Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy áll a zsidó vallás az...

Hogy áll a zsidó vallás az LMBTQ-irányultságokhoz és transzneműséghez?

Figyelt kérdés
Érinti a témát a szent könyv/vallás?
2020. dec. 3. 18:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen hülyeségek még nem voltak akkor, amikor a Tóra íródott. A sima melegeket meg a kezdetektől fogva megvetik.
2020. dec. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

A szubjektív véleményed nincs összhangban az objektív valósággal.


Thank you, NEXT

2020. dec. 3. 19:07
 3/32 anonim ***** válasza:
81%

Dehogynem, voltak:


„Férfi ne vegye nő ruháját: Ne legyen férfi ruhája asszonyon

és ne öltsön férfi asszonyruhát, mert az Örökkévaló,

a te Istened utálata mindaz, aki ezeket teszi.”


(5Mózes 22:5.)

[link]


Ha valaki férfival hál úgy, ahogyan asszonnyal szoktak hálni, mivel utálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak, vérük rajtuk.


(3Mózes 20:13.)

2020. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Mi van a genderqueer és nem bináris emberekkel? (Sem nők, sem férfiak). A közelmúltban olvastam egy-két cikket olyanokról, akik egyik nembe sem tartoztak bele és próbáltak megoldást találni az általad említett problémákra (is).
2020. dec. 3. 20:09
 5/32 anonim ***** válasza:
81%
nem hiszem hogy létezik olyan judeo-christian (nem tudom ez hogy van magyarul) vallás ami elfogadná a másságot bármilyen formában
2020. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
67%

#4

Szerintem nagyon kevés az olyan ember, akinek orvosilag nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy milyen neme van. Azt pedig el se tudom képzelni, hogy miként lehet valaki biológiailag se nem nő, se nem férfi. Csak van valami kromoszómája szerencsétlennek.

2020. dec. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

A biológiai nem függ a kromoszómaszámtól, belső nemiszervektől, ivarmirigyektől, meg még pár dologból. Sokkal összetettebb annál, minthogy mi van az ember lába között - akikre gondolsz, őket "interszexknek" nevezik és bár pár variáció valóban aberráció, NEM mindegyik. Ők biológiailag a kettő között vannak. De igazából én társadalmi nemre (genderre) gondoltam a nem-bináris identitások kapcsán.


És eszembe jutott, hogy míg a 5Mózes 22:5 alapján a két nem nem hordhatja egymás ruháit, ez nem befolyásolja a transznemű embereket - HISZEN a transznemű férfi és férfi ergo nem hordhat női ruhát. És fordítva...

2020. dec. 3. 23:09
 8/32 anonim ***** válasza:
34%

"A biológiai nem függ a kromoszómaszámtól, belső nemiszervektől, ivarmirigyektől, meg még pár dologból."

Jesszusom, mástól sem függ. Lógtál biológia órán? Még hogy a biológia nem függ a kromoszómáktól, azaz a genetikától.... Még az evósok is tudják, pedig azok sok tudománytalan mesét benyalnak

2020. dec. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi a francért kell neked mindig az evóval jönni előző? Valami becsípődés nálad? Semmi köze a kérdéshez.

Az ember nemét pedig a biológia határozza meg, néhány eset van, amikor ebből nem lehet egyértelműen megmondani.

2020. dec. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Mint minden más létezőhöz.
2020. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!