebb visz a végső megértéshez. De ez inkább fantázia, és biztosan nem ugyanazon fogalmi keretben mozgunk. A klasszikus Istent nem tudom leírni, mivel hinni sem tudok benne.

2020. szept. 22. 12:12
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

egyes vagyok


Köszi a kiegészítést.


Szép napot!

2020. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

Egyszer felkaocsolódtam a menyország rezgés szintjére, így elképzelhetetleb eufórikus tökéletesség érzésben lebegtem.


Ez csak egy, bár a legnagyobb élmény.


Átlátom isten rendzserét, ahogy tökéletes a végső cél folyamatos megvalósulásához.

2020. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%

"Gyerekkori traumák, abúzus, elítélt drogos szülők az okozói. Lehet, hogy ha szerető szülők mellett nő fel, életeket mentett volna."

Ez nagyon nem így van. Csak az ismeretségi körömben van olyan srác, akinek ilyenek voltak a szülei, ő pedig ettől megundorodott, és nagyon szelíd, jó ember vált belőle. Természetesen van ilyen példa is, de ha a gondolkodásod elcsúszik, akár felnőtt korban is, mert pl. mindig irigykedsz, nem vagy elégedett, bármikor lehet belőled bűnöző. Lényeg a pszichés torzulás, ami nem minden esetben kenhető másokra.


"Nem érdekelnek pro és kontra érvek, csupán arra vagyok kíváncsi, hogy miért hiszel Istenben?"

Én azért hiszek, mert logikailag, filozófiailag, "természettudományilag" is bőven bizonyítható, hogy létezik az egyetlen abszolútum, az Isten. Természettudományosan persze nem direkt bizonyításra gondoltam, mert az önellentmondás lenne.

2020. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 qkker1 ***** válasza:
47%

"Egyszer felkaocsolódtam a menyország rezgés szintjére, így elképzelhetetleb eufórikus tökéletesség érzésben lebegtem."


És mit szívtál/szedtél/szúrtál ehhez az állapothoz?

2020. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Azért hiszek Istenben, mert szellemi keresés útján bizonyosságra jutottam. Jézus személye hiteles számomra, hogy Istentől jött, Ő Isten Fia. Kiemelkedő szellemi tanítás, csodák, feltámadás a halálból, és ószövetségi próféciák beteljesítése van a számláján. Ha elolvasod az Újszövetséget, megtapasztalhatod, hogy nem mindennapi szellemisége van.

De ez még csak a gyermeki hit, hogyha hisszük hogy Jézus a Krisztus. A felnőtt hit bizalom Istenben minden körülmények között. Isten gondviselő Isten, jelen van az életében annak aki Őt keresi. Apró dolgokban felfedezhetjük, hogy jelen van és formál.

A pokol, kárhozat kérdése számomra is nehéz kérdés. Jézus mindenesetre tanított a kárhozatról. A keresztények várják is vissza, dicsőséges második eljövetelét. Amikor ő lesz a bíró. Érdekes, hogy nem is Isten, hanem Krisztus a bíró.

3 felfogás létezhet keresztényként a kárhozatról, pokolról.

1) örök szenvedés

2) megsemmisítés

3) egyfajta univerzalizmus, mely szerint a kárhozat nem örökké tart


Ez utóbbiról egy előadás:

Bolyki György: Mi lesz a pokolban?

https://www.youtube.com/watch?v=ol4Xvustuow


Ezzel együtt nem gondolom, hogy tét nélküli lenne, hogy a mostani életben Krisztust megváltójának tartja e valaki. „Áron vétettetek meg” ahogy elhangzik az Újszöv.ben.

2020. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Thrall20 válasza:
2020. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért hiszek Istenben, mert átláttam nincs egyetlen jó út nélküle. Én az abszolút jót találtam meg benne.

A földön mindenki hibázik, én is. Isten szent akaratából végig megyünk akaratán, szűk támpontokat ad csak. A Biblia az egyik.


Ha valaki valóban Isten kereső azt ne a tudományban keresse, mert éppen ott nincsen úgy ahogy számonkérik ot.


Ha három dimenzióban élünk honnét tudjuk nincs e több dimenzió? Nem evilágból való, mondta Krisztus, ami azt jelenti ne a földön megszerzett tapasztalatokkal keressük.


Kérdező, ha Istenkereső vagy olvass Bibliát, ha nem vagy az, akkor miért kérded? A szűk út a Biblián keresztül vezet.


A Biblia elképesztő dolgot kér! Azt kéri csak Istent imádd! Micsoda? Abba legyek szerelmes akit sehogysem tudok semmilyen érzékszervemmel tapasztalni? Abba legyek szerelmes aki nem mutatkozik és még a nemét sem ismerem? Látod milyen szűk út vezet Istenhez?


Isten azért többször megmutatkozik a Bibliában, közvetve, majd csak hangjával.


Micsoda annak higgyek aki mondott valamit, valakiről?


Nos láthatod milyen szűk út előtt állnak a hívők. És mégis milyen sokan mondják, akik be sem illatoztak a Bibliába, hogy hiszik hogy van Isten.


Isten nem egy tapasztalati bizonyítékból összeálló vizuális kép, hanem a szívedben felgyúló igen lelkisége. Az ész és szív sokszor ellentmond egymásnak, nohát a test a léleknek is.


Ha test és ész szerint élsz ateista maradsz. De miért nem mondasz igent a szívnek és léleknek, csak úgy lehetsz teljes.


A lelkünket Istentől kaptuk, és csak kölcsönben elnyomottként van itt lent a földön. Maradj gyermeki lelkesedő és megértesz mindent.

2020. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!