Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért hiszitek...

Effre kérdése:

Jehova Tanúi miért hiszitek azt el, ha kiléptek az Őrtorony szervezetből akkor Isten elfordul tőletek?

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 07:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%

5

"Mikor veszik már észre, mit tesznek saját magukkal,környezetükkel és családjaikkal az Őrtorony kedvéért?"

Nem teszek semmit sem magammal, sem a környezetemmel, sem a családommal, ami helytelen, vagy rossz lenne. De ha tennék is a Biblia alapján, az meg van irva, hogy tennem kell, mert Jézus is megmondta ezt. Tehát nem lehetek rossz helyen ha a családom ellenem van mert eltérek a hagyományos megszokott "keresztény" tanitástól, amit évezredek óta a hitehagyás után kialakitottak.

(Máté 10:35–37) 35 Mert azért jöttem, hogy viszályt szítsak a fiú és az apja között, a lány és az anyja között, a meny és az anyósa között. 36 Igen, az embernek a saját háznépe lesz az ellensége. 37 Aki jobban szereti az apját vagy az anyját, mint engem, nem méltó hozzám, és aki jobban szereti a fiát vagy a lányát, mint engem, nem méltó hozzám.


Jézust is megosztónak tartották, mert eltért a "megszokottól"

Amikor eljött az idő, hogy helyreállítsa a helyes imádatot, ez sokaknak nem tetszett. Ami pedig a kereszténység kialakulását illeti, nem Isten jóváhagyásával léteztek, mert a pogányok meghatározott ideje alatt jöttek létre.

Isten nem v

lasztott Földi képviseletet, már az Izraeliták idején belül sem Sedékiás királytól fogva.

Jézus bemutatta mit jelent az igaz imádat. De mondta, hogy fent fog maradni, mert a jövendölés arról szól, hogy megtörténik a hitehagyás, és a törvénytelenség ember fog uralkodni, az utolsó napokban, ami látszólag elnyomja a Búzát, alig látható.


Sajnos ezt nem veszitek figyelembe.

Röviden a konkoly a sok, és nem a búza, ezért nehezen látható.

Az aratáskor pedig az alig látható búza fog begyűjtésre kerülni.

Ezt megértve kizárt, hogy a búza tömegeket jelentsen, vallások sokféleségével

2020. nov. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
70%

#10


Azt kellene végre megértened, hogy, hogy Jehova tanúi nem Istentől vannak.


Évek óta ezen az oldalon írogatsz, és semmit nem tanultál.

2020. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
20%

Sajnálom, de nem értek veled egyet.

A Biblia alapján Istennek egy népe van, akit a nevéről neveztet. ezt nem tudod kitörölni a Bibliából.


A Többi vallás akkor keletkezett amikor Isten nem választott Földi képviseletet. Sajnos Ezt figyelmen kívül hagyod mert nem érted mit jelent ez.

De sokat tanulok, és tanultam, és még fogok is tanulni.

Te is csak egy ember vagy a tömegből akik sokan vagytok....

2020. nov. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
89%

"Isten nem megosztott tanitáson keresztül vezet, mert az Sátán asztala,"


Ez így igaz! Ezért is látja rajtatok kívül mindenki, hogy az állandóan változó tanítása az őrtoronynak a sátán műve.


"Másrészt Istentől és nem Jézustól függ, kit vonz a Fiához. ebbe még a Megváltónak sincs beleszólása:"


Mit mond a Biblia?

"aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság megismerésére."

" Mert Isten mindenkit egybezárt az engedetlenségbe, hogy mindenkin megkönyörüljön."

"Hiszen nem kívánom én a bűnös ember halálát – így szól az én Uram, az Úr –, hanem azt, hogy megtérjen útjáról, és éljen."


Ezt is írod: Jézus soha nem mondta, hogy mindenki megmentésben fog részesülni. Nem világmegtérés lesz. Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.


Újra, hátha eljut a kőkemény szívedig:

"aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság megismerésére."

" Mert Isten mindenkit egybezárt az engedetlenségbe, hogy mindenkin megkönyörüljön."

