Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El szeretnétek olvasni az...

El szeretnétek olvasni az Istenről írt rövid prózai felépítésű írásomat?

Figyelt kérdés

megtért keresztény vagyok, sajnos kísértések miatt rengeteg időt töltöttem Istentől távol, és mostanság kezdtem ismét érezni a Szent Szellem munkáját bennem és ez inspirált :D

Legyetek jók és tisztelettudóak. Köszi :D



Köszönjük Istennünk a megannyi támogatást és a szüntelen odaadó hűségedet, amivel fenntartasz minket. Fáradozásod sokszor hiábavaló, de a kimenetele az helyzetünknek számtalanszor előrehalad a te munkálkodásaidnak jóvoltából. Te érted a lélek fordulatjait és tisztában vagy annak az konstrukciójával, a te teremtett világod, ámélkodva szemléli a te jellemednek a megmutatkozását, amit nem fedsz el előlünk.

Te kegyelmed által fejleszted az egyéniséget, a karakterünket a jellemünket és ezt odaadó szeretettel teszed, ami segít szellemi virágzásunkban és föllendülésünkben. Ragaszkodó vagy az emberhez és szereted őt annak minden hibájával együttesen, és igyekszel megigazítani őt. Hűséged páratlan, jószándékod egyedi és lojalitásodhoz nincs közeli hasonlóság egyetlen egy lélekben sem. Nagyságod lenyűgözően ragyog igazságod mellett és megértésed páratlan az igazságot átölelve. Szentséged jó és hibamentes. Békességed határtalan és kötetlen. Odaadásod beláthatatlan és kivételes. Jóságod egyedi és nagy. De legfőképpen a szereteted hihetetlen és örök.



2020. nov. 1. 22:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

No lássuk:

"a szüntelen odaadó hűségedet"

Ez konkrétan mit jelent?

Hogy még sose hagyott cserben senkit?

Ez simán csak nem igaz.


"amivel fenntartasz minket. Fáradozásod"

Kérdés az, hogy egy végtelen istennek mennyire fárasztó fenntartani egy véges világot 10000 milliárd évig. Valószínűleg kevésbé, mint neked csettinteni egyet.


"sokszor hiábavaló"

Tessék?

Ő egy végtelen isten: a cselekedetei MINDIG 100%-ban hatékonyak!


"de a kimenetele az helyzetünknek számtalanszor előrehalad a te munkálkodásaidnak jóvoltából."

Miért nem mindig?

Lásd: előző.


"Te érted a lélek fordulatjait és tisztában vagy annak az konstrukciójával"

Már persze akkor, ha létezik. De ez az egyetlen mondat az írásodban, amiben nincsen logikai hiba.

Kérdés csak az, hogy ha ennyire jól érti a világot, akkor az miért ennyire béna és nem jó?


"a te teremtett világod, ámélkodva szemléli a te jellemednek a megmutatkozását, amit nem fedsz el előlünk."

Ez akkor lenne igaz, ha tényleg látható lenne, és tényleg így lenne. De ezekből egyik sem igaz.


"Te kegyelmed által fejleszted az egyéniséget, a karakterünket a jellemünket"

Ez pontosan mit is jelent?

Miféle kegyelem szükséges a fejlődésünkhöz?

Vagy az jelenti a kegyelmet, hogy hagy fejlődni?


"és ezt odaadó szeretettel teszed"

Néha igen, néha meg nem.


"Ragaszkodó vagy az emberhez és szereted őt annak minden hibájával együttesen"

Ugyanez.


"és igyekszel megigazítani őt."

Tessék?

Lásd: VÉGTELEN isten. Nem "igyekszik", hanem egészen pontosan az történik MINDIG, amit ő AKAR. Hitlert és Mengelét is ő akarta.


"Hűséged páratlan, jószándékod egyedi és lojalitásodhoz nincs közeli hasonlóság egyetlen egy lélekben sem."

Ezt jó lenne valahogyan bizonyítani. A Bibliából azért más látszik.


"Nagyságod lenyűgözően ragyog igazságod mellett és megértésed páratlan"

Mihez képest?

Egy végtelen nagyság nem "páratlan", hanem elképzelhetetlen. Ha pedig képletesen értetted, az sajnos nem igaz.


"az igazságot átölelve."

Ez sem stimmel.


"Szentséged jó és hibamentes."

Magyarán: sosem volt szentségtelen?

Szerintem az emberölés az.


"Békességed határtalan"

Ja: özönvíz, tűzeső.


"és kötetlen"

Ez mit is jelent?

Ezek a részek a szövegben, ahol nem lehet érteni, hogy pontosan mit is szeretne az író, arra szolgálnak, hogy misztikus érzéseket keltsenek: 'nem értem, de nagyszerűen hangzik'.

Ez amúgy elég fontos része a vallásnak.


"Odaadásod beláthatatlan és kivételes. Jóságod egyedi és nagy. De legfőképpen a szereteted hihetetlen és örök."

Mivel valószínűleg csak egy egészen picike cselekedet volt tőle a világ teremtése és fenntartása, ez sajnos nem igaz.

Ez olyan, mintha egy egész hatalmas erdő azért dicsérne téged évmilliókig, mert 1 levélről lefújtad a port.

De amúgy a jó mellett mindig ott van benne a rossz is, szóval ezért sem igazak a fentiek.


