Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszel Istenben? Mi...

Miért nem hiszel Istenben? Mi volt a rossz az életedben?

Figyelt kérdés
Én hiszek Istenben/Teremtőben, még akkor is ha beszédproblémás vagyok, és kicsit rossz az életem. És nem csak azért hiszek, mert félek a haláltól.

2020. jún. 6. 18:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim válasza:
80%
Én hiszek, de eddigi tapasztalataim alapján elég süket.
2020. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
90%
Azért nem hiszek, mert elkezdtem kritikusan gondolkodni.
2020. jún. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
58%
Én hiszek, de tudom, hogy csak az emberek képzeletében létezik.
2020. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 A kérdező kommentje:
Akkor hogy jött létre az élet, és a világ? :)
2020. jún. 6. 18:43
 5/84 anonim ***** válasza:
92%

Én nem hiszek, mert logikusan gondolkodom - azt viszont nem tudom, miért kellett volna valam rossznak lennie az életemben?

Az elég átlagos, kisebb nehézsségektöl eltekintve, mai normális dolog.

2020. jún. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
92%

Azért nem hiszek mert az égvilágon semmilyen bizonyítékot nem tudnak felmutatni a vallásuk mellett ideértve az összeset.


"Akkor hogy jött létre az élet, és a világ? :)"

- klasszikus érvelési hiba, hiszen azt is megkérdezhetnéd, hogy akkor hogyan jött létre az isten.

2020. jún. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 A kérdező kommentje:
Értem, de mivel Isten minden6ó és teremtő ezért van, volt, lesz. Csak mi fizikai lényeknek, mint ahogy neked is, nagyon nehéz felfogni. Mert a téridő dimenzióba be vagyunk zárva.
2020. jún. 6. 19:17
 8/84 anonim ***** válasza:
93%

"Értem, de mivel Isten minden6ó és teremtő ezért van, volt, lesz."

- mondom... klasszik. Ha meg valaki azt mondja, hogy az anyag is mindig volt van és lesz, akkor gondolom az hülyeség.


"Csak mi fizikai lényeknek, mint ahogy neked is, nagyon nehéz felfogni. Mert a téridő dimenzióba be vagyunk zárva."

- te gondolom valami szakértője lehetsz a téridő dimenziónak, hogy ilyen egyértelműen meg tudsz vele magyarázni dolgokat! Már ha jelent egyáltalán ez valamit azon kívül, hogy olyan tudományosan hangzik.

2020. jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, ezt már huszonöten eljátszották előtted.

Az égvilágon semmiféle bizonyíték nincsen a te istenedre SEM. Nem, a világ sem bizonyítja. A te életed sem bizonyítja.

Értelmes emberek nem hisznek benne... csak legfeljebb akkor, ha egészen pici koruktól erre nevelték őket.

Nem kéne újra elölről kezdeni.

Fogadd el, hogy nem mindenki hisz, és ráadásul inkább az értelmesebb emberek nem hisznek.

2020. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
90%

#8


Hagyjad, nyílván fizikából van Nobel-díja es mellé ekkora teológia professzor is 😂

2020. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!