Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, keresztények egy...

Hívők, keresztények egy furcsa álmom volt a tegnap éjjel. Vajon köze van e a "negatívabb" túlvilághoz?

Figyelt kérdés

Megprobálom röviden leírni azt amit láttam és átéltem álmomban.

Nem tudom, hogy hogyan de megismerkedtem egy csodálatos nőszeméllyel. Gyönyörű szép volt (nem akarom megsérteni a kedves hölgyeket de..) hozzá hasonlót életemben nem láttam.

A folytatásban az történt, hogy meghívott vagyis fel ajánlotta, hogy szeretkezzek vele amibe én örömmel bele is mentem. Emlékszem, hogy a városunk főterén fel vezetett egy épületbe, egy szobába és következett volna a közösülés...na itt ennél a pontnál alakult át az egész "csodálatos" álmom egy rémálommá mert ugyanis annak a gyönyörű csodálatos szexbombának kettő darab nemi szerve volt. Vagyis, hogy mindenki megértse 2 pun.i-ja volt. Nem emlékszem, nem tudom hogyan de valahogy kiszabadultam a karmaiból és az utcán találtam magam, csakhogy amit ott láttam semmivel sem volt jobb mint amitől megszöktem, ugyanis az egész főtér lángokban égett. Római katonákhoz hasonló seregeket láttam végigvonulni főterünk utcáin akik emberek százait vagy talán ezreit terelgették egy hatalmas tűz felé. Láttam még tehénhez hasonló rémséges állatokat vérben forgó szemekkel akik elől emberek menekültek. Próbáltam elmenekülni ezek a rémségek elől bementem egy épületbe ami sehova nem vezetett és ekkor megébredtem, felriadtam de úgy, hogy folyt rólam a víz, de annyira, hogy még az ágyneműt is ki kellett cserélnem.

Nem drogozom, nem piálok, nem szedek gyógyszereket, nyugodt életem van, áruljátok el legyetek szívesek mit jelent ez a szörnyűség.

Ja és nős vagyok, tehát egyáltalán nem hiányzik a szex az életemből.

Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat!



2016. febr. 10. 21:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Ezzel egy pszichoanalitikushoz kéne fordulnod, ha annyira zavar, de szerintem nem csinálj ebből problémát. Ócsóbban megúszod, mint ha óránként több ezerért pszichológus fogadsz :)


A keresztény hit pedig tiltja az álomfejtést, csak hogy képben legyél. A bigottabbak még a terápiás pszichoanalizíst is tagadják.

2016. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

* ne csinálj


Egyébként meg nem értem, hogy miért ijesztő az, ha valakinek kettő van, de hát én még álmomban sem láttam ilyent. :D

2016. febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tisztelt 1 válaszoló! :)

Bocsánat...nem zavar csak egyszerűen nem tudom hova tenni ezt az álmot. Ma egész nap ez járt a fejembe. Ott legbelül elnevettem néha magam, de akkor is van egy keserű érzésem ha alaposabban visszagondolok az álomra.

De elárulom; a furcsa az ebben az egészben, hogy én nem szoktam álmodni, vagy ha mégis akkor arra soha nem emlékszem főleg nem ennyire aprólékosan mint a fent leírtakban.

És újra elnézést de én nem megfejtést szeretnék, csak egyszerűen annyit szeretnék tudni, hogy lehet e köze ennek az álomnak vallási szempontból nézve pl a pokolhoz vagy hádeszhez vagy mittudom én milyen túlvilági elnevezések léteznek még?

Megfogadom tanácsodat, agykukachoz ezzel a "problémával" nem fogok elmenni. :)

2016. febr. 10. 22:57
 4/15 A kérdező kommentje:
2 :D azt ajánlom ne is láss mert elmegy a kedved az erotikától..
2016. febr. 10. 23:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Amikor álmodban kijutottál az utcára a jövőt láttad...a tervezett jövőt...nem tudni mikor, talán 5-10-15 év múlva.

Az álmod első felére van ötletem, de mivel nem vagy gyakorló keresztény, úgy sem értenéd, ezért jobb, ha nem írom le.

2016. febr. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Jézus szolgája ***** válasza:

egy pici részt láttál az elkerülhetetlen el jövő időből.

olvasd el a bibliát,a kérdésedre a Mennyei jelenések.

Mennyei jelenések 17,-nél olvashat a csajról is.

2016. febr. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 dirtibi ***** válasza:

Néha van azért az álomnak jelentősége. Lehet, hogy a gyönyörű lány a világ csábítását és végül valódi értéktelenségét jelenti, az álom többi része pedig a következményeit?

Mindenesetre lehet, hogy érdemes elgondolkoznod rajta, hogy valóban rendben van-e az életed és biztos vagy-e benne, hogy a halál után is jó dolgod lesz.

2016. febr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!



Szerintem egyértelműen üzenő jellege van az álmodnak, még pontosabban figyelmeztető.

A lelki ismereted figyelmeztetett, amely tér is időtől függetlenül örök életű a lelkünkben, ez üzent, úgy, hogy a tudatot az ne tudja a „saját képére” torzítani.


Olyan csábításnak lehetsz kitéve a mindennapai életed során, aminek komoly veszélyét nem vagy képes a jelenlegi gondolkodási módod következtében felismerni, és ki kerülni.

