Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hívő vagyok. Szerintetek...

Jézus hívő vagyok. Szerintetek milyen megcáfolhatatlan érv kell Isten létezésére? Lehet egy sima isten is, de lehet akár a Biblia istene! Jehova tanúi, Mormonok és a többiek? Kitaláltatok már egy jó érvet?

Figyelt kérdés
Nekem elég az erkölcs és a rend az univerzumban. Csak még erősebb érv kellene. Tudtok-e kitalálni valamit?

2020. okt. 4. 21:40
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Nos erre nem ad választ a Biblia. A Szent Írás azt írja, hogy az Ő mindenek előtt már létezett, mindig is volt.

Úgy gondolom, nem az emberek dolga ezt tudni. Bár emberi ésszel felfoghatatlan, nagyon lehetséges, hogy mindig is létezett, hisz a Bibli azt is írja róla, hogy Örökkévaló.

2020. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

"...nagyon lehetséges..."


Ezt mire alapozod?


Mennyivel valószínűbb egy Isten öröktől való létezése, mint egy öröktől való világegyetem / anyag létezése?

2020. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

32

Arra, hogy Isten mindenható. Egy mindenható lénynek BÁRMI lehetséges.

Mennyivel valószínűbb? Nekem, mint hívőnek sokkal. Ugyanis a Biblia azt írja, hogy az Univerzumot is Isten teremtette.

2020. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
Ès hol volt isten azelött,mielött megteremtette az univerzumot?
2020. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
Isten ma sincs "sehol". Ő nem egy személy, hanem egy szellemi lény, akinek nincs tere vagy dimenziója
2020. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

"Isten ma sincs "sehol"


Köszönöm.

2020. okt. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
A "sehol"-t úgy értettem (ezért is tettem idézőjelbe) , hogy nem lehet odamutatni valahova, hogy ott van, vagy nem lehet megnevezni a jelenlétét. Mert ő egy hatalmas szellemi lény, dimenziók vagy fizikai test nélkül
2020. okt. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

"a tökéletesen megalkotott és részletekig kidolgozott világ"

A világ nagyon-nagyon messze van a tökéletestől, ezt már részletesen leírtuk.


"Szerintem egy erő sem képes a káoszból ilyen rendet teremteni, csakis Isten."

Csak az a gond, hogy kezdetben volt a rend (egyetlen kicsi pont), és azóta folyamatosan nő a káosz. Ennek mellékhatása az, hogy néhol néha egy időre rend lesz, de ez ritka.


"A másik pedig, hogy érzem a segítségét a mindennapokban"

Az érzéseid simán becsaphatnak... és amúgy azt sem tudhatod, hogy melyik istent vagy esetleg démont érzed.

2020. okt. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

38

Messze van a tökéletességtől? Szerinted messze van a tökéletességtől egy olyan részeltekig kidolgozott rendszer, mint minden létező dolog a világon?

Ha csak az emberi testet nézed, már az egy leutánozhatatlan mechanizmus.


Figyelj, te nem vagy hívő, ezt nem értheted. Nincs értelme vitáznunk, ha egyszer nem vagyunk egy hullámhosszon. Én nem mondom hogy nekem van igazam, azt sem hogy te tévedsz, csupán más a személyes meggyőződésünk és a hitünk.


Én hiszek Istenben és érzem a segítségét a mindennapokban. Azt is, hogy amikor imádkozom hozzá, a kérésem rendszerint meghallgatásra talál

2020. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

"Szerinted messze van a tökéletességtől"

Nem szerintem. Én nem vagyok ennyire kevély, hogy azt higgyem, mindent jobban tudok.

Tudósok állapították meg, hogyan néz ki a világ, és mennyire tökéletes.

Semennyire.

És ez nem a hullámhossztól függ, ez tény.

2020. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!