Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy áll a zsidó vallás az...

Hogy áll a zsidó vallás az LMBTQ-irányultságokhoz és transzneműséghez?

Figyelt kérdés
Érinti a témát a szent könyv/vallás?
2020. dec. 3. 18:46
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Milyen érdekes, én találtam.


De ami fontosabb: a többszöri szóhasználatod és a kérésem figyelmen kívül hagyása arra enged következtetni, hogy finoman szólva hidegen hagy ezen emberek tisztelete. Ha képtelen vagy összeszedni magad, legyen akármilyen érdekes ez a beszélgetés, nem fogok a továbbiakban válaszolni.

2020. dec. 4. 23:22
 22/32 anonim ***** válasza:

akkor linkeld már be


"a többszöri szóhasználatod és a kérésem figyelmen kívül hagyása arra enged következtetni, hogy finoman szólva hidegen hagy ezen emberek tisztelete"

??? egyszer kértél. más szavakat használtam. DIREKT utána néztem hogy mi az oké. az afab amab oké volt, több forrás szerint is. akkor neked mi a bajod????

2020. dec. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
amúgy nem érdekel, te mire következtetsz. egy arctalan senki vagy nekem, ahogy én is neked. nekem nem számít a véleményed rólam. én tudom, hogy érzek ezzel a témával kapcsolatban. az hogy SZERINTED én mit gondolok, hidegen hagy.
2020. dec. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, téged Két-lábon-járó-pinának hívnak? Vagy Mr. Fsznak? Nem. Nő/férfi vagy, nem a nemiszerved alapján ítélnek meg. Ne használj olyan szavakat, ami a nemiszervre helyezi a hangsúlyt - még tippet is adtam, ne játszd a hülyét.
2020. dec. 4. 23:36
 25/32 A kérdező kommentje:

Cuki... Nos, akkor most eltakarodhatsz. Nem sértődékeny gyerekekre szeretném pazarolni az időmet.


További szép estét!

2020. dec. 4. 23:37
 26/32 anonim ***** válasza:

vicces vagy. te sértődtél meg először. a linket még mindig várom


(azt amúgy nem értem hol látsz nemi szerveket)

2020. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Ha nem a nemi szerv határozza meg a nemet, akkor mégis mi?
2020. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

#27

A genetika. Születnek olyan emberek, akik mind a két nemiszervvel rendelkeznek, de nekik is meg lehet határozni a nemüket a genetika segítségével. Amíg fejletlen volt a tudomány, ez problémát jelentett. Például olvastam olyan esetet, hogy pont a rossz nemiszervet hagyták érintetlenül az orvosok. Ma már a tudománynak hála mindenki neme meghatározható és nem kell találgatni, tippelgetni.

2020. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

#28 Nem értem, eddig sem jelentett problémát beleerőszakolni a babákat a két nem valamelyikébe... A biológiai nemet kromoszomális (& stb.) szinten pedig csak részletes és időigényes vizsgálatokkal lehet 100% megmondani, nem úgy ahogy ez az esetek többségében megy - belenéznek a gyerek lába közé "oszt' cső". Azt pedig végkép megbotránkoztatónak találom, hogy kiszolgáltatott, még döntésképtelen kisbabákon kozmetikai beavatkozásokat hajtanak végre, csak mert az orvosnak nem tetszik a baba nemiszerve. Aláírom, vannak és kellenek az életmenő műtétek, de könyörgöm, 80%-ban nem erről van szó. Csak csonkításról... és én ezt gusztustalannak, erkölcstelennek és hányingert keltőnek találom.


Ettől függetlenül egy picit elkanyarodtunk a témától és igazából nincs kedvem olyan emberekkel "vitatkozni", akiknek nem érdeke a megértés, a mások tisztelete és a vallás tisztán látása. Köszönöm az eddigi válaszokat, a kérdést nem fogom látogatni többet.


Szép napot mindenkinek!

2020. dec. 6. 15:12
 30/32 anonim ***** válasza:
Nem csonkítás, hanem mentik a menthetőt. Az interszex embereket ha nem "korrigálják" művileg, akkor a tinédzserkor beköszöntével rengeteg problémát okozhatnak a hormonok, és a meddőség szinte garantált.
2020. dec. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!