Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A reformátusoknál valóban nem...

A reformátusoknál valóban nem bűn ha nem mész Istentiszteletre, ha igen miért nem?

Figyelt kérdés

Egy református barátom mondta hogy nekik ha nincs kedved, nem érzed úgy hogy most ott legyél az Istentiszteleten akkor nem követsz el bűnt.

Ez nagyon furcsa számomra mert én mint katolikus ha csak azért mert nincs kedvem misére menni, akkor bizony halálos bűnt követek el...


2020. okt. 31. 22:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
71%

A vallás, az egyház vagy az adott gyülekezet megfélemlítésen alapuló fegyvere a hamis alapon nyugvó lelkifurdalás keltés mondvacsinált bűnök miatt, amik közül való többek között az, hogy óriási vétek Isten szemében, ha valaki kihagy 1-2, netán több, netán az összes istentiszteletet. Ilyenről szó sincs a Bibliában és olyan távol áll Jézus lelkületétől, mint ég a földtől. Én is jártam egy gyülekezetbe, ahol többször hangzott el, hogy micsoda halálos bűn kihagyni egy evangélizációt vagy egy vasárnapi úrvacsorát vagy egy ifjúsági órát, vagy egy utcamissziót, mint az, hogy Jézus megváltott a haláltól. Folyamatos nyomasztó lelkifurdalásban éltünk és ha nem bírtam felkelni egy fárasztó munkahét után, hogy részt vegyek az úrvacsorán, a testvérek rosszalló és álaggodalmaskodásba öltöztetett kérdései mellett meg kellett küzdenem a saját lelkifurdalásommal is.

Egy ilyen fárasztó munkanap után elkövettem a legnagyobb bűnt, ami létezett a gyülekezetem szerint és ifjúsági óra helyett szépen hazamentem. Meg voltam róla győződve, hogy hazafelé emiatt elüt egy villamos, de legalábbis pokolra kerülök, majd bűneimet még tetőztem azzal is, hogy leroskadtam a Tv elé és azt bámultam. Akkor jött egy műsor, amiben a következő jelenet került vetítésre:

https://www.youtube.com/watch?v=oV-QPUCqwZA


És amikor Mezei Mária azt mondta, hogy: Ő nem az a véres Isten. Az a véres Isten nincsen!

Akkor életemben először elgondolkoztam azon, hogy Isten nem mindig egyenlő azzal, akit a szószéken prédikálnak. És hogy Isten tulajdonképpen leadott nekem egy személyre szóló evangélizációt a bűnös Tv-n keresztül, amire 20 év elteltével is kristálytisztán emlékszek és hogy talán felül kéne vizsgálnom a belém ültetett Isten-képet.

2020. nov. 6. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!