Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású vagy? Mit...

Milyen vallású vagy? Mit gondolsz a másik vallásokról, arról hogy mások másban hisznek? És te miért hiszel a te vallásodba?

Figyelt kérdés
Tudom érdekes fajta kérdések, de attól még engem érdekelnek hogy az emberek hogy állnak hozzá a valláshoz.

2020. dec. 7. 19:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

Kereszténynek vallom magam. Szerintem leginkább azért, mert így szocializálódtam. Csak úgy általánosságban valamilyen teremtő hatalomban szerintem mindenképp hinnék, mert a világ annyira szervezettnek és gondosan felépített, hogy számomra elég logikusnak tűnik valamiféle teremtő létezése, viszont lehet, hogy nem lenne konkrét vallásom, ha nem katolikus családban nőttem volna fel. Magát katolikus egyházat gyakorlatilag már elhagytam, egyszerűen csak keresztény vagyok, semmilyen felekezethez nem sorolom magam. A keresztény hitet azért nem hagytam el, mert a Biblia nagyon sok olyasmit tartalmaz, amit ha betartanának az emberek és/vagy elgondolkodnának rajta, akkor szerintem sokkal jobb lenne a világ, és ez főleg Jézus életére vonatkozik, ami szerintem tiszteletre méltó és nagyon pozitív példa még így a 2000 évvel későbbi emberek számára is. Én is nagyon igyekszem olyan lenni, mint ő.

Más vallásokat teljes mértékben elfogadok, szívesen beszélgetek olyanokkal, akik másmilyen vallást gyakorolnak, mint én. Hiszek abban, hogy mivel annyiféle ember létezik, teljesen normális dolog, hogy nem felel meg mindenkinek 100%-ig ugyanaz a fajta életút. Ezért vannak a különböző kultúráknak különböző vallásai. Mindegyik más egy kicsit, de a legfőbb tanítások mindnél ugyanazok, és számomra ez is azt mutatja, hogy kell lennie valami felsőbb hatalomnak, aki ezt akarattal rendezte így. Szerintem több út vezethet ugyanoda. Az "egyetlen igaz vallás" az én hitem szerint azt jelenti, hogyha valaki megtalálta a számára megfelelő utat és elkötelezte magát mellette, akkor azon járjon, és ne térjen le róla erre-arra. Nem pedig azt, hogy tartsuk a saját hitünket másokénál feljebbvalónak, és próbáljuk meg minél több emberre ráerőszakolni.

2020. dec. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény vagyok, 120 iq felett és felnőttként tértem meg, harminc éves korom felett (ezt a négyes válaszolónak).


Sokat láttam, sokat tapasztaltam és voltak eszméletlen ostoba hiedelmeim, amiket akkor és ott tényleg elhittem. De nekem ma már tiszta a kép, és szerintem mindenkinek megvan a maga útja Isten felé, így semmi gondom a más hitével, amíg az nem árt másnak.

2020. dec. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Keresztény vagyok! Mások vallásáról azt gondolom hogy az igazság megtalálható. De ahhoz keresni kell az igazságot! Mert beleszülethetsz valamibe de az nem jelenti azt hogy nem vizsgálódhatsz és nem tehetsz fel kérdéseket!

Az egyik dolog valóban a szervezettség! Meg persze idézhetnék a Bibliából is részeket és elmondhatnám hogy miért erősíti a hitemet de ezt most kihagyom és inkább itt egy film!


https://www.youtube.com/watch?v=pxcZyO5JbZ4


Mindenki úgy viszonyul hozzá ahogy akar.



9. válaszoló!


Azt írod hogy ,ha nem úgy ment valami ahogyan te akartad akkor idegroncs lettél.

Ezen egyáltalán nem csodálkozom. Hiszen azt akartad hogy Isten azt tegye aminek neked fontos. És ezzel nem vagy egyedül nagyon sok ember így áll hozzá Istenhez! Ami hiba!

És nem kell hit hogy megértse az ember ,csak józan paraszti ész kell!

Jézus kijelentette hogy ő azért jött hogy Isten akaratát cselekedje! Logikus hogy Isten azt szeretné hogy az emberek is így tegyenek saját akaratukból!

2020. dec. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"És te miért hiszel a te vallásodba?"

Leellenőriztem mindet, amiben hiszek, az állt meg

2020. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
13as. Jó. Kora fiatalon naívan én arra hívatkoztam magamba kicsiként ami a bibliába is le van írva. Ami kérik meg adatik, na ez mellé hiába is probáltam vmit is csinálni de nem ment. Könnyebb dolgom van mióta bevallom magamnak hogy ezt én basztam el, így nem érzem annyira magam tehetetlennek mint régen hívőként
2020. dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

" Könnyebb dolgom van mióta bevallom magamnak hogy ezt én basztam el, így nem érzem annyira magam tehetetlennek mint régen hívőként"

Ezt hívőként is jobb, ha beismerjük, mert nem Isten ront, hanem mi

2020. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
78%
16-os: ezt nem értem. Nem kötekedésből, de tényleg nem értem. Ez alapján minden jó Istentől származik, a rossz dolgok meg mindenki mástól, eddig tiszta. De ez miért hoz megnyugvást, vagy miért jó érzés a hívőknek? Mert akkor mi a funkciója Istennek, ha bárki más ennyire elbaszhatja a világot?
2020. dec. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%
Sosem voltam vallásos, és ahogy áll a helyzet, soha nem is leszek :)
2020. dec. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%

7-esnek


"Mondjuk nem értem, hogy intelligens ember hogyan hihet valamiféle vallásban, de érdekes módon vannak intelligens hívő emberek."


Ezzel nem vagy egyedul.

Szerintem azert nem ertheto, mert (joggal) azt hiszed, hogy aki vallasos, az a vallasa tanitasait mindenben szo szerint el is hiszi.

Ez majdnem soha nincs igy, legalabbis atlagembereknel.

Mindenki szelektal, intuicio, neveltetes, egyeni meggyozodes, eletszakasz stb. alapjan. Mindenki "a maga modjan hisz", bar erre tudom, sok kereszteny ugrik.

A Bibliat sem lehet szo szerint elhinni es betartani (bar sokan azt mondjak, hogy ok igen) hiszen tele van ellentmondassal, tortenelmi kontextus nelkul ertelmezhetetlen tanitasokkal.


Egyebkent az ember nem VALLASBAN hisz.

Az ember egy istenben vagy istenekben hisz.

A vallast, azt gyakorolja. A vallas egy rituale- es tanitasgyujtemeny, amelyet az emberek arra hasznalnak, hogy kapcsolatba keruljenek az istenukkel (latinul religio = ujra kapcsolatba kerules).


Remelem, eleg intelligens volt a valaszom.

2020. dec. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

9-es 15-os (ex-reformatus)


Ne hagyd magad a sajat utadrol elteriteni.

Ha valakit vallasosan neveltek, kialakithattak benne olyan reflexeket, amelyeket fiatal felnottkent karosnak erez. Ilyenkor megkonnyebbules letenni az egeszet.

Eld az eletedet, es vagy lesz egyszer egy aha-pillanatod, amikor az egesz kicsit maskepp, de osszeall - vagy nem.

2020. dec. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!