"Hiszen nem kívánom én a bűnös ember halálát – így szól az én Uram, az Úr –, hanem azt, hogy megtérjen útjáról, és éljen."


Mit ír a Biblia, hogy minek is kell "megfelelni"?

Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa. *


4 Boldogok, akik sírnak, mert ők megvigasztaltatnak. Ézs 61,2-3


5 Boldogok a szelídek, mert ők öröklik a földet. Zsolt 37,11


6 Boldogok, akik éheznek és szomjaznak az igazságra, mert ők megelégíttetnek. Zsolt 42,2-3 ; Ézs 55,1-2 ; Jn 6,35


7 Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmasságot nyernek. Mt 25,35-46 ; Jak 2,13


8 Boldogok a tiszta szívűek, mert ők meglátják Istent.


Itt egyik igében sem szerepel az, hogy egy földi szervezethez kell csatlakozni. Pedig Jézus Krisztus igazán tudta mit beszél és ez világos tanítás. Te miért nem érted?


Vajon megállnak e az őrtoronytól tanult szavaid a Biblia tükrében?

"Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?"


37 Jézus így válaszolt: "Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.


38 Ez az első és a nagy parancsolat.


39 A második hasonló ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.


40 E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták."


A válasz: nem. Nincs egy szavadban sem szeretet, pedig itt is világos volt Jézus.


És akkor most nézzük meg a teljesség kedvéért azokat a szeretetlen mondatokat is, amik hatalmas hülyeségek, de egy kőszívű örül neki, mert ez elégíti ki önimádatát:

"Amikor eljött az idő, hogy helyreállítsa a helyes imádatot, ez sokaknak nem tetszett." - nem ezért jött el. Sajnálatos, hogy még ennyit sem tudsz. Bár akinek a kegyelem szó, a lényeg hiányzik az átfogalmazott és cenzúrázott biblia utánzatából, az nem is valószínű, hogy megtudja.


"Isten nem vlasztott Földi képviseletet, már az Izraeliták idején belül sem Sedékiás királytól fogva." - Isten soha nem választott földi képviseletet, népe volt, de nem csak a zsidókat mentette meg. Legnagyobb szomorúságodra.


stb stb stb.

Még valami, Pál írta:

Ha emberek vagy angyalok nyelvén szólok is, szeretet pedig nincs bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy a pengő cimbalom. *


2 És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, szeretet pedig nincs bennem: semmi vagyok. Mt 17,20


3 És ha szétosztom az egész vagyonomat, és testem tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból.


Ez nektek is szól.

2020. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
91%

#13


Na, akkor nézzük részletekbe menően az érveidet.


"Sajnálom, de nem értek veled egyet"


>úgy vélem, hogy eleve el sem gondolkodsz a vitapartner érvein, szóval csodálkoznék, ha valamivel egyetértenél.


"A Biblia alapján Istennek egy népe van, akit a nevéről neveztet"


>szerintem a. "névvel" kapcsolatos tanításotok többszörös tévedésen alapszik. Először is, tanulmányozd át az alábbi cikkben a 2.5 pontot, hogy meglásd, a héber nyelvben miként is vannak a dolgok a név jelentéséről:


[link]


Másodszor, lásd meg, hogy egy semmit sem jelentő nevet dicsőítesz, ami a középkorban keletkezett, és előtte vallásos zsidó sosem használt:


[link]



"A Többi vallás akkor keletkezett amikor Isten nem választott Földi képviseletet"


>Ennek az érvnek megint csak nincs jelentősége, hiszen ez az Őrtorony teológiai állásfoglása, ami nincs bizonyítva. Sőt, úgy vélem, hogy kifejezetten cáfolató.


"Sajnos Ezt figyelmen kívül hagyod mert nem érted mit jelent ez."


>Aki figyelmen kívül hagy dolgokat, az éppenséggel Te vagy:


- Figyelmen kívül hagyod az ókori keresztény dokumentumokat, és egyháztörténelmet, és ezáltal fogalmad sincs a történelmi kereszténységről. Csak annyit tudsz róla, amit az Őrtorony irodalomban olvastál, ami egy kifejezetten elfogult bemutatása a tényeknek.

