Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok ezekhez az apokrif...

Mit szóltok ezekhez az apokrif írásokhoz? Mi a probléma amiket Jézus mondott? Miért nem fogadják el ezeket a tanokat?

Figyelt kérdés

"Az ember Fény természetű, Bűntelen, Szépséges, Tiszta és Szabad, testbe zárt isteni Fény !"


-"Fény van minden emberben. És .. Fény és Fény között nincs különbség."


"Ugyan az a Fény van minden emberben, sőt ebben a kutyában is, sőt ebben a fűszálban is !"


- "Isten országa Bennetek van !


Nem kőből és fából épült házakban. (templomok)


Hasítsd szét a fát, és ott leszek.


Emeld fel a követ, és megtalálsz."


- "Ne építsetek az én atyámnak templomokat,

mert az én atyám temploma a Világ.


Egy mező a csillagos ég alatt. Egy Hold-sütötte tengerpart. Egy liget. Vagy egy barlang, ahol a Nimfák játszadoznak.


Ez a templom, Nem az amit az ember épít."



- "Ne térdelj le Atyám előtt. ... Milyen volna, ha haza mennél, és apád előtt letérdelnél ?"


2020. okt. 11. 14:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10

nem...

2020. okt. 12. 08:38
 12/13 anonim ***** válasza:
60%

"Az ember Fény természetű, Bűntelen, Szépséges, Tiszta és Szabad, testbe zárt isteni Fény!"

Ez valami gnosztikus tanítás. Az ember lelke be van zárva a testébe, amit ki kell szabadítani a börtönéből. Azért nem került bele a Bibliába, mert ellentétes a Biblia többi részével. Ebbe misztikus tanok keveredtek, amiket az eredeti keresztények nem vallottak.

Az ilyen tanokból jön az, hogy tulajdonképpen a világ a gonosz, amiből meg kell szabadulni vagy úgy hogy önsanyargató módon tönkreteszed magad vagy hedonista módon teszed tönkre magad. Meg a dualista világkép, hogy van a világ teremtője aki gonosz, meg a szellemi világ teremtője aki jó és igazából a zsidók Istene gonosz, meg nem is történt megváltás, Jézus meg sem halt a kereszten, csak levedlette a hús testét. Meg az ehhez hasonló kitekert tanok, amik különböző későbbi tanítók agyából pattantak ki.


"Bűntelen,... és Szabad," Ez már ellentmond mind az Ószövetségnek, mind az Újszövetségnek. Jézus vagy azt tanította ami az Újszövetségben van vagy ezt, mivel a kettő ellentétes. Most akkor bűntelenek és szabadok vagyunk vagy bűnösök, akik megváltásra szorulnak? A kettő együtt nem megy.

2020. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Nincs velük probléma. Én minden vallást képviselek, és elfogadom és megértem e tanokat.
2020. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!