Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem tér meg az már rossz...

Aki nem tér meg az már rossz ember?

Figyelt kérdés
Aki Jézust nem fogadja be mivel ő a Magasságos Isten Fia a Megvalto az minden rossz pokolba való ember. Hiába hűséges a feleségéhez, hiába adakozó ember akkor is pokolba való mert Jézit nem fogadta be . Na ebbe nincs igazság szerintem Isten nem igy gondolja
2021. febr. 27. 07:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Egyszer beszélgettem egy Jehova tanúis emberkével. Ő járt lakasra tanítani. Megkérdeztem tőle, hogy a dalai láma is elkárhozik csak mert nem kereszteny?

A válasz az volt, hogy igen, neki is volt esélye megtérni...


Mondom, anyád... :D


Hozzá tenném, hogy nem minden keresztény gondolja így. Vannak kevésbé fundamentalista megközelítések is.

2021. febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Ebből kiindulva akkor a világ népességének nagy része gyárilag pokolfajzat.

Sajnálom őket.

2021. febr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
A vallási trollkodást kerüljük!
2021. febr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

ezt nem lehet így kipellengérezni hogy jóember rosszember megtért nem megtért....

egy példa faterom dolgozott egy Vallásos/keresztény embernek többszázezret nem fizetett neki ki elvégzett munk utánról beszélünk

dolgozott egy Zsidó származású másik megrendelőnek az meg híhetetlenül nagyvonalú volt.....most akkor ki a jó ki a rossz ki a hívő ki a nem hívő?!?

2021. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

tehát a megtért katolikus vallásosra aztmondod hívő-de nem viselkedik úgy...

a Zsidó ember meg Jó és Igaz emberként(és ráadásul nagyvonalúan)-akkor hogy oldod fel az anomáliát?!?

2021. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

hozzáteszem :Nem!itélkeztem az Isten dolga

leírtam egy "átvitt értelemben" megtörtént esetet.

2021. febr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
terhát tökmindegy milyen az ember jó sé rossz ember van-ez egy emberi felfogás-az emberiség családjában....
2021. febr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

"Aki Jézust nem fogadja be mivel ő a Magasságos Isten Fia a Megvalto az minden rossz pokolba való ember."


Ki mondott ilyet?


"Hiába hűséges a feleségéhez, hiába adakozó ember akkor is pokolba való mert Jézit nem fogadta be ."


Ki az a Jézi?


"Na ebbe nincs igazság szerintem Isten nem igy gondolja"


Szerintem se, de most figyelj, a keresztények szerint se gondolja ezt Isten.

2021. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

Nekem az a véleményem, hogy a keresztények valahol rossz embernek gondolják. Elmondom, miért:


A keresztény - főleg a szektás - gondolkodásában az erkölcs Istennel egyenlő. Bármit tesz, kér az Isten, az jó (most erről ne nyissunk vitát, hogy ez mennyire lehet így). Az ember viszont jelenlegi állapotában rossz. Ha azt mondja valaki, hogy nem fog betérni egyetlen keresztény felekezetbe sem, akkor az azt jelenti, hogy Istent, aki az abszolút jóság, utasítja vissza. Ki tett ilyet, ki az, ki nem akar Isten uralma alatt élni? Hát a Sátán!


Lukács evangélista szerint Jézus a következőket mondta az egyik példázatában:


"Sőt ennek felette amaz én ellenségeimet is, kik nem akarták, hogy én ő rajtok uralkodjam, hozzátok ide, és öljétek meg előttem!" (Lk 19,27)


Vagyis akik nem akarnak Isten uralma alatt élni, azok:

- Isten ellenségei

- halálra valók


A második thesszalonikai levelében - ezt a kutatás alapján talán egy ismeretlen szerző műve, Pál apostolnak nincs köze hozzá - a szerző a következőt mondja:


"Tűznek lángjában, ki bosszút áll azokon, a kik nem ismerik az Istent, és a kik nem engedelmeskednek a mi Urunk Jézus Krisztus evangyéliomának" (2Thessz 3,14)


Vagyis akik nem térnek be a kereszténységbe, azokon Jézus bosszút fog állni.


Szerintem egyértelmű a kereszténység álláspontja. Toleráns vallásnak mutatja magát, de nem az. A másként gondolkodókat nem tűri meg.


Ha Isten létezik, talán nem ilyen, mint amilyennek a keresztények elképzelik.

2021. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%

Hogy ki a jó és ki nem, viszonyítás kérdése. Kinek a mértéke alapján jó vagy rossz valaki?

Ádám, Isten elvárásai alapján volt rossz ember. Nem Isten vezetése mellett döntött és elutasította, hogy Isten állítsa fel, mi a jó és a rossz.

Ezzel Sátán mellett döntött.

A Teremtő ezért leíratta tanulság kép, hogy amíg helyre nem áll az eredeti rend a Földön, azok akik szeretik az életet, és az életadót, azok maradjanak meg addig is a kért erkölcsi elvek, és életmód mellett.


Az nagyon dicséretes, hogy hűséges vagy, és adakozó, ami hozzátartozik a helyes erkölcsi értékrendhez.

Viszont azt kellene megérteni, hogy jelenleg, nem Isten vezetése alatt működik a világ legnagyobb része, ezért az a természetes sokaknak, ami a világban divat, illetve megszokás. Ezért kizárják Isten az életükből. Ez pedig egyenlő azzal, mint ha valaki a szüleit veszi semmibe, és elfelejti Őket.

Ezért van az, hogy jelenleg nincs harmadik lehetőség.

Vagy Isten mellett foglalunk állást, vagy Isten ellensége mellett.

Jézus a következőket mondta:(Máté 12:30) 30 Aki nincs az én oldalamon, ellenem van,. . .

(Máté 6:24) 24 Senki sem szolgálhat rabszolgaként két úrnak. . . .

Ennek fényében kell tudomást venni, a jelenlegi választást. Hiszen Jézus azért halt meg, hogy amit Ádám elrontott, azt a halálával helyre állítja.

Hálásak lehetünk ezért.

2021. febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!