Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért hiszitek...

Effre kérdése:

Jehova Tanúi miért hiszitek azt el, ha kiléptek az Őrtorony szervezetből akkor Isten elfordul tőletek?

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 07:33
1 2 3 4
 21/31 KZitus ***** válasza:
6%

Szervusz


Olyan megnevezés nincsen " Őrtorony szervezet". A Biblia egyértelműen leírja, van Jehovának népe, szervezete itt a földön. Jehova senkit nem kényszerít arra, legyen ennek a szervezetnek a része. Ahogyan a héber népéhez az ókorban bárki csatlakozhatott, úgy ma is, aki akar csatlakozhat, de el is hagyhatja, ha akarja. Elég sokan megteszik, talán az egyik ok amiért így döntenek, az a 2Timóteusz 3:1-3 verseiben leírtak miatt.

De Isten még ilyenkor sem fordul el egyetlen embertől sem, mint ahogyan az ókorban sem tette. Inkább kéri őket, így:" „De most – ez Jehova kijelentése – térjetek vissza hozzám teljes szívetekkel, böjtöléssel, sírással és jajgatással. A szíveteket szaggassátok meg, ne a ruháitokat! Térjetek vissza Jehovához, a ti Istenetekhez, mert könyörületes és irgalmas, türelmes, és odaadóan szeret; és akkor átgondolja majd, hogy elhozza-e a csapást." Jóel 2:12,13

Krisztus egy példát mondott el, mennyire várja vissza azokat, akik elhagyták őt, a Lukács 15:17-24-ben.

Jehova ma a Máté 24:45-47-ben leírt hű és bölcs ragszolgát használja a népe táplálására. Nincsen más, akit Jehova helyeselne. Nos ha nem táplálkozunk ebből a forrásból, gyakorlatilag elhagyjuk Jehovát.

Nem alkalmas ez a fórum arra, hogy az összes Bibliai idézetet ide másoljam, gondolom te sem látod értelmét. De ha megfogadod te is Istennek a Zsoltárok 1:1-3-ban lejegyzett tanácsát, akkor megérted Jehova hogyan vezeti, táplálja, óvja, támogatja népét egészen át Armageddonon.

Tudnál egy okot mondani, amiért erről lemondjak?

2020. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
9%

20."Legkoruptabbak,legalávalobb,vállás"

Miért?Azèrt mert gyülölik az inkvizíciót?

Jehova Tanúinak van becsületes nevük,ami neked nincs,mindhogy én sem vagyok Tanu,sajnos,de tudom nem olyanok mint ahogy te írsz roluk.

Tudod mi az,hogy korupt,mi az alávalobb,cinikusan?

"akkor vagy jó ha adsz",van mit egyél,mert nekik van,nem isszák meg mint te és nem kérnek töled(éhezőtől),sem a jóllakottol."cgányoztak",a cigányt ne becsüld le amíg a léc náluk magasabb mint nálad.

"irigyek",az ilyentől mit lehet irigyelni mint te,az ilyen megsavanyodott feketelelkütől?

Isten őrizzen meg az ilyen lelki sorstól mint a tiéd.

2020. dec. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
71%

Hiába fröcsögsz nekem, akkor is egy alávaló vallás.

Az Őrtorony meg maga a röhej, olyan állatokat illusztrál a mennyországban amik nem is egy égtájon élnek, pl a jegesmedve meg elefánt stb. Tiszta vicc hogy még ilyenre sem tudnak oda figyelni. 😂😂😂

Akkor vagy jó a jehova tanúinak ha adsz nekik jó sok lovettát, arra meg van az eszük

2020. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
7%

23."Hiába fröcsögsz nekem,akkor is egy alávaló vállás"

Most már felismertem,hogy a tanuktól egy kiközösitett vagy és nem bírod elviselni.Pedig tudod jól,hogy a hiba benned van.Felmásztál a fára és csak inni jársz le.Olyan fogalmazásod van mindha az inkvizíció idején élnél.

2020. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
93%
Soha az életben nem voltam Jehovás, csak ismerek rengeteg embert aki az, és azt kell hogy mondjam, kivétel nélkül mindegyik ugyanolyan. Papolhatsz nekem a vallásodról, a kutyámat nem engedném be közétek.
2020. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
19%

25."csak ismerek rengeteget".

Olyan rengeteg nincs 28000 Magyarországon.De te azt gondoltad,hogy ha mar jó emberek akkor egy ilyen ellenségnek odaadják mindenüket?Anyagias barátra senkinek nincs szükségem.

"A kutyádat nem engednek be közéjűk",ne is,ha nincs amiből tartsd,menj kutyástol a menhely be ott majd kapsz te is amennyi kell.Ott az ingyenélőket és a tanuktól való kiközösitetteket tárt karokkal varjak,a sintérre szükség van.

2020. dec. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
64%
Ti magatok vagytok az ördög
2020. dec. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező:Nem Isten fordul el az embertől hanem az ember Istentől,akit mindig visszafogad,ha imában bocsánatot kér és be fejezi a bünöző èletet.
2021. jan. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Edgárnak elment a maradék esze is. De látszik, hogy a legjobb tanú, az elmebeteg. Nem sajnálom őket egy percig sem.
2021. jan. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
26%

29."Edgárnak elment a maradék esze is.De látszik,hogy a legjobb tanú,az elmebeteg.Nem sajnálom őket egy percig sem".

Te senkit sem sajnálsz meg a hittársadot sem,egy emberek között nemlétező lény vagy aki nem gondol sajátmagára sem,csak el és a külvilággal kötöszködik.

Addig amíg a volt inkvizicionak a szellemi ügyvédje vagy,a tisztitotüznek,a fegyverek megáldásának,szobrok csokolgatásának addig kérdezd meg magadtól kinek ment el a maradék esze.


[link]

2021. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!