Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A valássi vezetők miért nem...

A valássi vezetők miért nem adják el a templomokból a főlösleges drága dolgokat és fordítják jóra a pénzt?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 14:47
 21/91 anonim ***** válasza:
76%
Igazad van, de mutass példát, add el mindened és fordítsd jóra a pénzt.
2020. dec. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 A kérdező kommentje:
De azért jó kis bűnbak isten. Könnyen lehet mondani hogy hát ő kérte és érte tesszük.
2020. dec. 27. 18:45
 23/91 A kérdező kommentje:

21.


Én nem hirdetem isten szavát és egyebek. Ők hirdetik és állítják hogy aszerint kell élni és buzdítanak erre másokat úgy hogy közben nem ezt teszik.

De a cselekedeteikkel ellent mondanak annak amiben elvileg hisznek és annak amit prédikálnak. Még a pápa is.


Nekik kellene ezt tenniük nem nekem mert ők prédikálják ezeket az elveket.


Nekem meg van a saját vallásom a saját hitem. Én teljesen a hitemnek megfelelően élem az életemet. Cselekedeteimmel nem mondok ellent annak amiben hiszek. Ha eladnám mindenemet és a szegényeknek adnám azzal ellent mondanék a saját hitemnek és vallásomnak.

2020. dec. 27. 18:53
 24/91 anonim ***** válasza:
32%
Te olyat kérsz számon idegenektől, amit csak te találtál ki, a kereszténység soha nem tanította azt, hogy minden kereszténynek kutya kötelessége csórónak lenni azért, hogy valaki egyszer jóllakjon. Persze, gondoltam, hogy csak a szád nagy és kettős mércéd van. Az én szememben te sokkal nagyobb nulla vagy, mint a fantáziád szüleményei. Egy értéktelen senki vagy.
2020. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
27%

"Miért nem jó neki egy melegitő vagy valami átlagos ruha?"

Ha ekkora nagy a szád, akkor te miért nem jársz pucéron? Add el mindened és a pénzt add a szegényeknek. Miután ezt megtetted, utána lesz bármi jogod másnak is mondani.


Egyébként Jézust nagybetűvel írjuk te félszeg.

2020. dec. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
76%

21.

Szerintem pont nekik kéne jó példával elől járniuk, hiszen ők a tanítók, a példaképek, hozzájuk tudunk tanácsért vagy segítségért fordulni.

2020. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 A kérdező kommentje:

Tisztázzuk.

1. Egy szóval nem mondtam hogy adjanak el mindent vagy a templomot meg ilyeneket. A fölösleges dísztárgyakat mondtam hogy el kéne adni. Annyit hogy egyszerűbb olcsóbb dolgokkal kellene helyettesíteni azt ami szükséges.

A pénzt pedig lehet akár ételre is de nem csak arra lehet használni mert nem csak azzal lehet segíteni az embereken nem is kell feltétlen a szegényeken segíteni a lényeg hogy jóra fordítani a pénzt és nem arra hogy csilli-villi ruhákban járjanak a papok és egyebek.



24.

Mert a biblia szerint nem kéne segíteni másoknak? Nem azt mondja hogy a világi javak nem számítanak?

Azt egy szóval nem is mondtam hogy mindenki legyen csóró. Nem kell beleképzelni mindenfélét abba amit írok mert jaj rosszat mertem mondani a vallási vezetőkről.


Azt mondtam hogy a vallási vezetőknek a fölösleges dolgokat kéne (mint fent kifejtettem). Ami valamivel jobban bele passzolna azokba az elvekbe amiket hirdetnek. Mert úgy nem lennének annyira képmutatók és álszentek.


Egyébként te valószínűleg jó módban éltél mindig és most is. De képzeld vannak akiknek az is sokat jelent ha egyszer végre ehetnek rendesen. Szerintetek lehet hogy ez nem jelent sokat de szerintem egy ember öröme is már többet jelent mint egy ruha.


De igazatok van én vagyok a rossz. Isten is biztosan a ruhát választaná mint azt hogy valaki boldog legyen.


"Persze, gondoltam, hogy csak a szád nagy és kettős mércéd van."

Megint. Sosem mondtam hogy adjanak el mindent plusz csak azt várom el hogy ahhoz tartsák magukat amiket hirdetnek.


"Az én szememben te sokkal nagyobb nulla vagy, mint a fantáziád szüleményei. Egy értéktelen senki vagy."

Nem volt kérdés és a kutyát se érdekli. Nekem van rendes egészséges önbecsülésem az hogy egy vad idegen mit gondol rólam egyáltalán nem érdekel. :D



25.

"Ha ekkora nagy a szád, akkor te miért nem jársz pucéron? Add el mindened és a pénzt add a szegényeknek."

Megint csak hogy bevésődjön. Soha nem írtam hogy adjanak el mindent.

Aközött pedig hogy valaki ne díszes ruhában járjon és aközött hogy valaki pucéran járjon nagyon nagy a különbség.


Ez valami papi ruha perverzió nálatok?


"Miután ezt megtetted, utána lesz bármi jogod másnak is mondani."

Soha nem mondtam hogy ilyet tegyen bárki is úgy hogy ezt nagyon bebuktad.


"Egyébként Jézust nagybetűvel írjuk te félszeg."

Jaj neeee. Hogy tehetem ilyet? Vilááááág vééégeee.

2020. dec. 27. 20:54
 28/91 anonim ***** válasza:
28%

Papi ruhám van eladó, mennyiért veszed meg kérdező? A pénzt természetesen a szegényeknek adjuk.


A felhívás teljesen komoly, írd az összeget, lássuk tényleg nem csak a szád jár-e. Mert gondolom akkor te ezeket a papi ruhákat megvennéd, hogy támogasd a szegényeket vele.


Az összeget nyíltan írd, a dolog többi részéhez pedig lehet privát.

2020. dec. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 A kérdező kommentje:

28.


1.

Az hogy én meg veszek mindent amit eladnának a templomban azzal megint csak ott lennénk hogy én adjam el mindenemet. Ezt már elmondtam hogy miért nem pont előtted lévő válaszomban olvasd el.


Ajánlok egy nagyon durva dolgot neked. Olvass. Olvasd el amit írtam és a bibliát. Ja és még egy dolgot. Értelmezd. Ez is fontos.


2.

Nem az én ízlésemről van szó és nem csak a ruhákról.

Attól még hogy papi ruhát nem veszek meg azzal nem bizonyítasz semmit.


Szinte biztos vagyok benne hogy vannak olyanok akik meg vennék. De egyébként ha ebbe bele is kezdenénk akkor már pusztán azzal hogy nem kéne ennyire méretre szabottan ilyen speciális ruhákat csinálni már azzal sok pénz felszabadulna.



3.

Ezt hogy gondoltad elküldöm neked a pénzt te meg majd "elküldöd" a ruhát?

Most nem a s*** shopban vásárolt ruhákról beszélünk azt tudod? Azok maradjanak csak nálad.


4.

Szánalmas próbálkozás. Majdnem annyira mint a 25.


Amúgy szinte olyan mintha a papok és a templomot imádnátok. Mintha ők lennének a bálványaitok.


UI.:

Kíváncsi lennék a 26. válasz lepontozásának az okára.

2020. dec. 27. 21:11
 30/91 anonim ***** válasza:
26%
Gondoltam, hogy csak a szád jár, te képmutató :D
2020. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!