Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység, egy zsidó...

A kereszténység, egy zsidó vallás? A zsidósághoz sorolható?

Figyelt kérdés
Hittanórán, mindig azt hallottam, hogy nem és határozottan el lehet különíteni őket, az istenképük sem teljesen ugyanolyan, nem ugyanazok a törvények, amik vonatkoznak rájuk, más a túlvilágról alkotott elképzelésük és a messiást is várják, ezzel együtt teljes mértékben elutasítják az újszövetséget, míg a keresztények, csak ELISMERIK, az ószövetséget, viszont az újszövetség érvényes rájuk és azt követik. Viszont itt a GYIK-en írták, hogy a kereszténység, egy zsidó vallás és félre van értelmezve minden, mivel ugyanazok az előírások vonatkoznak rájuk is, vonatkoznak rájuk is Mózes törvényei, csak nem tartják be őket, ezért a kereszténység nem is vehető komolyan. Azt is írták, hogy a kereszténység nem egy önálló vallás teológiailag, hanem a judaizmus egyik irányzata, ezért a keresztény vallás összes irányzata nem vehető komolyan. Valamint még arról is említést tettek, hogy Jézus nem alapított új vallást, hanem a zsidó vallást követte, élete egészében és Jézus önmeghatározása szerint is egy zsidó, magas hitű próféta volt. Ez igaz? Én hithű, vallásos keresztény vagyok (bár nem annyira nagyon, nagyon mélyen), a családom is az, de nem tudtam, hogy zsidó lennék, mindig is kereszténynek hittem magam, meg is kereszteltek, áldoztam is... Ez teljes mértékben hülyeség vagy ez az igazság?

2021. febr. 6. 20:20
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
81%

"Jézus új egyházat alapított, hogy lehet zsidó így???"

Nézd: ha te szándékosan tagadod a tényeket, az a te bajod.

Kereszténység legalább 50...100 évig nem is létezett, nem így hívták magukat sem. Nem a kereszt volt a jelkép, stb.

Zsidók voltak, akik alapítottak egy új szektát.


"zsidókat térített, az egyetlen igaz vallásra??"

Senki sem tiltja, hogy egy szekta a fő áramlatból is térítsen. Sőt: onnan jobban tud, mint egy teljesen idegen vallásból.


"Világosan leírta, hogy a zsidó hagyományok semmik, se betartva, se nem tartva."

Na igen: Jézus még mást mondott.

Nem csak ebben forgatta ki a szavait.


"Idióta gyökér gyerek, nem akartam így beszélni, de kikényszerítetted belőlem. Igen, önző vagyok"

Meg hülye is.

Mivel én nem szeretek hülyékkel vitatkozni, erőszakos hülyékkel meg még kevésbé, ezért részemről ennyi.


"mert a keresztény vallás az EGYETLEN IGAZ ÉS ISTEN ÁLTAL TEREMTETT VALLÁS, AMI FELSŐBBRENDŰBB, VALAHÁNY MÁSIKNÁL"

Ezt mondják az igazi hülyék (bármelyik vallásból).


"A kereszténység, már Jézus alatt sem kizárólag, izraeli vallás volt"

A zsidóság sem.

Erre valahogy semmit nem tudtál válaszolni.

A kereszténység előtti vallásokra sem, és másra se nagyon.

Arról már nem is beszélve, hogy ez az oldal nem igehirdetésre való, hanem kérdezésre.

Akkor, ha valamit nem tudsz.

Hülye dorong bumburnyák hittérítőknek itt nincs helye.

Úgyhogy viszlát. Alapíts blogot, ha igét akarsz hirdetni.

2021. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2021. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
Mint, minden embert a világon, mert utálatosak!
2021. febr. 7. 20:08
 44/52 KZitus ***** válasza:

Szia

Húúúú látom megy a vita. De talán tényleg azt kellene tisztázni, a Biblia szempontjából ki a zsidó.

Már írt valaki arról, miután Izraelt, vagyis a tíz törzs királyságát leigázták, így nevezték a Júda törzséből származó embereket ("Abban az időben Szíria királya, Recin visszacsatolta Elátot Edomhoz, majd kiűzte a zsidókat(jÚda embereit) Elátból...." 2Királyok 16:6). A babiloni száműzetés után törzstől függetlenül azokat az izraelitákat hívták így, akik visszatértek Izraelbe ("tudja meg a király, hogy a zsidók, akik feljöttek tőled ide hozzánk, Jeruzsálembe érkeztek... Ezsdrás 4:12). Később az egész világon ezzel a kifejezéssel különböztették meg az izraelitákat a nem zsidó nemzetektől ("De méltóságon alulinak találta, hogy egyedül Márdokeust ölje meg, mert beszéltek neki Márdokeus népéről. Hámán ezért azon volt, hogy megsemmisítse Márdokeus népét, minden zsidót, akik Ahasvérus egész birodalmában voltak." Eszter 3:6).