A „csodálatos nő”, szimbolikája a Bibliában benne lévő „parázna nőnek”, aki van és nincs.

A hatalom, pénz, tekintély is kapcsolódik ehhez, nem csak a paráznaság. A hatalommal is lehet paráználkodni, amikor a szeretettben való növekedés, és a szellemi fejlődés helyett, ezek megszerzésére fordítod az idődet, és az energiáidat, mert ez is paráználkodás a „fenevaddal”, aki egy szexbomba képében kísértett az álmodban, de „kilógott a lóláb”, és még időben elmenekültél.


Amikor kimenekültél az utcára, akkor azt a valóságot láttad meg, amely valóság lelki értelemben valóság. Számodra a mindennapi valóság azt az arcát mutatta meg, amely

a dolgok igazi arca, annak aki lelki szemekkel látja a valóságot. Amikor meghalunk, ezzel

a szemünkkel fogjuk látni a dolgok valódi arcát, és nem azzal a szemmel, amivel a fizikai világot látjuk és értelmezzük.


Amikor bementél egy épületbe, az azt jelenti, hogy kerested a megoldást, és a menekülést, vagyis nem álltál be te is a római katonák közé ölni és gyilkolni, rabolni. Tehát jó ember lehetsz a mindennapi életedben. De megoldásnak egy olyan megoldást választottál, ami sehova sem vezet, a mindennapjaidban is ez lehet a problémád, hogy az életed problémáit úgy akarod megoldani, hogy az „sehová sem vezet.”


A lelked S.O.S jelet adott a számodra az álmoddal, egy nagy figyelmeztetést, mert könnyen oda juthatsz lelki értelemben, mint az álmod, ha nem gondolod át az életeted, és nem leszel képes változtatni a gondolkodási módodon.



Sok ilyen és ehhez hasonló álmokat álmodnak manapság az emberek, ezeknek az eredője számomra azt jelenti, hogy valahogyan ezeknek az embereknek tényleg rá kellene találniuk az Istenre, mert ez lenne a számukra olyan „épület”, ahová úgy lehet bemenekülni, hogy "az vezet is valahová, és meg tudnának menekülni."


Sok sikert kívánok a menekülésedhez! :)


Emánuel

2016. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.


Ha amúgy nem szoktál álmodni, akkor elhiszem, hogy megdöbbentő élmény lehetett. De lépjél túl rajta. Rágódj rajta még egy kicsit, hogy teszerinted mi mit jelenthet az álmodban, aztán vagy eszedbe jut valami, vagy nem. Az sem baj :)


Az álmok nagyon sokszor csak azokat az információkat dobják vissza, ami tömegével ér minket a világból, de nem foglalkozunk vele. Nem dolgozza fel az agyunk de azért elraktározza. Bugyuta filmek, millió reklámok, kollégáink üres fecsegése, sok internetes szemét. Lehet, hogy valaki egy kettő micsodájú nőről poénkodott, de te nem is figyeltél rendesen oda, és emiatt ezt az agyad álmodban hozta elő :)


Aztán az álmokban előjöhetnek a rejtett pszichés dolgok is, ki nem élt vágyak, fel nem dolgozott traumák.


Ha nagyon akarjuk, akkor persze lehet keresztény értelmezést is adni az álmodnak, és ez tömören az lenne, amit a dirtibi nevű felhasználó összefoglalt.


De még egyszer mondom, a kereszténység tiltja az álomfejtést. Alapvetően az sem lenne hülyeség, amit a 8. válaszoló ír, csakhogy éppen tilos ilyesmivel foglalkozni, illetve tilos lenne, már amennyiben hívő keresztény lennél.


Persze a prófétáknak is voltak látomásaik, de az egy teljesen más kategória. (Ma sajnos túl sokan képzelik magukat prófétáknak :))


Összefoglalva azt gondolnám (hívőként) hogy te, nem hívőként, teljesen biztos, hogy nem kaptál semmiféle természetfeletti "kinyilatkoztatást". Isten nem fog olyan csatornákon szólni hozzánk, amit megtiltott hogy használjunk. Főleg nem egy nem hívőt fog így megszólítani legelső alkalommal.


Az viszont benne van a pakliban, hogy a lelkiismereted szólalt meg, hogy el kéne indulnod ebbe az irányba, és megtalálni a saját spirituális utadat :)


De leginkább olyasmit valószínűsítek, amit a bejegyzésem elején írtam: vagy valami feldolgozatlan külső inger vagy valami belső feszültség. De akár ez, akár az, neked kell a nyomára járni, mert ezt más nem tudja helyetted megtenni.


(A pszichoanalízis is úgy működik, hogy nem a pszichológus elemzi ki a páciens álmait, hanem csak rávezeti a pácienst, hogy ő sajtát maga elemezze ki az álmait.)

2016. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Jézus szolgája ***** válasza:

Isten nem fog olyan csatornákon szólni hozzánk, amit megtiltott hogy használjunk.


mért ne?

Isten számtalan módon szólhat hozzánk,és ami nekünk tilos neki nem biztos hogy az.

Isten számtalan jeleket ad az embereknek,a kérdés az hogy az ember meglátja e hallja e észre veszi e azt vagy sem.

2016. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!