Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a halál utáni...

Szerintetek a halál utáni ítélet Isten hogyan fog megítélni? Erkölcs alapján, vagy pedig a hit alapján?

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 00:15
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
A kereszténység az igazi vallás, mert Krisztus, Isten fia aki értünk halt meg. És csomó megjövendőlés megtörtént ami a többi vallás nem csinált semmit.
2020. okt. 27. 11:07
 12/25 anonim ***** válasza:
Mindent beszámít. Mindent ami benned van.
2020. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem, az iszlám az igaz vallás, mert Mohamed próféta jött és Allah vezetésével kinyilatkoztatta Allah akaratát.

De mondhatnám úgy is, hogy a júdeaizmus az igaz vallás, hisz Isten ezt a népet választotta ki.

Na? Mindegyiknek megvan a maga hangzatos szlogene. Te azért érzed magadénak mégis a keresztény vallást, mert ebbe születtél, ebben neveltek, ez adta az életed alapjait. Ha 2000 kilométerrel délkeletebbre születtél volna, akkor most pontosan ugyanilyen meggyőződéssel állítanád a fentebbi két mondat valamelyikét, mert vagy a zsidó, vagy az arab kultúrkör adta volna az életed alapjait. A hit, az érzés, a meggyőződés ugyanaz lenne, csak a hit tárgyát képezné más. Jézus helyett Ábrahám, vagy Isten helyett Allah.

2020. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"És csomó megjövendőlés megtörtént ami a többi vallás nem csinált semmit."

Ezt honnan veszed? Olvastad őket? A Tóra az konkrétan Mózes öt könyve, az égő csipkebokor csodáját a zsidók is elfogadják :)

2020. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

13.


Az egy dolog mibe születik. Kötelessége az igazságnak utána járni, ezért is hozta létre Jézus a világmérteű prédikáló és tanitványkéző munkát.

A szentirásban nem egy olyan személy van, aki nem volt Izraelita, még is csatlakozott az igaz Isten népéhez minekutána megtudta az igazságot.

Jézus sem maradt az, amibe beleszületett. Ellenben ma nem lenne keresztény élet.

Ábrahámnak tett igéret alapján, jó ha ennek utána néz:

(1Mózes 18:18, 19) 18 Elvégre nagy és hatalmas nemzet származik majd Ábrahámtól, és általa nyer áldást a föld összes nemzete. 19 Hiszen jól ismerem őt, és jól tudom, hogy ő megparancsolja a fiainak és minden leszármazottjának, hogy engedelmeskedjenek Jehovának, és azt cselekedjék, ami igazságos és jogos, hogy beteljesítse Jehova Ábrahámon, amiről beszélt neki.”

2020. okt. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Jézus sem maradt az, amibe beleszületett."

Akkor te miert nem koveted a peldajat?

2020. okt. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"A szentirásban nem egy olyan személy van, aki nem volt Izraelita, még is csatlakozott az igaz Isten népéhez minekutána megtudta az igazságot."

Meg van egy csomo olyan szemely is, aki elhagyta azt, es mas vallas hive vagy ateista lett. Es akkor mi van? Ez nem jelent semmit se.

2020. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Katolikusként Albert L. Lewis rabbi egyéb vallásokkal kapcsolatos idézetét tudom hozni:

'Isten megteremtette a fát. Sokféle fát teremtett, például bükköt, tölgyet, pálmát...

Bár sokmindenben különböznek, egy dolog közös bennük: az ágaik mind az ég, azaz Isten felé nyújtóznak'

2020. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 KZitus ***** válasza:

Szia

Krisztus itt tanít arról, mi alapján lesznek az emberek megítélve:Máté 25:31–46

31 Amikor az Emberfia eljön a dicsőségében, és vele az összes angyal, akkor leül az ő dicsőséges trónjára. Eléje gyűjtik az összes nemzetet, ő pedig különválasztja egymástól az embereket, mint ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kecskéktől. És a juhokat a jobbjára fogja állítani, a kecskéket pedig a baljára.