Pál apostol jelképes értelemben használta ezt a szót, amikor arról beszélt, hogy a keresztény gyülekezetben a nemzetiségnek nincs jelentősége: Róma 2:28,29 "Mert nem az a zsidó, aki külsőleg az, és a körülmetéltség sem az, ami külsőleg van a testen, hanem az a zsidó, aki belsőleg az, és a körülmetéltsége a szív körülmetéltsége szellem által, nem pedig írott törvénygyűjtemény által. Az ilyen személyt nem emberek dicsérik, hanem Isten."

Galata 3:28

"Nincsen sem zsidó, sem görög, nincsen sem rabszolga, sem szabad, nincsen sem férfi, sem nő. Mert Krisztus Jézus tanítványaiként ti mindnyájan egyek vagytok."

Vagyis Krisztus után nem jelentősége annak, ki milyen nemzetségű, ha elfogadta Krisztus tanítását, és azok szerint élte az életét.

2021. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

50.!

Végre egy normális válasz, köszönöm!

2021. febr. 7. 20:13
 46/52 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem gondoltam komolyan és nem akartalak megbántani, nagyon hirtelen haragú vagyok... :'-( Nem gondoltam komolyan, amiket leírtam.
2021. febr. 7. 21:07
 47/52 anonim ***** válasza:
77%
Ha Jézus nem zsidó akkor miért nevezték eleinte rabbinak? És miért nem mondta erre soha, hogy miről beszéltek, nem is vagyok zsidó?
2021. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

Részben igaz hogy ugyanazok a parancsok (nem előírások) igazak és vonatkoznak a kereszténységre, amit az Ószövetség előírt.


Az "előírásokat" a zsidó szokásokat amit maguk találtak ki saját népükre azok viszont nem vonatkoznak a keresztényekre.


Amikor a Bibliában Isten szavaként van leírva egy parancs, amiben Isten világosan kifejti hogy a választott népéhez beszél, akkor az sem a keresztényekre vonatkozik. Itt kemény büntetést ró ki választott népére ha nem teszi meg a parancsolatait és nem marad meg papi néppé a zsidó. Miért? Mert kemény nyakú nép, ez az indoklása. .


Krisztus viszont a törvényeket teljessé tette egyetlen új parancsolattal, a szeretet parancsolatával.


Magyarán a ne ölj, ne lopj tiltások ugyan megmaradnak, de nem fenyegetés formájában, hanem a szeretet formájában. Ha szereted ellenségeidet nem fogod meglopni.


Ezek után kár azon kardoskodni és a hangsúlyt rátenni arra hogy zsidó vallás a keresztény avagy sem.


Mert egyrészt nem a zsidók között terjedt el, másrészt a zsidó vallás nélkülözhetetlen a keresztény vallásban.


Emiatt csak bővített mondatban lehet kijelentést tenni evvel kapcsolatban a zsidó vallás hasonlatra. A rövidített kijelentés pedig megmarad igaznak, de félrevezetőnek is.

2021. febr. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

Gratulálok, Konstant!

Végre egy jó írás tőled.

2021. febr. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
66%

"A kereszténység, egy zsidó vallás? A zsidósághoz sorolható?"

Természetesen nem. De a zsidó vallás egy szektájaként indult. Jézus is, tanítványai is zsidók voltak.

Az Ószövetségrõl ugye megvan, hogy református istentiszteleteken mindig idéznek belõle.

Egy Vatikánban tartott püspöki konferencia az 'Ószövetséeg' ( Old Testament ) elsõ elõfordulásához fûzött lábjegyzetben ez olvasható:

"folytatjuk az ÓSz kifejezés használatát, mert hagyományos, de az 'Ó' nem jelenti, hogy korszerûtlen, v elavult. Az ÓSz állandó értéke mindenképp, hogy forása a Keresztény Kinyilatkoztatásnak, aminek fontosságát itt kifejezésre juttattuk."

( "We continue to use the expression Old Testament because it is traditional (cf. already 2 Cor 3:14) but also because "Old" does not mean "out of date" or "out-worn ". In any case, it is the permanent value of the O.T. as a source of Christian Revelation that is emphasised here (cf. Dei Verbum, 3). " ( 1982. március 6. - [link] )

Kérdező #9: "Jézus hogy lehetett volna zsidó?? :-D"

"Jesus was and always remained a Jew" ("Jézus zsidó volt és mindig zsidó maradt" - 1982. március 6. - az elõbbi linken )

Feltehetõ, hogy a püspöki konferencia legalább annyira tisztában van a dolgokkal, mint Te, Kérdező.

Egyébként zsidó anya szülte, ez világosan kiderül Lukács evangéliuma 1:5-36 ból. Akit pedig zsidó anya szült, az zsidó. (Ez következik Mózes ötödik könyve, 7. fejezet, 3-4. versbõl)

2021. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!