Amúgy elég érdekes dolog ez a dicséret.

Isten minden fórumon KÖVETELI a dicséretet magának, és a Biblia szerint nem tűr semmiféle kritikát, sőt: még a kritika gondolatát is elutasítja.


Ilyen alapon viszont biztos örül ennek az írásnak, és egyáltalán nem érdekli, hogy mennyire igaz a tartalma.

2020. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ateistától nem számítottam másra. Amúgy a mondataid tele vannak "nem értéssel", mindha kevésbé értenéd a világot, de ez annak az okától kifolyólag árad, hogy nem ismered Istent. Régebben megtérésem előtt, én is jobban hasonlítottam talán erre a hitnézetre egy parányit. Én a Szent Szellem munkáját írtam le, ha nem ismered, hiába olvasod. Amúgy csak a megtért emberekbe keres magának szállást, szóval hogyha nem érted az teljesen egyértelmű :)
2020. nov. 5. 22:17
 13/24 anonim ***** válasza:

Ez mellébeszélés volt.

Amit írtam, az mind igaz, és semmit nem tudsz rá mondani.

HA ESETLEG lenne egy magasabb értelme az írásodnak - az SEM érinti azt, hogy mind igaz, amit írtam.


Tudod, téglából gyönyörű házat lehet építeni.

DE ha a tégla habszivacsból van, akkor hiába lesz gyönyörű. Attól még nem működik.

2020. nov. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Kritikus legyek vagy próbáljam a pozitív oldalamat mutatni? Tényleg csak kérdezem, mondd, hogy mit akarsz hallani. Nem vagyok keresztény (a családom az, ebben nevelkedek), de szívesen kommentálok ha kell.
2020. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
xXxEmo_boyxXx mindent, amit szeretnél :) olyan legyél, amilyen te vagy, ne próbálj mutatni semmilyen más karakterjellemvonást :) még kritikában sem pls. Amúgy megértem az ateistákat is
2020. nov. 6. 00:28
 16/24 A kérdező kommentje:
Remélem megtalálják Jézust
2020. nov. 6. 00:29
 17/24 anonim ***** válasza:

,,Köszönjük Istennünk a megannyi támogatást és a szüntelen odaadó hűségedet, amivel fenntartasz minket." Az ember Isten nélkül is fent tudja magát tartani, ez tény.

,,Fáradozásod sokszor hiábavaló" Isten nem fárad, bár az a lényegesebb, hogy nem hiába való (legalábbis így gonolom)

,,de a kimenetele az helyzetünknek számtalanszor előrehalad a te munkálkodásaidnak jóvoltából. Te érted a lélek fordulatjait és tisztában vagy annak az konstrukciójával, a te teremtett világod, ámélkodva szemléli a te jellemednek a megmutatkozását," Ez egy hibátlan rész.

,,amit nem fedsz el előlünk." hogy pontosan idézzek "Isten útjai kifürkészhetetlenek"


Te kegyelmed által fejleszted az egyéniséget, a karakterünket a jellemünket és ezt odaadó szeretettel teszed," A jellem fejlődik magától is. Mindegy, hogy jó vagy rossz irányba, de fejlődik.

,,ami segít szellemi virágzásunkban és föllendülésünkben." Ha rossz irányba fejlődik akkor nem.

,,Ragaszkodó vagy az emberhez" ezen a ponton tegyük fel a kérdést: Mi szüksége van az emberre egy felsőbb rendű lénynek, akinek végtelen hatalma van. Vajon csak szórakoztatás céljából? Dicsőítés? Nem, erre ott vannak az angyalok. Köszi, most van miről filozofálnom ^^

,,és szereted őt annak minden hibájával együttesen, és igyekszel megigazítani őt." egyszer egy tanításon azt hallottam, hogy Isten nem tudja szeretni a bűnös embert, mert ő tökéletes, nincs köze a bűnhöz.

,,Hűséged páratlan, jószándékod egyedi és lojalitásodhoz nincs közeli hasonlóság egyetlen egy lélekben sem." Már bocsi, de honnan veszed, hogy hűséges? Értem, hogy tökéletes, de csak az "igazakkal" van, nem?

,,Nagyságod lenyűgözően ragyog igazságod mellett és megértésed páratlan az igazságot átölelve." Bocsi, megint elmélkednivaló nekem: Ha megértése páratlan, akkor mi van a melegekkel.

,,Szentséged jó és hibamentes." Ok

,,Békességed határtalan és kötetlen." 4 Móz 12. 9: ,,És haragra gyúlt ellenük az ÚR, és elment."

,,Odaadásod beláthatatlan és kivételes." Ezt miben tapasztaltad? Vagy ez csak jól hangzik? (ebbe bele tudok kötni, de nem tudom megfogalmazni az érvet)

,,Jóságod egyedi és nagy." Isten a saját képmására teremtett embert, így nem lehet egyedi. Nagy pedig akárkié lehet.

,,De legfőképpen a szereteted hihetetlen és örök." ez is Ok

2020. nov. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
#16 Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy mindenki higgyen amit akar, véleményt nem tudunk változtatni (vagy mindig lesz egy kis ellenzés (még ha tudat alatt is))
2020. nov. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Kifejezetten érdekel a válaszod. Egyébként jobb mint amit egy kereszténytől elvártam (nincs sok jó tapasztalatom, bocsi)
2020. nov. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
nem
2020. nov. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!