Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység, egy zsidó...

A kereszténység, egy zsidó vallás? A zsidósághoz sorolható?

Figyelt kérdés
Hittanórán, mindig azt hallottam, hogy nem és határozottan el lehet különíteni őket, az istenképük sem teljesen ugyanolyan, nem ugyanazok a törvények, amik vonatkoznak rájuk, más a túlvilágról alkotott elképzelésük és a messiást is várják, ezzel együtt teljes mértékben elutasítják az újszövetséget, míg a keresztények, csak ELISMERIK, az ószövetséget, viszont az újszövetség érvényes rájuk és azt követik. Viszont itt a GYIK-en írták, hogy a kereszténység, egy zsidó vallás és félre van értelmezve minden, mivel ugyanazok az előírások vonatkoznak rájuk is, vonatkoznak rájuk is Mózes törvényei, csak nem tartják be őket, ezért a kereszténység nem is vehető komolyan. Azt is írták, hogy a kereszténység nem egy önálló vallás teológiailag, hanem a judaizmus egyik irányzata, ezért a keresztény vallás összes irányzata nem vehető komolyan. Valamint még arról is említést tettek, hogy Jézus nem alapított új vallást, hanem a zsidó vallást követte, élete egészében és Jézus önmeghatározása szerint is egy zsidó, magas hitű próféta volt. Ez igaz? Én hithű, vallásos keresztény vagyok (bár nem annyira nagyon, nagyon mélyen), a családom is az, de nem tudtam, hogy zsidó lennék, mindig is kereszténynek hittem magam, meg is kereszteltek, áldoztam is... Ez teljes mértékben hülyeség vagy ez az igazság?

2021. febr. 6. 20:20
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
Szóval te is egy ortodox zsidó vagy?? :-D Az Ószövetségnek a kereszténység nem követője és java részét Jézus át is formálta vagy érvénytelenítette. A kereszténység SOHA nem volt zsidó vallás, mint ahogy az iszlám sem volt keresztény. Rám, mint keresztényre, kizárólag az Újszövetség írásai érvényesek, mivel az írja le világosan a kereszténység értelmét, még akkor is, ha a 10 parancsolat például ugyanaz, pontosítva, a keresztényeknek az SEM teljesen ugyanaz, mivel példának okáért, az Úr napja, a keresztény hit szerint, a vasárnap és nem a szombat. A kereszténység teológiailag, egy teljesen elkülöníthető, teljesen független vallás, amely nem tartozik semmilyen másik vallás alá. Zsidó alapjai akkor lennének, ha vonatkozna a keresztényekre, a Tóra és a Talmud tanítása, mivel ez nem így van, ezért ez a felvetés felejtős.
2021. febr. 7. 15:05
 32/52 A kérdező kommentje:

" 23„De hát mi rosszat tett?” – kérdezte. Annál inkább ordították: „Keresztre vele!” 24Pilátus látta, hogy nem megy semmire, sőt a zajongás még fokozódik is. Vizet hozatott, s a nép szeme láttára megmosta kezét: „ 23„De hát mi rosszat tett?” – kérdezte. Annál inkább ordították: „Keresztre vele!” 24Pilátus látta, hogy nem megy semmire, sőt a zajongás még fokozódik is. Vizet hozatott, s a nép szeme láttára megmosta kezét: „Ennek az igaz embernek vére ontásában én ártatlan vagyok – mondta. – Ti lássátok!” 25Erre az egész tömeg zúgta: „Vére rajtunk és fiainkon!” 25Erre az egész tömeg zúgta: „Vére rajtunk és fiainkon!”

Máté 27: 23-25


- Mi rosszat tett?- kérdezte

- Keresztre vele! (egységesen kiáltották)


Vizet hozat mossa kezeit, hogy nyilvánvalóvá váljon, hogy nem kíván részt venni ebben, csupán a zsidók akaratát teljesíti. Aztán ki is mondja:

„Ennek az igaz embernek vére ontásában én ártatlan vagyok – mondta. – Ti lássátok!”

Mire az ott lévő GYILKOSOK: „Vére rajtunk és fiainkon!” Ezzel magukra vállalva Jézus kivégzésének felelősségét.


Szóval nem értem, hogy a zsidóság akkor is és ma is magára vállalja Jézus kivégzésének felelősségét, akkor miért erőlködnek oly sokan a keresztények közül, hogy felmentsék, mentegessék őket? Vagy az Evangélium ezen része nem annyira irányadó? Hogy van ez?



Azon kívül, ha a Római Birodalom nyakába szeretné varrni az Isten gyilkosságot. A rómaiak nem sokkal később megtértek és elfogadták Jézus Krisztust, Isten személynek. A zsidóság máig sem.

2021. febr. 7. 15:21
 33/52 anonim ***** válasza:

"miért erőlködnek oly sokan a keresztények közül, hogy felmentsék, mentegessék őket?"

Ugye nem szeretnéd, ha teljesen hülyének néznének?

Szerinted ennek a kettőnek van köze egymáshoz?

Lásd még:


"Rám, mint keresztényre, kizárólag az Újszövetség írásai érvényesek"

Tehát akkor nem érvényes rád a 10 parancsolat?

De, ha nem egyértelmű: majd, ha a Bibliában NEM LESZ BENNE az ószövetség, AKKOR beszélj!

