Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van a szent szellemmel való...

Van a szent szellemmel való betöltekezésre ateista magyarázat?

Figyelt kérdés

Karizmatikus keresztény (hit gyülekezete leginkább) körökben lévő látványos betöltekezésekre gondolok. Bár én ilyen közegben nőttem fel, nem tartom magam hívőnek, viszont ez az egy dolog, amit sosem értettem. Kissrác koromban tartottam is tőle eléggé.

Kisebb összejöveteleken is előfordul, függetlenül a helytől. Az ki van zárva, hogy ezt mindenki csak megjátssza poénból, ez annál sokkal intenzívebb, de tényleg csak azzal fordul elő, aki akarja is.

Mindenki ilyennel dobálózik, hogy a "sátán csinálja", a "a szentszellem csinálja", most egy nem annyira elrugaszkodott magyarázatra vagyok kíváncsi.



2017. márc. 4. 00:17
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Van, áhítatközpontnak hívják. Ateistának is van ilyen, csak nála nem vallásos élmények jelentkeznek, hanem pl. művészi áhítat.
2017. márc. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
11%

Ha lesz, az lesz csak igazán a valóságtól elrugaszkodott. Tényleg olyanoktól érdeklődsz, akik még azt sem hiszik el, amit te láttál? Nekik már az is gáz, amiről a bevezetőben írsz.


De mondok neked mégis valamit. Egy időben karbantartóként dolgoztam, és áram alatt cseréltem a fénycsöveket, gyújtókat, foglalatokat és trafókat a lámpákban. Ezt egészen addig csináltam, amíg egyszer egy tönkrement trafó cseréje közben valahogy át nem szaladt rajtam az áram. Korábban is rázott már meg, de akkor az ujjaimmal zártam rövidre. Az is igencsak felvillanyozott, de ezesetben az egyik kezemen bement az áram, a másikon pedig kijött. Azt nem tudtam megállapítani, hogy jobbról balra, vagy balról jobbra. Mindenesetre eldobtam, ami a kezemben volt, lejöttem a létráról, és átgondoltam a továbbiakat. Ekkortól minden alkalommal lekapcsoltam az áramot. De volt pár élményem a villanypásztorral is. Na, ezekhez tudnám hasonlítani azt is, amikor a Szent Szellem betöltött, kivéve azt, hogy az áramütés abszolút kellemetlen volt, míg a Szent Szellem ereje minden esetben kellemes. És valóban, a Szent Szellem csak azokat érinti meg, akik nyitottak rá. Ezt jelenti többek között, hogy intelligens. Megkülönbözteti az embereket. Felismeri az Övéit. Azt is felismeri, ha valaki görcsöl, és azt kikerüli, hátha idővel elmúlik a görcs, és felismeri, hogy nem fogja bántani.


Nem tudom, milyen materialista magyarázatokat találtak ki erre, de én a magam részéről egy lyukas alsógatyát sem adnék értük, legfeljebb melléjük, mert egy helyre valók.

2017. márc. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 How Arrow ***** válasza:
100%

Kedves kérdező

Ird ki a kérdést a Természettudomány kategóriába ott lesznek válaszok

2017. márc. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Molyember ***** válasza:
87%

Nem vagyok ateista, de az egyházakat sem tudom komolyan venni, így talán határeset vagyok. Occam borotvája miatt (ha nem ismerős, a Wikipédia segít) sokkal valószínűbb, hogy a "megszállt" személyek saját magukat hozzák transzba. Különben a Szent Szellem megszállhatna más vallású, vagy akár ateista, de nyitott személyeket is, mégsem szoktak az emberek csak úgy önkívületben fetrengeni, vagy ha igen, ott általában komoly kábítószeres befolyásoltság, vagy pl. agydaganat szokott lenni a háttérben.

A kérdésed azért nem jó, mert egy ateista nem is feltételezi, hogy egy felsőbb lény szállná meg az illetőt, számára egyértelmű a materialista magyarázat, akár több is, és úgy érzi, a "betöltekezés" nem több egy komolytalan, tudománytalan, középkori babonánál.