34 Akkor a király így szól a jobbja felől állókhoz: »Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a királyságot, melyet előkészítettek nektek a világ megalapításától kezdve! Mert éhes voltam, és ennem adtatok, szomjas voltam, és innom adtatok. Idegen voltam, és vendégszeretettel fogadtatok, meztelen voltam, és ruhát adtatok nekem. Megbetegedtem, és gondot viseltetek rám. Börtönben voltam, és meglátogattatok.+« 37 Erre az igazságosak ezt kérdezik majd tőle: »Uram, mikor volt az, hogy éhes voltál, és enned adtunk, vagy szomjas voltál, és innod adtunk? Mikor volt az, hogy idegen voltál, és vendégszeretettel fogadtunk, vagy meztelen voltál, és ruhát adtunk neked? Mikor volt az, hogy beteg voltál vagy börtönben voltál, és meglátogattunk?« A király így felel nekik: »Higgyétek el, amit megtettetek e testvéreim legkisebbjeinek egyikével, azt velem tettétek meg.«

41 Akkor szól a balja felől állókhoz is: »Menjetek el innen, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az Ördögnek és az angyalainak készült! Mert éhes voltam, de nem adtatok ennem, és szomjas voltam, de nem adtatok innom. Idegen voltam, de nem fogadtatok vendégszeretettel, meztelen voltam, de nem adtatok nekem ruhát, beteg voltam és börtönben voltam, de nem viseltetek rám gondot.« Akkor ők is megkérdezik majd tőle: »Uram, mikor volt az, hogy éhes, szomjas, idegen, meztelen vagy beteg voltál, vagy hogy börtönben voltál, és nem segítettünk neked?« Akkor ezekkel a szavakkal válaszol nekik: »Higgyétek el, amit nem tettetek meg e legkisebbek egyikével, azt velem nem tettétek meg.« Ezekre örök halál vár, az igazságosak pedig örök életet kapnak.”

2020. okt. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Jézus ezt kiáltja a János 12:45-50-ben "Én világosságul jöttem a világba, hogy aki hisz énbennem, ne maradjon a sötétségben. Ha valaki hallja az én beszédeimet, de nem tartja meg azokat, én nem ítélem el azt; mert nem azért jöttem, hogy elítéljem a világot, hanem azért, hogy megmentsem. Aki elvet engem, és nem fogadja el az én beszédeimet, annak van ítélő bírája: az az ige, amelyet szóltam, az ítéli el őt az utolsó napon. Mert én nem magamtól szóltam, hanem aki elküldött engem, maga az Atya parancsolta meg nekem, hogy mit mondjak, és mit beszéljek. Én pedig tudom, hogy az ő parancsolata örök élet. Amit tehát én mondok, úgy hirdetem, ahogyan az Atya mondta nekem."

Fordítsuk le egy kicsit mai "nyelvre", figyelembe véve, hogy Jézus egy rabbi, tanító is volt, hiszen tanítványokat gyűjtött maga köré.

"nem azért jöttem, hogy elítéljem a világot, hanem azért, hogy megmentsem" = Jézus egy jó tanár, olyan tanár, aki azon igyekszik, hogy senki se bukjon meg a vizsgán

"Amit tehát én mondok, úgy hirdetem, ahogyan az Atya mondta nekem" = Jézus a legjobb tanári képzést kapta

"és nem fogadja el az én beszédeimet, annak van ítélő bírája: az az ige, amelyet szóltam, az ítéli el őt az utolsó napon" = Jézus egy olyan tanár, aki előre kiosztja a vizsgatételeket: amit ő tanított, abból lesz a vizsga (utolsó ítélet az utolsó napon), tehát nem kell senkinek vakon találgatni, hogy vajon én átmegyek majd a vizsgán vagy nem, csak teljesítenie kell azt a minimális mércét, amit Jézus beszédeiben felvázolt, egyik "tantárgyból" sem szabad megbuknia.

Mi tehát a válasz? Hát amit Jézus tanított, azt fogja számon kérni. Milyen "tantárgyak" vannak? Hát elég sok van: pl. a 2Pét 1:5-8 néhányat megemlít: hit, erény, ismeret, mértékletesség, állhatatosság, baráti szeretet, feltétel nélküli szeretet. De hadd mondjak még néhány tantárgyat, amelyből manapság sokan bukásra állnak (vallásos emberek is): gyermeki szív, buzgóság, bátorság, béketeremtés, alázat, tisztaság (szexuális és lelki értelemben), türelem.

üdv Stefán

2020. okt. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!