Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy ateista lehet hívő, szent?

Egy ateista lehet hívő, szent?

Figyelt kérdés
Mármint hogy nem tapasztalta isten létét, sem a túlvilágot, és nem is hazudja azt hogy van, mert nem tudja.
2021. jan. 29. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Aki 100%-ig ateista az nem lehet hivő. De 100%ig hivőből lehet 100%-ig ateista idővel.
2021. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
de a vallás csak isten létéről szólna, akkor miért van annyi tanítás mellette?
2021. jan. 29. 22:27
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Szent ember lehet, de mivel ateista, ezért egy időben nem lehet ateista és hívő is.
2021. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

Ateistaként az tudom felelni hogy talán a hivők túlvilágra támasztot reményeik alkották ezeket a tanokat, vagy pusztán így tudták eladni ezeket a tanításokat a közembereknek.


Hivőként vakul bizonyitékként venném azt amit ember írt le 1 könyvbe.

2021. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Engem érdekel a vallás (főleg keleti tanokat szoktam olvasni) valami tudományosan is meg alapozott belőle, de nem tudom, én nem tudok ilyet hazudni mikor nem tapasztaltam sehogy sem hogy lenne isten, sajna túl őszinte vagyok, pedig szívesen lennék guru vagy hasonló és adnám tovább a tradíciót.
2021. jan. 29. 22:32
 6/17 anonim ***** válasza:
5ős. Tanulmányozz több vallást ne csak a keresztényt és ne azt vedd alapul. Hanem kvázi az egészet. Úgy lenne értelme "Istent" keresni és még több tannal is útba fogsz jutni.
2021. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha tegyük fel nem vagy megkeresztelve és amiatt vagy ateista attól még imádkozhatsz és lehetsz hívő. Engem gyerekkoromba érdekelt a vallás téma református vagyok de a katolikus vallás jobban tetszett mivel ott nem csak istent tisztelik
2021. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
nézem én mindet, pszichológiától kihalt vallásokig
2021. jan. 29. 22:44
 9/17 A kérdező kommentje:
7. Reformátusnak megkereszteltek elvileg, de én is többet voltam katolikus templomba főleg tábor miatt, hinduizmus, buddhizmus jobban megfogott, de kamuzni nem akarok e miatt, nem akarok megtéveszteni senkit.
2021. jan. 29. 22:47
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, Istennél nincs lehetetlen. Ismerek nem egy olyan embert, aki totál ateista volt, mára már alázatos keresztény életet él.
2021. jan. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!