2017. márc. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
71%
Én nem vagyok ateista, de ez a betöltekezés csak kamu. Létezik tömeghipnózis is. Sanyika ezt alkalmazhatja.
2017. márc. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

#4

Azért kérdeztem, mert materialista választ nem találtam rá sehol, de sokkal érdekfeszítőbb annál, hogy elengedjem annyival, hogy "középkori babona". Máshol nem találkoztam ilyesmivel, szóval valami csak van mögötte.

Ez tényleg sosem érdekelt senkit a nem hívők közül?


#1

Áhitat központ érdekes, de nem láttam még senkit vonaglani a földön egy festmény előtt mondjuk. Ha intenzívebb ez valami vallásos rendezvényen, mint máshol, akkor azt mi válthatja ki?


#5

Szerintem kivitelezhetetlen.


Amit én reméltem, az egy legalább 5-6 ezer karakteres bejegyzés az interneten arról, hogy hogyan működik ez a jelenség. Tekintve, hogy akárki elmehet ezekre a rendezvényekre, nem lenne annyira nehéz megfejteni.

2017. márc. 4. 09:40
 7/36 anonim ***** válasza:
77%
Ateistaként annyit mondhatok, hogy olyan mint "szellemmel való betöltekezés" egy NEM LÉTEZŐ történés! Nincs ilyen!
2017. márc. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Molyember ***** válasza:
88%
Tömeghipnózis van, leírt jelenség, ellentétben a megszállással. Ha elmész egy ugrálós koncertre, nem csak a zene visz magával, hanem a tömeg is. Ugyanígy szoktak őrjöngeni a tüntetéseken amúgy tök normális emberek. Az ateistákat azért nem érdekli, mert számukra ez a teljes befolyásolhatóság, ostobaság vegytiszta megnyilvánulása, számukra szóra sem érdemes. Láttam erről videókat, de én szégyeltem magam miattuk, mert számomra is teljesen elfogadhatatlan. Jobb az ilyet nem nézni. Számomra pl. egy elég erős istenérv lenne, ha átélnék egy ilyet, nyitott is lennék rá, de ha csak azért nem száll meg egy mindenható lény, mert nem járok egy bizonyos gyülekezetbe, az inkább megmosolyogtató, mint érv.
2017. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
89%

Hipnózis. Nem vagyok ateista, keresztény vagyok, de ez sajnos akkor is az. Elég sokszor voltam ilyen rendezvényen, amikor körülöttem mindenki őrjöngött, én meg nem éreztem semmit, egyszer egy hitgyülis lelkész(!) mondta nekem, hogy ez azért lehet, mert nem vagyok könnyen hipnotizálható... (Ezt egyébként nagyon kevés hites ismerősömnek mertem elmondani, mert nem hitték el. Nemm csodálom, én se hinném elna helyükben).

Én magam már évek óta nem jártam a hitgyüliben, de az ottani barátaim szerint ez a dolog már szinte teljesen lecsengett. A neten található felvételek kb. 20 évesek.

2017. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Én videókat nem nagyon láttam arról, ahogyan ez igazából zajlik, de a saját szememmel láttam számtalanszor. Volt, hogy 30 emberből 1re jött rá, máskor 2000-ből 1000-re. Németh Sándor ottléte sem feltétel egyáltalán.

Olyan hihetetlen számomra, hogy ez senkit nem érdekel bővebben.


Addig értem, hogy nagyon várják, hogy megtörténjen velük a dolog és elönti őket egy meleg érzés, amitől előtörnek az érzések, esetleg elpityerednek. Amit nem értek, az tényleg az amikor így hirtelen beleüt az emberekbe, és furcsán kezdenek el viselkedni. Volt aki öklendezett, valaki kiegyenesedett és zihált, sokan felsikoltanak, rázkódnak ilyenkor stb.


#9

Én eddig, úgy voltam vele, hogy a hipnotizáció az kb semmire nem elég. Voltak ezek a tv-s "háromig számolok aztán csettintek te meg ezt meg azt csinálod" jelenetek, amikről sorra derültek ki, hogy kamuk. De nem zárom ki egyébként, hogy valami ilyesmi lehet a dologban, vissza kéne hallgatni pár régebbi felvételt.

Most, hogy mondod pár éve én sem nagyon találkoztam ezzel a dologgal.

Tényleg kedvelem a hívőket, de ez a dolog túlságosan érdekel ahhoz, hogy ne kutakodjak utána.

2017. márc. 4. 12:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!