Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akikkel beszélgethetnék a vallásról?

Figyelt kérdés

Szeretnék kicsit tisztább képet kapni ezért, örülnék ha tudnék olyanokkal beszélgetni, akik vallásosak, és esetleg magyarázatokkal tudnak nekem szolgálni.

Nagyon sokat segítene.

Első sorban római katolikusokkal szeretnék beszélgetni.


Ha esetleg nincs olyan, akkor ebben a helyzetben szerintetek kihez fordulhatnék ezzel?


Kicsit azért ismertetném a helyzetem. Vallásosan neveltek, de a környezetemből idővel eltűnt és abban az időszakban, amikor válaszokat kerestem volna, akkor magamra maradtam. Most érzem a hiányát de az egész egy hatalmas katyvasz a fejemben. Szeretnék egészen az alapoktól tisztán látni.



2020. dec. 14. 02:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%
Ne a vallásban keresd a választ, hanem a hitben és önmagadban!!
2020. dec. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Hitem az van, de kezdem úgy érezni külső hatások miatt, hogy teljesen félreértelmeztem dolgokat. Ezekre szeretnék választ kapni olyas valakitől, aki ki is tudja fejteni nekem.
2020. dec. 14. 02:32
 3/30 anonim ***** válasza:
65%
A vallás, az egyház bekorlátoz. Mi a kérdés?!
2020. dec. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

#3 elég hosszú így ha nem bánod privátban írnék


Bár igazából valóban úgy az alapoktól kezdve minden. A mise a templomba járás, az imák, a hit. Minek mi a szerepe a vallás kapcsán? Elég nehéz megfogalmazni egy kifejezett kérdést, ezért keresek beszélgető partnert.

2020. dec. 14. 02:39
 5/30 anonim ***** válasza:
Neee, kérlek ne írj privit!
2020. dec. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
30%
Az ima beszélgetés Istennel. A belső hang, megérzés, sugallat az, amikor ő szól hozzád. A különféle szertartások, misék meg ehhez hasonló egyházi nyalánkságok okkultista dolgok.
2020. dec. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Rendben, bocsánat. Bár nem igazán értem hogy miért utálja ennyire mindenki a privátot. Vagyis igazából aki kedves és rendes lenne...
2020. dec. 14. 02:44
 8/30 anonim ***** válasza:
26%
Nincs szükséged közvetítőkre, mindenkinek közvetlen vonala van Istenhez azaz önmagához.. Csak le kellene csendesíteni az elmét és befelé figyelni a külsőségek, a világ helyett!
2020. dec. 14. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%
Privát beszédből nem tanulnak mások és a cél az, hogy minél többen felébredjenek...
2020. dec. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Akkor elmondom a konkrét problémát. Nekem konkrétan a római katolikus vallás, a tanításaik, a szentségek és minden ami ide tartozik lenne a fontos.

(Olyasvalakivel alakul egy kapcsolatom, akivel valóban komolyan gondolom de ő nagyon nagyon vallásos és szeretném megérteni őt, de nem tud válaszokkal szolgálni. Számára ez szavakba foglalhatatlan. És már nem is nagyon merek kérdezni mert kényes téma és már kicsit hülyének is érzem magam, hogy ennyire tudatlan vagyok.)

2020. dec. 14. 02:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!