Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység, egy zsidó...

A kereszténység, egy zsidó vallás? A zsidósághoz sorolható?

Figyelt kérdés
Hittanórán, mindig azt hallottam, hogy nem és határozottan el lehet különíteni őket, az istenképük sem teljesen ugyanolyan, nem ugyanazok a törvények, amik vonatkoznak rájuk, más a túlvilágról alkotott elképzelésük és a messiást is várják, ezzel együtt teljes mértékben elutasítják az újszövetséget, míg a keresztények, csak ELISMERIK, az ószövetséget, viszont az újszövetség érvényes rájuk és azt követik. Viszont itt a GYIK-en írták, hogy a kereszténység, egy zsidó vallás és félre van értelmezve minden, mivel ugyanazok az előírások vonatkoznak rájuk is, vonatkoznak rájuk is Mózes törvényei, csak nem tartják be őket, ezért a kereszténység nem is vehető komolyan. Azt is írták, hogy a kereszténység nem egy önálló vallás teológiailag, hanem a judaizmus egyik irányzata, ezért a keresztény vallás összes irányzata nem vehető komolyan. Valamint még arról is említést tettek, hogy Jézus nem alapított új vallást, hanem a zsidó vallást követte, élete egészében és Jézus önmeghatározása szerint is egy zsidó, magas hitű próféta volt. Ez igaz? Én hithű, vallásos keresztény vagyok (bár nem annyira nagyon, nagyon mélyen), a családom is az, de nem tudtam, hogy zsidó lennék, mindig is kereszténynek hittem magam, meg is kereszteltek, áldoztam is... Ez teljes mértékben hülyeség vagy ez az igazság?

2021. febr. 6. 20:20
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Vallási alapszintű tanulmányaim során is szinte csak azt hallottam, hogy a keresztények az Újszövetség követői, míg a zsidók, az Ószövetség és a Talmud követői. Elnézést a szövetségek kezdőbetűiért, kijavította az automata szövegjavító.
2021. febr. 6. 20:23
 2/52 anonim ***** válasza:
54%

"Én hithű, vallásos keresztény vagyok (bár nem annyira nagyon, nagyon mélyen)"


Te csak egy egyszerű provokátor vagy...

2021. febr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
2021. febr. 6. 20:50
 4/52 anonim ***** válasza:
82%

A korai keresztények eredetileg zsidók voltak, akkoriban a kereszténység valóban a judaizmus egy szektája volt, zsinagógába jártak, tartották a Shabbathot, stb.

Később azonban szisztematikusan elkülönültek, külön váltak, Pál Apostol is álláspontja is az volt, hogy nem kell zsidónak lenni ahhoz, hogy Krisztus követője legyen valaki, a kereszténység mai formáját nem lehet a judaizmus egy szektájának nevezni.

2021. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Sosem lehetett. Zsinagógákat is nagy ívben elkerülték. Aki járt hittanra, annak ismerősen csenghet Saul neve, ő is egy később megtért, zsidó keresztényüldöző volt. Pont hogy inkább kis katakombákban, rejtőzködtek és éltek az őket üldöző zsidók és rómaiak elől. Shabbatot sem tartottak, mivel a zsidó vallásnak a szombat a megszentelt napja, míg a kereszténységnek, mindig is, Krisztus szavai szerint a vasárnap lett.
2021. febr. 6. 21:09
 6/52 A kérdező kommentje:
A zsidóság és a kereszténység között a legnagyobb különbség, hogy a zsidók várják még mindig a messiást, tehát eleve nem lehettek soha zsidók.
2021. febr. 6. 21:12
 7/52 anonim ***** válasza:
87%
Te most megválaszolod a saját kérdésedet??
2021. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
67%

Jézus első követői áttért zsidók voltak, sőt, Jézus zsidó volt, a Bibliában (az eredeti kéziratokban) gyakran rabbinak nevezték őt, ő is zsidónak tekintette magát, ha tetszik ha nem.


Vannak egyékbként messiási zsidók. A messiási zsidók olyan zsidók akik elfogadják, hogy Jézus az Ószövetségben megjövendölt Messiás és elfogadják az Újszövetséget hiteles, inspirált szentírásként. Saját magukat a judaizmus egy szektájaként írják le, de különböző zsidó szervezetek, valamit az izraeli legfelsőbb bíróság nem ismeri el őket a judaizmus egy szektájának, így izraeli állampolgárságra sem jogosultak. És bár sok evangélikus egyház nyíltan támogatja a messiási zsidóságot, inkább etnikai egyházként kezelik az evangélikus kereszténységen belül, mint különálló egységként.

2021. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

7.!

Lehet, csak kíváncsi voltam, hogy ki szerint igaz ez a baromság. És hogy csak én maradtam-e le valamiről.


Jézus hogy lehetett volna zsidó?? :-D Maximum származásilag lehetett az, de azt is nehéz elképzelni, teljes mértékben, mivel a teremtő volt, az atyja. Vallásilag meg lehetetlen... Ő mondta, hogy új egyházat alapít. És logikailag is képtelenség, minden hittantanárom ezt mondta eddig. A zsidók még mindig várják a messiást, a keresztények, pedig Christos követői, Krisztus követői, ő meg saját maga volt Isten egyszülött fia. Olyan meg hogy "messiási zsidó" nem létezik, ők is keresztények/zsidók hitüknek megfelelően. Az ortodox zsidók szemében Jézus istenkáromló volt, a neológ és reform zsidók szerint meg magas hitű próféta, de semmiképpen sem ismerték el. Olyan mintha azt mondaná valaki, hogy "karácsonyi muzulmán".

2021. febr. 6. 21:34
 10/52 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a kereszténység egy zsidó vallás?
2021. febr. 6. 21:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!