Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények elolvashatják...

A keresztények elolvashatják a Mein Kampf című könyvet?

Figyelt kérdés
Aki olvasta, le tudná írni, hogy miről szól? Hitler tényleg őrült volt?

2021. jan. 2. 22:20
A kérdező szavazást indított:
Olvasd el, elgondolkodtató!
Érdekes mű, de biztosan egy őrült írta!
Bolond ember fércműve, inkább felejtsd el!
Jobb inkább a sátántól távol maradni!
Egyéb
29 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

En nem tudom. De az csak egy konyv most mi van ha valaki elolvassa???


A masik szerintem sehol sem nbormalis pl. artatlan kisgyerekekeket legyilkolni...

2021. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Elolvashatják, az ismeretszerzés nem tiltott senki számára, ez nem azt jelenti, hogy egyet is kell értsenek vele.


Csak olyan ember olvassa el szerintem, akinek a lelki világa rendben van és van egy kialakult, stabil világképe a rasszizmust és erkölcsöt illetően, mert ezek megrendítésére építette a könyvet Hitler mikor írta. Egy gyengébb lelkiállapotú fiatalt könnyen manipulálhat ez és az egyéb radikális ideológiákról szóló "művek".

2021. jan. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2


Ha ez ilyen nagyhatású könyv, akkor el kell olvasnom. :D


Méghozzá a német eredetit, már csak a nyelvtanulás miatt is.


(egy nem keresztény)

2021. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
25%
#3 logikusan es tudomanyosan levezeti miert is helyes a rasszizmus
2021. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

#2 vagyok, #3 tégy úgy, én saját tapasztalat miatt írtam, tiniként eléggé magával ragadott a rasszizmus és a radikális nemzetiségi ideológiák is nagy hatással voltak rám. Nem volt a legjobb állapotban a lelki világom, erre pedig kapaszkodóként tekintettem.

Ha az eredetit akarod olvasni, akkor kutakodj az internet mélyén, mert rengeteg dolgot kivágtak azokból, amik most forgalomban vannak.

2021. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem volt őrült, született szónok volt. Így kell tömegeket hipnotizálni. A zsidókat soha sehol nem szerették és nem is fogják, mert minden országban gúnyolják a hazaszeretőket.
2021. jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
A lényeget bármelyikben megtalálod. Hitler a zsidókat kezdte okolni mindenért, paranoiásan zsidót látott minden mögött, ami nem úgy működött, ahogyan szerinte működnie kellett volna. Ebből nőtte aztán ki magát nála a "fajelmélete". De egyébként szerintem érdemes elolvasni ha érdekel, leszámitva ezeket a fajos agymenéseit. Az eleje nem nehéz, egész olvasmányos, a saját életét irja le, hogyan jutott el a börtönig (ugye ott irta a könyvet). Aztán majd meglátod, meddig jutsz benne, mennyire érdekel. Semmi olyasmi nincs benne szerintem, ami problémás lenne az egyház szempontjából.
2021. jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hitler őrült volt e?

Igenis meg nem is

2021. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%

Olvashatja keresztény. Miért is ne? Ismerni kell azt, amit kritizálni akarunk. :))

Én nem olvastam egy az egyben, csak részleteket. Apám olvasta, de azt mondja, hogy igazából nem olyan nagy szám, mint mondják (az is igaz, hogy a maga korában lehet, hogy ütős volt, de mi már tudjuk miket mondott Hitler). Meg aztán lehet, hogy németül jobb...

2021. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!