Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi célja ezzel Istennek?

Mi célja ezzel Istennek?

Figyelt kérdés

A barátnőm több, mint másfél éve szakított velem. Mind a mai napig fáj, ha rá gondolok. Voltak pár hetes könnyebb periódusok, de aztán visszazuhantam. Egyszerűen szenvedek, annyira kísért az emléke, olyan hirtelen váltunk legjobb barátokból, és egymás szerelmeiből vadidegenekké.Egy nagyon kedves barátom egyik mondatán felkaptam a fejem, úgy vélekedett, hogy egy hívő és egy ateista kapcsolata általában nem túl kifizetődő, hisz a hívő fél könnyen kieshet a hitéből a másik személy (akár nem szándékos) jelenlétében. Persze, mindenre vannak ellenpéldák, de számomra világossá vált, hogy Isten ezért nem akarhatta, hogy együtt legyünk (a lány nem volt hívő, de tiszteletben tartotta, hogy én az vagyok; amúgy se vagyok az a bigottan vallásos típus, inkább egy saját istenképet követek). Szóval oké, elfogadom, hogy nem lehettünk emiatt együtt...de miért sanyargatja a lelkem, miért kínoz még mindig szörnyen a hiánya? 1,5 év után...Biztos van ezzel is célja az Úrnak, de nem tudom mi, és teljesen össze vagyok zavarodva.


(A vallásos embereknél elvileg alap a felebaráti szeretet, szóval légyszi ne szekáljatok kommentben. Tartsátok tiszteletben más ember vallását, ha esetleg ateisták akarnának trollkodni. Persze, őket is szívesen meghallgatom, de csak kultúráltan.)



2020. nov. 23. 01:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
ha vége a kijárási tilalomnak, járj el ilyen ifjúsági közösségekbe, ott sok új embert meg tudsz ismerni. Pédául Szentjánosbogár Tábor, Regnum, MKK vagy ha más nincs, valami hittancsoportba. Ezeken a helyeken valószínűleg hozzád hasonló fiatal lányok is lesznek :)
2020. nov. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
53%
Egyébként... Tényleg olyan nagy volt az a bizonyos "hiba", kedves kérdező? Csak, mert ahhoz, hogy valami elromoljon, két ember kell általában. Egyébként a többiek nagyon jókat írtak. Tényleg ne rágódj a múlton, gondolj a jövőre. Ennek így kellett lennie. És nem azért, mert a lány nem hívő (amúgy még jó, hogy tiszteletben tartja a párja hitét lol), hanem azért, mert így alakult. Lehet, Istenben keresni a dolog nyitját persze, és kell is, de nem kell mindent ráhúzni. Nem Isten bűntet, a hiányával, hanem Te bűnteted magadat. Nehéz lehet rajta túllépni, de az is lehet, hogy ő már rég túllépett rajtad. Az is lehet, sőt valószínű, hogy mostmár inkább az érzés hiányzik, amit a jelenlétében éreztél, és nem ő. Biztos, hogy szetettétek egymást, ez nem kérdés, és biztos, hogy szerepe volt az életedben, de mostmár koncentrálj a jövőre és a jelenre. Nem azt mondom, hogy felejtsd el a lányt, mert az nyilván lehetetlen, de próbálj úgy rágondolni, mint egy régi ismerősre. Ne hagyd, hogy a szomorúság felemésszen, mert akkor a gonosz könnyen utat találhat a lelkedbe, és csak rosszabb lesz. Másfél év pedig nagyon sok idő, ideje végleg továbblépni.
2020. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

#12-es vagyok.

Az utolsó hozzászólásodra reagálva, kedves kérdező:


"Csak nem értem, hogy mit kell tennem annak érdekében, hogy Isten segítsen elmulasztani a fájdalmat."


Segíts magadon, és Isten megsegít.-tartja a mondás.


Persze, az új barátnő keresése kézenfekvőnek tűnik, de ahogy Te is írtad, nem olyan egyszerű. Na meg nem is tudnád annyira szeretni azt a lányt, ha közben még a volt barátnőd jár a fejedben, úgyhogy maximum inkább felejtésnek lenne jó.


Először is, legyél jóban magaddal. Magadat okolod, valami olyanért, ami másfél éve történt. Nem tudsz rajta változtatni. Mindenki követ el hibákat. Mi volt az a hiba? Tényleg olyan nagy hiba volt, ami megbocsáthatatlan, vagy csak szépen rá lehetett fogni, hogy 'na, akkor most vége, ez már javíthatatlan!'?


Elmondom neked, hogy sose fogod őt végleg elfelejteni. Soha. De ahogy Te is mondtad, az elvesztése segített mélyíteni a hitedet. Persze, hogy oka volt annak, hogy az életed része volt.


Kicsit meggyengültél, és a nyílt sebek könnyen felszakadnak. Ilyenkor a gonosz könnyen utat talál a szívedbe. Meg kell vele küzdened.


A fontos, hogy higgy! Higgy magadban, és higgy Istenben! Mindenki esik át próbatételeken, és mindenki szenved. Tisztázd magadban a múltat, és imádkozz, hogy minden rendben legyen, és hogy túl tudj ezen lendülni. Koncentrájl a jelenre. Értékeld át a rá emlékeztető dolgokat.


Sok sikert!! Én hiszek benned!😊

2020. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!