Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hívő vagyok. Szerintetek...

Jézus hívő vagyok. Szerintetek milyen megcáfolhatatlan érv kell Isten létezésére? Lehet egy sima isten is, de lehet akár a Biblia istene! Jehova tanúi, Mormonok és a többiek? Kitaláltatok már egy jó érvet?

Figyelt kérdés
Nekem elég az erkölcs és a rend az univerzumban. Csak még erősebb érv kellene. Tudtok-e kitalálni valamit?

2020. okt. 4. 21:40
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
14%

Mit? hogy valaki működteti?

A bizonyiték, hogy működik. Ha nem lenne működtető, nem működne. Isten személyét szó szerint nem láthatod, soha ember fia nem fogja látni. Az az életébe kerülne. Mózes is akarta volna látni, de Jehova megmondta neki, ember nem láthatja úgy, hogy életben maradjon.

Képzeld el, hogy a Napot, ami több mint 150.billó hőfokkal rendelkezik. Azt Ő hozta létre, és megfelelő távolságba helyezte, hog a Földnek hasznot hozzon, és ne kárt tegyen benne.

CSak egy milliméter eltérés kellene ahhoz, hogy baj legyen. Vajon magától ált be a nap akkora távolságra? Vagy valaki meghatározta annak a távolságát, tudva, hogy az úgy jó. Mint ahogy a Föld dőlés szöge, a 23,5 fok sem magától alakult úgy.

2020. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 KZitus ***** válasza:
52%

#17

talán még annyit ehhez:Miután a próféta leírja, hogy olyan emberek fognak jönni, hogy Jehovát imádják, akik a nemzetekhez tartoznak, így kiált fel: „Bizony Te elrejtőzködő Isten vagy, Izráelnek Istene, szabadító!” Ézsaiás 45:15. Bár Jehova jelenleg nem mutatja ki a hatalmát, a jövőben nem fogja többé elrejteni magát. Megmutatja majd, hogy ő Izrael Istene, népe Szabadítója. De Jehova nem lesz azok Szabadítója, akik a bálványokban bíznak. Az ilyenekről ezt mondja Ézsaiás: „Szégyent vallanak és gyalázatot mind, egyetemben gyalázatban járnak a bálványok faragói” Ézsaiás 45:16. Megaláztatásuk többet foglal majd magában, mint csupán átmeneti kegyvesztést és szégyent. A halálukat jelenti — az ellenkezőjét annak, amit Jehova a továbbiakban Izraelnek ígér.

2020. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
0%
Létezés.
2020. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
73%
Csak az egyszerű, fantáziátlan ember fogadhatja el azt az érvet, hogy kell egy működtető, mert "működik" a világ. Ugyanolyan nesze semmi fogd meg jól duma, mint az isten útjai kifürkészhetetlenek. Ne egyétek meg!
2020. okt. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

"Ha nem lenne működtető, nem működne."

Aha, értem.

Akkor tehát azt mondod, hogy az isten sem működhet maga, neki is kell egy működtető.

Jól értettem?


Amúgy mivel bizonyítod ezt?

Mert bizonyítékot még mindig nem írtál.

2020. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
Jelenlegi tudásunk szerint semmi olyan nem létezik, amivel bizonyítható vagy éppen cáfolható lenne Isten léte. Minden, Istennel kapcsolatos dolog csak találgatás.
2020. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

"Az az életébe kerülne. Mózes is akarta volna látni, de Jehova megmondta neki, ember nem láthatja úgy, hogy életben maradjon."

Te kevered őt Zeusszal. Egy mindenható isten BÁRMIT megtehet.


"Képzeld el, hogy a Napot, ami több mint 150.billó hőfokkal rendelkezik. Azt Ő hozta létre, és megfelelő távolságba helyezte, hog a Földnek hasznot hozzon, és ne kárt tegyen benne."

Ja.

Vagy nem.

A Nap kiválóan ki tudott alakulni magától is. A Föld is.


"CSak egy milliméter eltérés kellene ahhoz, hogy baj legyen."

Te józan vagy?

A Föld–Nap távolság évi ingadozása mintegy 5 millió km. De több is lehetne.

Ennek csak annyi hatása van, hogy az ausztrálok télen jobban fáznak, nyáron jobban izzadnak, mint mi.


"Vajon magától ált be a nap akkora távolságra? Vagy valaki meghatározta annak a távolságát, tudva, hogy az úgy jó. Mint ahogy a Föld dőlés szöge, a 23,5 fok sem magától alakult úgy."

Vicces figura vagy. Én még elég kicsi gyerek voltam, amikor hittem a mesékben.

2020. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
55%

"vagy éppen cáfolható lenne"

A keresztények istene 100%-ban cáfolható. Ezt már sokszor leírtuk itt, a bizonyítással együtt. Nézd vissza.

2020. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Szia!

Jehova tanúja vagyok.


Nekem a legfőbb érvek a létezésére a tökéletesen megalkotott és részletekig kidolgozott világ. Szerintem egy erő sem képes a káoszból ilyen rendet teremteni, csakis Isten.

A másik pedig, hogy érzem a segítségét a mindennapokban. Érzem, hogy az imáimat meghallgatja és tudom, hogy teljesíti is

2020. okt. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

@29


Ez jól hangzik. Ámde, ő hogyan keletkezett?

2020. okt. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!