- Teljesen figyelmen kívül hagyod a bibliatudomány fejlődését. Nem ismered, hol tart ma a szövegkritika, és mit (miket) tekintünk hiteles szövegvariánsnak. A bibliai könyvek műfaji elemzésére sem figyelsz.

- Nem ismered más egyházak teológiai álláspontját. Megkockáztatom, hogy a katolikus szentháromság-tant sem ismered, hanem amikor cáfolni akarod, akkor abból indulsz ki, hogy szerinted az mit jelent.

- Ez utóbbi jól látszik abból, hogy az Ősrobbanást is sajátosan értelmezed (valami felrobbant, pedig nem, ez csak a modell neve). Természetesen figyelemen kivül hagyod azt is, hogy a természettudományok mit mondanak a világ keletkezéséről.


"De sokat tanulok, és tanultam, és még fogok is tanulni"


>Számodra a tanulás az Őrtorony irodalom olvasgatását jelenti. Az viszont nem tanulás. Azért tartasz tudásban ott, mint évekkel ezelőtt, mert más forrásokat, amiket valódi szakemberek írtak, nem olvasol.


"Te is csak egy ember vagy a tömegből akik sokan vagytok"


Így van. De a fentieken ez nem változtat.


Te eléggé le vagy maradva a tudásban, pedig sokra vihetnéd.

2020. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
20%

14


Igen, szeretné ha minden ember megismerné az igazságot, hogy megmentésben részesüljön. azonban nem mindenki fogadja el az igazságot, ezért is van, hogy nagyon kevesen vannak akik megmentésben részesülnek.

Mit gondolsz, miért kezdte el Jézus majd a Tanítványai is a prédikáló és tanítvány képző munkát?

Ahogy Jézus idejében sem fogadta el mindenki, úgy napjainkban sem lesz mindenki aki elfogadja. Ellenben értelmetlen lenne Jézus tanítása, ezt illetően

Noé idejében is látták az emberek hogy Noé mit tesz, még sem érdekelte Őket. El voltak foglalva a minden napi dolgukkal. Ami nem lett volna baj, de nem figyeltek Isten kérésére sem, nem segített senki Noénak, vagy is nem vettek részt az Isten által kért feladatokban.

Ugyan ez érvényes napjainkra is, Jézus szavai összecsengenek Noé idejével:

(Máté 7:21–23) . . .. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«

Nem mindegy mit teszel, mi a hited alapja, és egyezik-e az írottakkal

2020. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
50%

Mindig elképedek azon, hogy mennyire nem érted a Bibliát. De egyikőtök sem. Ezt írod:

"Noé idejében is látták az emberek hogy Noé mit tesz, még sem érdekelte Őket. El voltak foglalva a minden napi dolgukkal. Ami nem lett volna baj, de nem figyeltek Isten kérésére sem, nem segített senki Noénak, vagy is nem vettek részt az Isten által kért feladatokban."


Nem, nem ezért volt dühös Isten rájuk, hanem azért, mert velejükig gonoszok voltak. Tudod, az a szerencséd neked is, hogy azok az igék, amiket bemásoltam, azok rád is vonatkoznak, téged is meg akar menteni Krisztus. Kérdés, hogy hagyod e, mert jelenleg halott vagy.

2020. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

15."Mert jelenleg halott vagy"

Mennyire okos vagy akar Isten,te mondod meg Isten helyett,hogy mar az is halott aki él.Ekkora önbizalom még Sátánynak sem volt amikor biztos volt abban,hogy Istentől elveszi a hatalmat.

Szeretném ha szolgálnák kellő bizonyítékkal az állitásod igazolására.

2020. dec. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést.

A 18-ast a 17-nek írtam.

2020. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
81%
A jehovák a legkorruptabb, legalávalóbb, legcinikuaabb vallás ami létezik. Akkor vagy jó nekik ha adsz. Rengeteg esetet tudok mikor saját füllel hallottam a szájukból a cigányozást, az irigykedést és a megvetést.
2020. dec. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!