Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eszembe jutott, hogy néhány...

Eszembe jutott, hogy néhány éve megállított egy hajléktalan idős nő, és mondtam neki nem adok pénzt. Rákérdez, hogy "hiszel Istenben?" És mondom igen. Mert már voltam teista. De hamár nem hagyott békén adtam neki 50ft-ot... Veletek történt ilyen?

Figyelt kérdés
Ez most zaklatás volt? Mert ha nem adok neki pénzt, akkor a Pokolra jutok... De legközelebb ha ilyen lesz, akkor rákérdezek, hogy a többi hajléktalannal mi lesz?

2020. szept. 1. 11:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy jutsz pokolra. Ha meg ő hisz, akkor mondd neki, hogy most próbatétel alatt áll ás húzz el.
2020. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
:)
2020. szept. 1. 12:01
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Bírom az ilyen képmutató hívőket...
2020. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
kösz...
2020. szept. 1. 12:38
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg ő hisz, akkor mondd neki, hogy most próbatétel alatt áll ás húzz el." Vagy épp az áll próbatétel alatt aki ilyet ír és ezzel a kijelentésével bizonyítja, hogy egy csepp könyörület sincs benne.


"De legközelebb ha ilyen lesz, akkor rákérdezek, hogy a többi hajléktalannal mi lesz?" Mi lenne? Ha nem segíthetsz mindenkin, akkor annak sem kell segítened, aki éppen előtted áll?

2020. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom. De állandóan adni kell ha találkozok velük, vagy mi? Nekünk is kell pénz.
2020. szept. 1. 13:44
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha van módod rá, akkor miért ne adnál? Akár kis összegeket. pl. 50 ft-ot adtál a nőnek. Ezek szerint 50 ft-ot tudtál nélkülözni. Neked ezek szerint nem volt létszükséglet az az 50 ft neki viszont lehet sokat jelentet. Én sem adok mindenkinek, mert van akinek egyszerűen nem tudok, mert nincs miből. De, volt már, hogy a saját kajámat adtam oda valakinek, aki éhesen kóválygott, mert tudtam, hogy később lesz alkalmam enni, ő meg lehet mindjárt összeesik. Nem kell neked földönfutóvá válnod azért, hogy a szegényeket etesd, mert sosem fogynak el. De, ha valaki éhes, vagy lakbérre gyűjt és te hozzá tudsz járulni valamennyivel, akkor miért ne adnál neki? pl. Ha le tudsz mondani az aznapi túró rudidról, akkor már is tudtál neki adni 100 ft-ot. Neked kis lemondás, neki viszont lehet sokat számít. Ezen én is gondolkoztam korábban, hogy te jó ég mennyi kéregető van a világban, akkor most mindenkinek adjak? 1. Nem találkozol mindenkivel. Elég csak azoknak segíteni, akikkel találkozol. 2. Nem kell erődön felül segíteni nekik, mert annak semmi értelme. Elég csak akkor, ha tudsz. Mikor kis pénzem volt, kicsiket adtam, mikor több pénzem volt többet adtam. De, volt amikor nem adtam, mert nem tudtam, mert pl. ha odaadom a pénzem nem jutok haza.
2020. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Értem. :) Bár Istennel "fenyegetni" nem jó. Nem említette, de eszembe jutott a Pokol...
2020. szept. 1. 14:13
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Attól még nem kerülsz a pokolba, mert annak az egynek nem adsz. De ha utána lelkiismeret furdalásod lesz, akkor úgy fogod intézni, hogy mindig legyen nálad annyi apró, hogy ha kér valaki, akkor tudj adni, mert Isten így fog rád hatni, nem pedig a pokollal való fenyegetéssel.
2020. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tehát 1ft is elég neki? Vagy 5ft-os? Vagy ez önzösség?
2020. szept. 1. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!