2021. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:

Az, hogy itt habzó szájjal üvöltözöl és káromkodsz, nem igazán arról tanúskodik, hogy igazad lenne.

Erre tanít téged Jézus?

Mert akkor kár volt...

amúgy én nem ezeket mondtam, amit itt írsz:


"mi értelme hinni kizárólag az Ószövetségben"

Mondott valaki ilyet?


Vagy pl. a 10 parancsolat hol van leírva az újszövetségben?

Az újszövetség NÉHÁNY dolgot felülírt az ószövetségből.

Amúgy Jézus is világosan megmondta, hogy NEM akarja eltörölni.


Megkérdezhetem, hogy miért utálod ennyire a zsidókat, hogy ezért még a hagyományaidat is meg akarod tagadni?

2021. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
Én keresztény vagyok, több ágról is, atyai ágon, bizonyos mértékig ortodox keresztény és protestáns felmenőim vannak, egyébként, meg katolikus és így is lettem megkeresztelve, de Isten egyetlen vallást teremtett, a kereszténységet. Amúgy meg nincs bajom a zsidókkal, csak nem európai kultúra, kivéve a cionistákkal, azokkal annál inkább és annál több. És mint írtam, bármennyire is be akarod bizonyítani, hogy a kereszténység zsidó vallás, nem fog menni, mivel Jézus, a tanítványok és a szentek sem zsidók voltak, szépen is nézne ki, ha más vallás hívei lennének a keresztény egyházak példaképei. Idéznél nekem a Bibliából? Eléggé kínos, hogy általános iskolai tananyagról vitatkozol! :-D Jézus ilyet nem mondott, viszont, szinte az egészet felülírta, kivéve a Teremtéstörténetet és az egyéb nem hitbéli részeket. Olvasd a Bibliát és lehetőleg ne csak az Ószövetséget, hanem az Újszövetséget! Az a néhány dolog egyébként, az egész vallás! :-D Amúgy tudod mit jelent a káromkodás?? Isten nevének káromlása. És miből szűrted le, hogy üvöltözöm?? :-) Én nyugodt vagyok, ellentétben azokkal a rabbikkal, akik Jézust keresztre feszíttették. :-))
2021. febr. 7. 16:03
 36/52 anonim ***** válasza:
100%

"Isten egyetlen vallást teremtett"

Nem kicsit vagy önző, ha ilyet mondasz.

Tudod, már a kereszténység előtt sok ezer évvel léteztek vallások, és ezek pontosan úgy keletkeztek, mint a kereszténység.


"nem európai kultúra"

A kereszténység az lenne?

Mitől?

Az eredeti kereszténységnek köze nincs Európához, ami meg utána változott, az nincs benne az eredeti kereszténységben.

A kereszténység pont annyira európai kultúra, mint a zsidóság.


"bármennyire is be akarod bizonyítani, hogy a kereszténység zsidó vallás"

Te tényleg hülye vagy?

Zsidó ALAPÚ vallás.


"mivel Jézus, a tanítványok és a szentek sem zsidók voltak"

Ezt meg honnan veszed?

Nem csak, hogy zsidók voltak (a többség, nem mind) - de még követték is a zsidó hagyományokat. Kivéve néhányat, amiről Jézus külön szólt.


Szerintem mégiscsak utálod te a zsidókat, ha még megnézni sem vagy hajlandó bizonyos dolgokat.

2021. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
Hát én kiégtem... Jézus új egyházat alapított, hogy lehet zsidó így??? :-D Pál apostol, meg egy nagy senki, mert zsidókat térített, az egyetlen igaz vallásra?? Világosan leírta, hogy a zsidó hagyományok semmik, se betartva, se nem tartva. Idióta gyökér gyerek, nem akartam így beszélni, de kikényszerítetted belőlem. Igen, önző vagyok, mert a keresztény vallás az EGYETLEN IGAZ ÉS ISTEN ÁLTAL TEREMTETT VALLÁS, AMI FELSŐBBRENDŰBB, VALAHÁNY MÁSIKNÁL. A videót nem nézted meg, a szöveget nem olvastad el, így pedig nincs sok értelme. A kereszténység, már Jézus alatt sem kizárólag, izraeli vallás volt, megannyi, görög (a későbbi nagyon, nagyon kezdetleges elődje, a görög katolikus egyháznak), római, perzsa, egyiptomi (nagy részük a mai koptok) stb. követője volt. Később a zsidók által véghezvitt, keresztényüldözések miatt, még a keresztények töredéke, akik Izrael területén éltek, azok is elmenekültek onnan. Később a Római Birodalom államvallásává nyilvánította a kereszténységet, majd később a K.R.B. és az Ny.R.B. is, a területen kialakult keresztény felekezeteknek megfelelően.
2021. febr. 7. 18:20
 38/52 A kérdező kommentje:
Idézni nem tudsz, templomban és hitoktatásra minden bizonnyal nem jársz/jártál, szóval eléggé hiteltelen vagy és szerintem még csak keresztény sem vagy.
2021. febr. 7. 18:22
 39/52 anonim ***** válasza:
De agymosott sem.
2021. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
50%
Én katolikus vagyok. Egyet értek a másik válaszolóval. Kérdező te belemagyarázod a dolgokat a Bibliába. Egy pszichológust sem ártana felkeresned.
2021. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!