Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pompejiben volt Mithrász vallás?

Pompejiben volt Mithrász vallás?

Figyelt kérdés
Olvasok egy könyvet a "Pompeji jóslatok"-at Philipp Vandenbergtől, és abban az áll, hogy keletről jöttek mitrász papok Pompejibe, nyilván lehet, hogy csak kitalációból írta bele, de minden más ami benne van az nagyrészt egyezik a valósággal, és úgy hallottam, hogy Néró is a mitrásznak volt a hívóje, de ő 68-ban halt meg, szóval nyílván azelőtt hódolta a mitrászt. A mitrászról, ha jól tudom, akkor Kr. utánni első század utolsó negyedében kezdett el elterjedni a Római Birodalomban, amibe még azért beleférhetnek Pompejinek az utolsó évei, ha azt vesszük, hogy Pompeji egy híres város volt, ami még az uralkodónak is kedvére volt, és fontos kikőtőváros volt, akkor szerintem lehet esélye, hogy jelen volt ott ez a vallás. Meg a Pompejiek elviegben nagyon vallásosak voltak és én úgy gondolom, hogy a szinte már mindennapi földrengések miatt elkezdtek kételkedni Isteneikben, és keresgélni új vallások iránt, így bele illene szerintem a mitrász, mint egy új vallás (tényleg nem tudom, csak én így gondolom), és ha jól tudom akkor Pompeji mellett találtak egy edényt, amin mitrász szinbólumok vannak, nyilván erre is lehet azt mondani, hogy valahonnan máshonnan hozták, csak így már sok az egybeesés, és tekintve, hogy Pompejinek még (ha jól tudom) 1/3-a feltáratlan. Az interneten meg nem írják azt sem, hogy lett volna, meg azt sem, hogy nem lett volna, és a környező városokban is találtak Mithraeumokat.

2021. febr. 18. 13:24
A kérdező szavazást indított:
Volt.
Pontosan nem tudni, de valószínűleg volt.
Pontosan nem tudni, de valószínűleg nem volt.
Biztos, hogy nem volt.
Nem tudom.
4 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem volt, Pompeii az I. században pusztult el, a mitrász kultusz csak ekkor kezdett terjedni a Birodalomban. Tehát nagyon szűk a metszett. Ráadásul nem keleti papok terjesztették, hanem valószínűleg Rómában hozták létre mesterségesen.
2021. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!