Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A valássi vezetők miért nem...

A valássi vezetők miért nem adják el a templomokból a főlösleges drága dolgokat és fordítják jóra a pénzt?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 14:47
 71/91 A kérdező kommentje:

70.


Egy szóval nem mondtam hogy csak az a feladata.

De az is egy fontos dolog hogy segítsenek másokon. Ez az egyik alapja annak amit hirdetnek hogy segítsünk egymásnak.


Egyébként ha segítenek az embereknek azzal könnyebben el lehet vezetni őket az üdvösségre mert akkor jó példát mutatnak amit lehet követni.

Azzal ha jót cselekszenek sokkal több embert lehet jó cselekedetekre sarkalni mint azzal ha egy díszes épületben szónokolnak és közben ellentmondanak annak amit tesznek.


Hogy vezetik el az embereket az üdvösségre ha még saját magukat se tudják??

2020. dec. 28. 11:36
 72/91 anonim ***** válasza:
63%

70. Sok dologban egyetértünk. Ugyanakkor az egyháznak megvannak a segélyszervezetei (pl. Karitász), melyeknek kifejezetten ez a feladatuk. Ők végzik a munkájukat, naponta ételt osztanak stb (az egyház pénzén!). Emellett vannak püspökök, akik pl. nem a szegények megsegítésén keresztül fáradoznak Isten országán, hanem mondjuk könyveket írnak, melyek segítik a hitben való elmélyülést, annak mélyebb megértését. Továbbá vannak olyan egyházi emberek, akik szintén nem jótékonykodnak, hanem mondjuk tanítanak, mely által nagyon sok gyermekből lesz tisztességes, keresztény felnőtt. Mondjuk heti 32 hittanóra megtartása után nem sok energiája maradna senkinek jótékonykodni.


Mindezek ellenére sokmindent elítélek én magam is, például ha egy pap nem mutat jó példát, nem úgy él ahogy prédikál stb.. Sajnos sok ilyen van ez tény, de ezek az Egyéni emberek bűnei, nem szabad kollektivizálni. Egy egyszerűen élő, szegényeket segítő hiteles papnak semmi köze ahhoz a másik paphoz, aki mondjuk szórja a pénzt és nem tesz semmi érdemlegeset.

2020. dec. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 A kérdező kommentje:

72.


"Továbbá vannak olyan egyházi emberek, akik szintén nem jótékonykodnak, hanem mondjuk tanítanak"


A tanítással is segítenek másoknak.

2020. dec. 28. 11:56
 74/91 anonim ***** válasza:
76%

72.

Köszönöm.

Általánosítani természetesen nem kell, de mégis az emberek felé ők közvetítik az egyházat, ők a "kapcsolattartók" és amikor pl. a péter fillérek rossz helyre kerülnek, akkor elgondolkodik az ember, hogy milyen példát is mutatnak ők...

2020. dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/91 anonim ***** válasza:
18%

(Véletlenül akadtam bele, de megosztom.)


„Ami a bibliát illeti, én azt hiszem, hogy azt vakon kell hinni, akármilyen sorrendben lett is csinálva a világ - az isten azt jól megcsinálta. Hanem amit aztán az emberek csináltak hozzá, arról másképp lehet beszélni. Ők csinálták a pedagógiát, csinálták a pénzt. Mihelyt a pénz meglett, fiacskám, az egy csomó ördögöt szabadított fel.” Mikszáth Kálmán

2020. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
30%

"De tényleg meg tiszteled vele ha közben ő ennek nem örül?"

Miből gondolod, hogy ennek nem örül? Megbeszélte veled személyesen? Ha ennek nem örül, akkor miért parancsolta az Ószövetségben, hogy arany vagy aranyozott díszeket helyezzenek el a Templomba?

2020. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 A kérdező kommentje:

76


Bocsánat.

Én annak idején egy olyan istenről tanultam aki jóságos és annak örül ha segítünk másoknak.


Nem gondoltam volna hogy isten ennyire zsugori.

Vagy hogy ennyire különbséget tesz az anyagok között amiket teremtett.

Teremthetett volna több aranyat ha ennyire szereti.



Megint csak örülök hogy megváltozott már rég a hitem.

2020. dec. 28. 17:31
 78/91 anonim ***** válasza:
16%
Na mesélj, milyenre változott? Mert tudtommal minden vallásban a legszebbet és legjobbat igyekeznek Istennek adni.
2020. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 A kérdező kommentje:

A hittem változott.

A valásokat elhagytam. Nem ismerek olyan vallást ami megfelel a hitemnek.

(Majd új vallást alapítok :D )

Ez azonban továbbra se tartozik ide.

2020. dec. 28. 18:15
 80/91 anonim ***** válasza:
16%

*vallási

*fölösleges

*dolgokat, és

2020. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!