Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye csak a katolikus halott...

Mi a fene kérdése:

Ugye csak a katolikus halott mellett kell gyertyát gyújtani ?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, hogy annak vmi. spirituális oka van, hogy a friss katolikus halott mellett gyertyát gyújtanak, azért hogy a lelke a menyországba jusson. Ezért nem látom értelmét,hogy protestáns halott mellett, vagy az elhunyt mhelyén, vagy a lakása mellett gyertyát gyújtanak, vagy virágot visznek.Szerintem izléstelen.

2021. jan. 7. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem valami egyházban/egyháznak dolgozol, honnan tudod hogy a munkahelyen veled dolgozó milyen vallású?

A gyertya pedig a mi kulturánkban az emlékezés jelképe.

Izraelita temetőben nyugvó halotthoz ne vigyél élővirágot, de legyen nálad egy kavisc, amit emléked jelképeül ott hagysz.

2021. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan éppen most egy haláleset történt?


www.miateendo.hu (lakáson történő elhalálozás esetében adnak információkat, milyen hatósági szervet kell értesíteni.)


Elképzelhető, hogy ez a katolikus egyházi hívek egyik spirituális alapvető szertartási szokása - annyira nem vagyok már "képben", mint amikor még Édesanyám élt. (Kicsit régen hunyt el, közel 17 hónapja.)


Ui: Édesanyám meg tudta volna most mondani nekem - ha beszélhetnénk egymással itt a földi világban - hogy A NAGYPAPÁJÁT Ő hogyan temette el, amikor én még totyogó korú pici lány voltam. Valószínűleg találó a tipped Kérdező.

2021. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Édesanyám REFORMÁTUSKÉNT üdvözült - elküldte a római katolikus egyház papjait - hiába próbáltam eredeti "vallása" szerint megbékéltetni a múltjával.


Azóta én is eléggé kiábrándultam a római katolikus egyházból - és csak ERŐSZAKOLOM magamra azt, hogy "szavahihetőek". Na mindegy, annyira összetett a történet, hogy inkább nem magyarázkodom tovább.

2021. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Csak spirituális szempontból tudom megközelíteni a dolgot, - a tűz mindenképpen energiával tölti fel, erőt ad a távozó léleknek, hogy átjuthasson a "túlvilágra" és ne ragadjon a köztes létben. Jelképesen meg is tisztítja őt a bűneitől, ezáltal megkönnyítve a távozását.


Legjobb, ha a gyertyát a szeretet érzésével a szívedben gyújtod meg, esetleg gondolatban is megfogalmazol egy üzenetet, amivel elbúcsúztatod az elhunytat.

2021. jan. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény mind kettő mi bajod van azzal, ha az Istenfélő, bibliaolvasók a Mennybe akarnak jutni?

+Az összes a katolikusból ered, s azért "váltak" le mert nem volt tiszta. pl Reformáció.


ez vallástól függetlenül egy szép megemlékezés, tisztelet adás az elhunyt felé. A temetés meg a búcsúzó, mikor a szerettek az utolsó útjára elkísérik a már üres porhüvelyt.


De ha neked ez valláshoz kötött, beszélned kéne a pappal. Vajon ő is 'ízléstelennek' tartja e a megemlékezést. a nem katolikusok körében.

+Ha urad és Istened valóban a Mennyek Ura lenne, akkor számodra ez nem lehetne kérdés, szóval egy gyónás is rád fér.

2021. jan. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

"a friss katolikus halott mellett gyertyát gyújtanak, azért hogy a lelke a menyországba jusson."

Nem csak a "friss" mellett és nem a gyertyától fog a mennybe jutni. A gyertya számunka a Feltámadt Krisztust jelképezi, aki a Világ Világossága. Ezért gyújtjuk meg.

Én sokszor láttam már teljesen ateistákat is, ateista hozzátartozó sírjánál gyertyát gyújtani. Ahogy írták: a mi kultúránkban ez az emlékezés jele. Én nem ismerek olyan reformátust, aki a gyertyagyújtáson megsértődne.

2021. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

"A gyertya számunka a Feltámadt Krisztust jelképezi, aki a Világ Világossága."


Igy van.

Azon kivul (nemcsak katolikusoknal) a meggyujtott gyertya felett elmondott imat a gyertya langja "tovabb imadkozza" a nevedben, amikor mar elmentel.


Ha a munkahelyen vagy a lakasa mellett gyujtanak mecsest, az vallastol fuggetlenul az emlekezes es a gyasz jele Magyarorszagon.

2021. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!