Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A valássi vezetők miért nem...

A valássi vezetők miért nem adják el a templomokból a főlösleges drága dolgokat és fordítják jóra a pénzt?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 14:47
 41/91 anonim ***** válasza:
54%

"Nagyon rá vagy kattanva a padokra."

Nem, csak nem értettem, hogy miért pont padokat akarsz venni a templomokba a templomi gyertyatartók eladásának összegéből. Csak felmerült bennem a kérdés, hogy ezzel vajon kiken segitesz, melyik éhezőknek fog megtelni tőle a bendője?

2020. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 A kérdező kommentje:

41


Meg próbálom vissza fogni magam.

MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII?????????????????????????????????????????????????????

Ennyire sikerült.

Szóval. MIT HABLATYOLSZ????? Hol írtam én ilyet???????


Annyit mondtam max, hogy a padokat én nem az eladandó kategóriába sorolnám. Nem azt mondtam hogy vennék csak hogy nem adnám el.

2020. dec. 27. 22:05
 43/91 anonim ***** válasza:
24%
Te mit vennél meg kérdező? Csak hogy valami konkrétum is legyen a sok feltételezés mellett. A díszes papi miseruhára adnál ki pénzt, vagy a másfél méter magas húsvéti gyertyatartóra fáj a fogad? Mennyit áldoznál ezekre? Esetleg valami 2 méter magas, reneszánsz idején készült aranyozott szoborra költenéd el több éves fizetésed?
2020. dec. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:
14%
Mielőtt újra kifakadsz, nem a 41-es voltam, csak egy másik érdeklődő.
2020. dec. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
86%

Kérdezőnek:

Én az elvre gondolok: egy nem agyondíszített, javakkal és vagyonokkal nem telerakott egyházat vagy közösséget hitelesebb érzek, mint pl. a Szent Péter-bazilikából biztatni a híveket a szegények megsegítésére. (Másoknak: nem támadás, nem vagyok semmilyen felekezetnek tagja.)

2020. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 A kérdező kommentje:

43.


Sokszor belebotlik az ember azokba a kis tesztekbe amik azt nézik hogy robot-e az aki be akar jelentkezni vagy regisztrálni.

A gyakori kérdésekre egy olyan kéne ami megnézi hogy tudnak-e olvasni azok akik beregisztrálnak és hogy tudják-e értelmezni azt amit olvastak (az értelmezni rész a 41. válasz miatt inkább nem tudom te miket írtál eddig).


Erre már korábban válaszoltam. Olvasd vissza.

Bár ezt már mondtam egy anonim válaszolónak. Őneki ez nem sikerült.

2020. dec. 27. 22:11
 47/91 anonim ***** válasza:
53%

"Elárulhatnátok miért olyan nagy szentségtörés eladni valamit egy templomból azért hogy valakin segítsünk."

Oké, adjuk el. De kinek? Neked nem, te nem vagy hajlandó megvenni, ezt fentebb kifejtetted. Akkor hogyan várhatod el, hogy más adjon pénzt érte? Kicsoda? Meg ő miért, ha te nem? Főleg, hogy bevallottan jól is keresel. Biztos nem ez a reverenda törné derékba a karrieredet. Erre szokták mondani, hogy más !%@@#&val a csalánt, azt könnyű. Adjuk el a másét, adjon érte pénzt más, amit meg adjunk a rászorulóknak. Más vagyona felett könnyű rendelkezni, intézkedni. Államositásnál volt ilyesmi, a pénz meg ment a szegény rászoruló Szovjetuniónak.

Te például miért nem vagy hajlandó megvenni a felajánlott papi reverendát, hogy az árát a rászorulókhoz juttassuk?

2020. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 A kérdező kommentje:

45.


Én egyetértek azzal amit írsz. De az angyali vallásosok nem biztos. :D

Főleg mert bizonyos mértékben amit írunk az azonos.

2020. dec. 27. 22:15
 49/91 anonim ***** válasza:
21%

Nincs kedvem elolvasni 40+ hozzászólást, bocsi. Lehet téged rendkívül bizserget a téma, engem kevésbé. Viszont pont láttam egy új kérdést, ami rólad szól, olyanokról, akik mindig mások zsebéből akarnak adományozni, sajátból már nem.

43-as voltam (illetve 44 is).


Majd szólj, ha eladtad az olyan felesleges tárgyakat, mint a drága mobil, hiszen telefonálni lehet egy pár ezer forintos kézivel is. Eladtad a lapos tévét, a drága ruhák helyett majd csak a használt ruhaboltban öltözködsz majd, stb... Van szerintem nálad is miből megfogni pénzt, hogy tudd segíteni a szegényeket.

2020. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 A kérdező kommentje:

47.


Mert nincsen rá szükségem és nem vágyok ilyenre.

Azonban arra már gondoltál hogy nem vágyik mindenki ugyan arra?


"De kinek?"

Bár csak lenne valami lehetőség arra hogy meghirdessük azt amit el akarunk adni és ott jelentkezzen érte az (most figyelj) aki szeretne egy olyat.

Annak kell el adni aki szeretné.


"Akkor hogyan várhatod el, hogy más adjon pénzt érte? "

Adok pénzt azért amit szeretnék. Aki majd azt a valamit akarja az majd szintén add érte pénzt.

Tudod vásárlás meg ilyenek.


"Meg ő miért, ha te nem?"

Mert ő akarja én pedig nem.



Igen. Abban igazad van hogy nem az én dolgaim.

Azonban én csak felvetettem hogy a vallásuk szerint szerintem ezt kéne tenniük. Ha pedig nem a vallásuk szerint cselekszenek akkor nem valami jó vallási vezetők.

2020. dec. 27. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!