Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hívő vagyok. Szerintetek...

Jézus hívő vagyok. Szerintetek milyen megcáfolhatatlan érv kell Isten létezésére? Lehet egy sima isten is, de lehet akár a Biblia istene! Jehova tanúi, Mormonok és a többiek? Kitaláltatok már egy jó érvet?

Figyelt kérdés
Nekem elég az erkölcs és a rend az univerzumban. Csak még erősebb érv kellene. Tudtok-e kitalálni valamit?

2020. okt. 4. 21:40
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

40

A tudós sajátos szemlélettel nézi a világot. Én itt nem tudományról beszéltem. A tudomány szerint Isten nem is létezik.

2020. okt. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

A tudomány nem mondja meg, hogy léteznek-e istenek.

Azt viszont tutira megmondja, hogy a világ egyáltalán nem tökéletes.

Akkor meg nem tökéletes, és kész.

Amúgy ha most körbenézel magad körül: ami ott van, azt mind a tudománynak köszönheted.

HA azok működnek, akkor ez a kijelentésük is igaz.

2020. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
0%

42

A tudománynak? A földet, a vizet a levegőt vagy a napfényt a rudománynak köszönhetem? A testemet, az egészségemet vagy a boldogságomat a tudománynak köszenhetem? Egyáltalán az életet a tudománynak köszönhetjük?


Ez a te felfogásod, nincs ezzel semmi bajom. De szeretném ha mondanál egy dolgot, ami tökéletesebben van megalkotva, mint amit Isten teremtett.

Nem tudom neked mit jelent a tökéletesség

2020. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

"A testemet, az egészségemet vagy a boldogságomat a tudománynak köszenhetem?"

Igen.

Régebben meg sem születtél volna (pár millió ember élne a Földön), és jó esetben 50 évig élsz. Az életed ezerszer jobb, mint akár Jézusé.


Tökéletes az, aminél jobb nem létezik és nem is létezhet. Ha a világ tökéletes lenne, akkor pl. nem csak a 0.000000000000000000001%-a lenne lakható.

2020. okt. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Arányaiban úgy kèpzelik a vallásosok,hogy isten teremtett egy vègtelen hosszú ès mèlysègű sivatagot ès valamièrt csak egyetlenegy homokszemre teremtett embert.

Beláthatnák azt,hogy ez tökèletesen èsszerűtlen gondolkodás.

2020. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

44

Mondtam, hogy nincs értelme vitatkozunk. Én egy hívő szemével nézem a dolgokat, te a tudomány szemével.

Számomra Isten ugyanúgy a tudomány atjya is, mint a világegyetemé és ugyanúgy neki köszönhetem a tudományt is.

De, ez Isten akarata. Isten ezt a bolygót teremtette az emberi életre, s ezt tartja fenn kedvenc teremtményei, az emberek számára.


De ezt nem kell elfogadd, csak tartsd tiszteletben, hogy egy hívő ebben hisz.


45

Nem,nem ésszerűtlen. Neked, ha nem vagy hívő, akkor az.

2020. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
83%
A világ gonoszságára Istennek egyetlen mentsége van -, hogy nem létezik.
2020. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
55%

47

Nem. A Biblia leírja, hogy az első emberpár sodorta bűnbe az emberiséget de Isten megfogja majd tisztítani a Földet a bűntől és egy boldog örök élettel fogja jutalmazni az embereket.

2020. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!