Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztények! Mi a...

Hívő keresztények! Mi a tapasztalat erről?

Figyelt kérdés

Amikor imádkoztok, vagy miután imádkoztatok, bármivel kapcsolatban is, nektek is van/volt már olyan érzésetek, hogy meghallgattatott az imátok? Volt-e olyan érzésetek, hogy Isten vagy Jézus vagy Szűz Mária vagy akárki, akihez szólt az ima meghallgatott titeket? Egy amolyan belső érzés, sugallat.

Nekem már volt ilyen, nem is egyszer, azért kérdezem. Érdekel, hogy másnak is van ilyen, vagy csak bebeszélem magamnak.

Rólam annyit érdemes tudni ilyen téren, hogy kicsi korom óta keresztény vagyok, egy ideig eltávolodtam a vallástól, de nemrég visszataláltam és azóta jobban hiszek, mint valaha életemben. Nem tudom, hogy ennek van-e jelentősége a kérdés szempontjából, de meg akartam említeni.


Én akkor is éreztem olyat, amiről írtam, amikor épp bocsánatot kértem bűnömért, akkor is, amikor kértem valamit, akkor is, amikor csak úgy imádkoztam különösebb ok nélkül.

Sőt, néha olyan volt, mintha átéreztem volna a hangulatot is, mintha lett volna egy olyan érzésem, hogy például Jézus megbocsátotta a bűnöm, amit elmondtam neki. Egyszer azt is mondtam neki, hogy szeretem és mintha éreztem volna, hogy azt mondja, hogy ő is engem. Nem is arról van szó, hogy mondja, mert nem hallottam semmilyen hangot, de valami belső érzés volt, egy sugallat. Nem tudom jobban megfogalmazni, ezt érezni kell.


Szerintetek én bolond vagyok? Vagy más kereszténynél is előfordul ez?


Plusz infó: édesapám pár hónapja hunyt el és néha hozzá is beszéltem, mert nekem ez könnyített a lelkemen és akkor is volt rá példa, hogy éreztem, hogy ő is szeret, mintha éreztem volna azt is, amikor helytelenített valamit, amit tettem, vagy csak annyit, hogy meghallgatja, amit mondok. Ritkábban olyan is volt, hogy mintha egy belső hangban hallottam volna, hogy mit mond. Anyukámnak is volt ilyen tapasztalata már. Nem állandóan, de előfordult.


Én szerintetek megőrültem, vagy létezik ilyen? Nem mondom, hogy ez állandóan így van, de azért többször előfordult édesapámmal kapcsolatban, gyakran. Mostanában az imánál meg szinte minden alkalommal.

Korábban is imádkoztam, de mostanában intenzívebb az érzés.



2021. febr. 21. 18:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem az a rossz aki imádkozik az elhunyt lelki üdvösségéért. Az a helytelen ha nem kérjük Istent szeretteink vagy akárkinek az üdvösségét.


Igen, halott Testhez nem nyúlunk. Azt ne. De hogy valaki a gyászában ne kérje Istentől hogy lelke üdvözüljön, az egy elég keményszivű és érzéketlen keresztény nevelés lenne.


Zörgessetek és kinyittatik, kérjetek és adatik. Ti ne úgy imádkozzatok, hogy más lássa, zárkozzatok be hogy Atyáddal egyedül legyél.

2021. febr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Jézus szolgája ***** válasza:
81%

nem örültél meg,ha Istenre figyelsz ö válaszol,ez természetes.

szól a szívedhez,szellemedhez,olykor akár halható hangon is,amit meg halatsz,de ami Istentől van arról a szentszellem mindég bizonyságot tesz.

szóval nyugodj meg mert nem örültél meg,Isten élő és valós.

és válaszol az imákra.

2021. febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!