Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt egy lelkész írta nekem...

Ezt egy lelkész írta nekem vélemény ??

Figyelt kérdés
Áldjon az Úr! A Biblia világosan ki jelenti hogy halál után az ember lelke vagy a mennyekbe kerül vagy a pokolba. Amint mondod Isten nélkül is lehet jó ember valaki, lehet hűséges, adakozó, kedves intelligens! De mit mond Jézus? Én vagyok az út az igazság és az élet senki se mehet az Atyához csak is én általam.. ! Aki nem hisz már ítélet alatt van mert nem Hitt Isten Egyszülött Fiának nevében! És Jézus mondja én vagyok a szőlőtő, Atyám a szőlőműves aki nem marad bennem s nem terem gyümölcsöt le metszi és meg égeti olthatatlan tűzzel! Jézus nélkül nincs bűnbocsánat! Lehetsz jó ember de ha nem Jézussal jársz akkor sajnos nem üdvözülhetsz mert Jézus vére az ami meg tisztit minden bűntől! Minden ember aki nem tér meg nem jár Krisztussal lehet jó vagy rossz az ellensége Istennek és halál után egyenesen a pokolba kerül. Gondolkodj el! Várunk a gyülekezetbe, ha szeretnél gyere vissza hozzánk, és járj Krisztussal ne a saját fejed után menj mert az kárhozatra visz! Áldjon meg az Úr gazdagon és adja neked a bölcsesség szellemét!
2020. okt. 29. 20:08
1 2
 1/15 anonim válasza:
25%
Vagy legalább is valaki vallásos vagy magát vallásosnak kiadó valaki.
2020. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Ha isten a pokolra azaz az örök szenvedésbe kűldene, csak azért mert nem hiszek benne, akkor számomra ő nem isten. :P


Raadásul csak egy könyv van róla amit emberek írtak. A pokolról is csak a bibliában írnak tehát ellensegről rosszat vagy semmit.


En jó ember vagyok es leszek is ,de abban hiszek amit látok. Szóval ha ez elég ok arra, hogy a pokolra kerüljek, ez van.

2020. okt. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Ez az egész vallás olyan mint az Orwell regényben a gondolatrendőrség. Ha mást gondolsz, mint amit szabad, akkor bűnt követsz el.
2020. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
4%

Én keresztény vagyok és gyakorlom is a vallásomat. Azonban arra jöttem rá hogy teljesen felesleges hogy miben hiszünk, amíg jóra tanítanak. Lényegtelen valójában hogy létezik-e a pokol és a mennyek országa. Amit az kezd el prioritást élvezni hogy mindent megtegyünk azért hogy ne a pokolba kerüljünk, akkor máris vesztettünk, hiszen félelemből teszünk dolgokat, azért hogy nehogy pokolra kerüljünk. Értelmét veszíti így minden cselekedetünk. Azt hiszem hogy sok vallási vezető félreértelmezi a vallás(ok) lényegét. Azt vallják sokan hogy csakis azzal lehet a paradicsoma jutni, amiben a vallásunk szerint hinnünk kell.

Azonban ha jó ember vagy csuoán azért mert jó érzés jónak lenni, mivel ezzel másoknak az életét jobbá teszed, ami által a te életed is jobb lesz, akkor rájössz hogy teljesen értelmét veszíti a halál utáni élet, mivel azért érezted jól magad az életedben, mivel őszinét voltál jó ember, nem pedig azért voltál jó mivel jó embernek kellett hogy lenned.

2020. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
#3 Na ja.
2020. okt. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

A szeretetparancs melyet Jézus mondott a Szentírásban, annak a felét már teljesítik azok, akik nem hisznek Istenben.

"Szeresd felebarátodat mint önmagadat."

El kell hogy mondjam, hogy az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

Tehát nem mondanám, hogy elkárhozna az akiben szeretet van.

2020. okt. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%

Az elején azt írta, hogy Krisztus az út, a végén azt írja, hogy a gyülekezetbe térj vissza. Lehet ebben némi ellentmondás.

Attól, hogy te elhagytad az adott gyülekezetet, esetleg szektát, még járhatsz azon az úton, amit Krisztus mutatott.


Egyébként én valahogy úgy képzelem el, hogy minden jó forrása Isten. Ezért ha egy hitetlen ember cselekszik jót, az is Isten akaratát cselekszik, még akaratlanul is.

2020. okt. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
A 3-ast miert nem pontozta le a sok hivo?
2020. okt. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%

Mi az, ami nem tetszik benne? Hogy nek tudod sima debaromijóvagyokéskedves viselkedéssel megvenni a saját üdvösségedet? Hogy te csak a saját mércéd szerint vagy jó ember és érdemled meg az üdvösséget, de valószínűleg már az én mércémet sem ütnéd meg? Vagy hogy nem az határozza meg a hitet, amit te gondolsz és nem te vagy a világ közepe? Melyik része vágta ki nálad a biztosítékot?

Abszolút igaza van, még akkor is, ha nem tetszik ez neked.

2020. okt. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

"ne a saját fejed után menj mert az kárhozatra visz!"

ja, nehogy önálló gondolataid legyenek, hát ki fogja akkor fizetni a tizedet??

2020. okt. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!