Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a halál utáni...

Szerintetek a halál utáni ítélet Isten hogyan fog megítélni? Erkölcs alapján, vagy pedig a hit alapján?

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 00:15
1 2 3
 21/25 ...Laci ***** válasza:

Az előző nagyon részletes betekintést ad, hogy a mai hívők milyen vallás-választó dilemmával néznek szembe. És ez még csak az ábrahámi vallásokról beszélünk. Ezek a megváltást helyezik a középpontba.

De ott vannak a távol-keleti vallások(hinduizmus, buddhizmus, taoizmus), ahol a személyes lelki fejlődést.


Minden vallás letett az asztalra érdemeket, amelyek figyelemre méltóak.

Az igazság azonban egységes, és ezen vallások forrása kell, hogy legyen.

A vallásokat Isten inspirálta a különböző korokra és kulturális különbségekre adaptálva. Hiszem, hogy azok mind a része Isten sokkal átfogóbb tervének, ami csakis az emberiség megváltást lehet. Mind az igazság egy-egy lényeges elemét domborítják ki. Mindegyik mögött Isten van.


Hogy hová jutunk a halál után? Az egyetemes igazság koordináta-rendszere lesz a mérvadó, nem egy-egy vallás.


Ezek mellett azt hiszem, Isten nem a döntőbíró szerepét játssza. Már az életünk tettei besorolnak minket valahová a jóság és a szeretet ranglétráján. Magyarázkodás felesleges. Lelkiismeretünk nem is teszi lehetővé.


Isten azonban maga a szeretet lénye. Annak tükrében ítél meg(és nem ítél el), amennyire az ismereteink szerinti legjobbat tettük. Ebben hiszek.

2020. okt. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 kenlord ***** válasza:

Na mondom, hogy ÉN mit vallok. Ahhoz, hogy megértsd, a felfogásomat meg kell értened, hogy egyáltalán miért kerülsz LE. Van egy feladatod. Mindenkinek van. Azért születsz meg, hogy teljesítsd azt. Ha sikerül, ha nem meg is fogsz halni. Amikor meghalsz, akkor ugye fölkerül a lelked a "mennybe". Nem nagyon lehet nekünk embereknek felfogni, hogy milyen is lehet a túlvilág. Hívjuk most ezt HELY-nek. Ott várnak rád. Nem csak "Isten", de ki is Isten? Nem tudjuk elképzelni. Én nem úgy képzelem el, mint egy személyt. Inkább mint egy mindent körülvevő erő, egy végtelen szökőkút a HELY közepén, egy forrás, amiből minden fakad. Amikor fölkerülsz a HELY-re akkor nem Isten elé állsz, hanem SAJÁT MAGAD elé. Én úgy képzelem el, mint egy asztalt ami elé odaállsz, de a túloldalon is ülnek. Bölcsek. Mesterek. Együtt végigmentek az életeden "levetítik eléd" és együtt elemzitek a tetteid, és megkérdezik, hogy " Na! Szerinted amikor x. Y. -nak ez és ezt mondtad, akkor képes volnál x. y. helyébe lenni?

Sikerült-e teljesíteni a feladatod? Elégedett vagy-e magaddal? "Végigmentek az egész életeden. És aztán egy kis idő mulva ujjászületsz. Tudom, hogy most sokan egy hülye buddhista f*sz-nak tartotok, de nem vagyok az. Ha sikerült teljesíteni a feladatod, akkor kapsz egy másikat, de... ezt ne így képzeljétek el. Nem egy feladat az életed. Csak... (rohadt nehéz megfogalmazni)

A lelked fejlődik. Folyamatosan. A tetteiddel alakíod SAJÁT MAGAD. Saját magadat fejleszted, hogy a végén TE lehess az asztal túloldalán ülő személy, aki egy másik lélek életét nézi át. (Ne nézz hülyének) Na de visszakanyarodva. Amikor megbeszéltétek az életed, akkor egy nemtom mennyi idő múlva kiválasztasz egy másikat. Mittom én eléd raknak 6-ot. Kiválasztod, és ujjászületsz. Lekerülsz egy anyaméhbe és stb. stb. minden kezdődik előlőr.......hogy FEJLŐDJ. Egész életedben MOST IS te, aki ott ülsz a géped előtt, most is arra kell törekedned, hogy az életed formáld. Hogy belátásod szerint változtasd! Lehet, hogy most hülyének nézel és azt mondod, hogy "mi a francot szívhatott ez a paraszt?????" De csak elmondtam NAGYON TÖMÖREN ÉS SABLONOSAN a hitemet, és a véleményemet! További szép napot!

2020. okt. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
En nem vagyok vallasos de ez a 22-es egesz elfogadhato alternativanak tunik a meglevo vallasok mellett.
2020. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 kenlord ***** válasza:
Köszi, hogy így gondolod!
2020. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 kenlord ***** válasza:
Ja és mégvalami. A vallások. Mik is azok a vallások? Szerintem nagyon egyszerű erre a válasz. Az emberi KÍVÁNCSISÁG. Mert bár senki nem tudja biztosan, de mindenki találgat. A katolikusok, a buddhisták, az ateisták, a muszlimok, a taoisták, jehova tanúi...... és minden egyes különböző vallású ember találgat. Mert az ember kíváncsi. Akaratán kívül is. Mindenkit érdekel, hogy mi van a halál után nem igaz?? Aki azt mondja, hogy nem az hazudik. És így a különböző találgatásokból lettek a különböző vallások. És azután az érvek. Gyengébbek, és erősebbek. És így sajnos, vagy nem sajnos (ki udja talán direkt) az emberek csoportokra osztódtak hitük szerint. Szerintem így alakultak ki! (Ez csak az én véleményem!!!!!!)
2020. okt. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!