Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy áll a zsidó vallás az...

Hogy áll a zsidó vallás az LMBTQ-irányultságokhoz és transzneműséghez?

Figyelt kérdés
Érinti a témát a szent könyv/vallás?
2020. dec. 3. 18:46
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
??? #8 Szerintem olvasd el amit írtam még egyszer *alaposan*.....
2020. dec. 4. 19:46
 12/32 anonim ***** válasza:

"A biológiai nem függ a kromoszómaszámtól, belső nemiszervektől, ivarmirigyektől, meg még pár dologból."

de, a biológiai része pontosan erről szól. de te az eredeti kérdésedben nem biológiai nemről kérdeztél hanem szociális nemről. a transznemű emberek biológiailag nem tudnak nemet váltani, azt lehetetlen (jelengel). a génjeik sose változnak. és ezt ők is tudják. szociálisan váltanak nemet. ugyanígy a genderfluid és az agender is szociális nemek, hiszen a humán biológia csak nőit és férfit ismer (illetve a kettő közti interszexet, ami genetikai hiba, korrigálatlanul sterilitáshoz vezet)

2020. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

még jó hogy mégegyszer elolvastam a válaszodat, szóval egyetértünk :D


"És eszembe jutott, hogy míg a 5Mózes 22:5 alapján a két nem nem hordhatja egymás ruháit"

ezzel csak az a baj, hogy mózes korában milyen ruhákat hordott a két nem? mert nem azt amit ma egy átlagos európai ember hord.

2020. dec. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Létezik hormon terápia, illetve műtétekkel is lehet szervezek eltávolítani vagy éppen "helyre varázsolni".
2020. dec. 4. 22:37
 15/32 A kérdező kommentje:
#13 Nyilván. :)
2020. dec. 4. 22:38
 16/32 anonim ***** válasza:
igen, de azok külsőségek. a gének nem fognak változni.
2020. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
A belső szervek külsőségek? :D
2020. dec. 4. 22:40
 18/32 anonim ***** válasza:
egy mtf nem kap méhet. és ha kapna, se tudna szülni. ugyanígy egy fmt se kap golyókat, és nem fog senkit teherbe ejteni
2020. dec. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Nos, ezt rosszul tudod. Történt sikeres méh átültetés, majd szülés.


Egyébként megkérnélek, hogy ne az idejét múlt, pejoratív "mtf"/"ftm" kifejezéseket használd, hanem a széles körben elfogadott "transz nő"/"transz férfi" megnevezést. Adjuk már meg a minimális tiszteletet...

2020. dec. 4. 22:45
 20/32 anonim ***** válasza:
ennek utána néztem, és csak olyat találtam hogy afab emberek szültek, mert nem távolították el a méhüket, és képesek voltak kihordani a babát. wikipedia szerint eddig még nem sikerült amab testbe női méhet beültetni, és azzal sikeresen kihordani terhességet.
2020. dec. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!