Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hitetlen vagyok, elmehetek...

Ha hitetlen vagyok, elmehetek lelkésznek?

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon szeretem a Bibliát és érdekesnek ítélem nagyon sok történetét. Többször is olvastam, könnyen elragad. Ugyanakkor inkább úgy élvezem mint gyerek a mesét, nem pedig mint tanítást.

Úgy látom azonban, hogy a mai egyház nagyon gyűlöletorientált, és nem az elfogadás, egymás feltétel nélküli szeretete és tisztelete a célja, hanem a különbségek megtalálása és kifigurázása.


Egyébként vallásos iskolába nevelkedtem, ahol volt 1-2 jó tanárom, akiknek élveztem hallgatni a áhítatát, és akik kvázi tanításokat mutattak be érdekesen, érthetően, gyerekfülre, nem pedig nyers szöveget. De szinte mindegyikbe meg volt az előítélet, a berögzült gondolkodás, és az ítélkezés.

(példa)

Furcsának látom, hogy egyes papok és lelkészek még mindig vakon elítélik a homoszexualitást, míg egy-egy volt osztálytársam, mesélt olyanról, hogy az ő lelkésze, papja mert kiállni értük.


Ilyen és hasonló esetekről hallottam, ahol nem egy berögzült eszmét vízhangoztak a (főleg fiatalabb) vallási vezetők, és úgy gondolom magam is jó lehetnék.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak arról beszélnék a népnek, hogy milyen konzervatívak a kollégáim, hanem ténylegesen rámennék Jézus tanításaira, elveire, és a szeretetet és kritikus gondolkodást adnám át. A történeteket ugyanúgy elmesélném és kivesézném mint ahogy a templomban szokás, csak épp próbálnék modern módon hozzáállni a tanításokhoz.


Azonban nyilván van itt egy kis bökkenő. Egyrészt én nő vagyok, így minimum át kéne keresztelkedjek, hisz a katolikus egyház nem fogadná el ha pap(nő)i hivatásra akarnék állni, másfelől nem igazán hiszek semmiben.

Ettől függetlenül nyilván én is tudok mesélni a Bibliáról és Jézus tanításairól.


Én találkoztam olyan vezetővel, akinek élveztem az előadását, hiába vagyok hitetlen. Ugyanakkor szeretnék pont ateistákról is nyilatkozni, mert sokszor éreztem náluk az indokolatlan elszigetelődést. És néhánnyal volt szerencsém beszélni, és úgy hiszem, hogy meg lehet fogni érdekes előadásmóddal őket is. Itt pedig nem a megváltásról, hitre térítésről van szó, hanem arról, hogy megértsék azt a pacifista, társadalomtisztelő, nobilis, humánus (de még nem hippi kategóriájú) életelvet, amivel szerintem jobbá lehetne tenni a világot.


Ti mit gondoltok? Hitetlen tudna lenni jó lelkész?



2021. márc. 6. 16:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%
Aki ennyit bír okoskodni, meg önmagáról ömlengeni az menjen inkább politikusnak.
2021. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
52%

"Ugyanakkor inkább úgy élvezem mint gyerek a mesét..."


Na ezért nem lennél jó lelkész. Egy dolog nem hinni benne, és egy másik dolog gyerekmesének tekinteni. Ha nem érted mi a külömbség akkor nincs miről beszélni.

2021. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
15%

"Egy dolog nem hinni benne, és egy másik dolog gyerekmesének tekinteni."


Na mondjuk ha nem hisz benne akkor még mindig jobb ha mesének tekinti mint egy horrorsztorinak...

2021. márc. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
34%

"Na mondjuk ha nem hisz benne akkor még mindig jobb ha mesének tekinti mint egy horrorsztorinak..."


Komolyan ennyire ostoba vagy csak trollkodsz? Szeritem az utóbbi, de komolyan, a kettő közül melyik?

2021. márc. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
7%
Mivel nem trollkodásnak szántam ezért nyilván ostoba vagyok. Te keresztény vagy?
2021. márc. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
44%
Igen, biztos az... azok szoktak másokat lepontozni illetve ostobának hívni! De csakis az ÚRJÉZUS nevében természetesen.
2021. márc. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
menjél a Teopapa konyhájára főzni-előbb utóbb TeoLóGus-szá avanzsálhatsz;)))
2021. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Uhh, azért nem volt szándékom haragot szítani.

Elnézést kérek, mert rosszul fogalmaztam. A gyerek mese leírásakor egyből az oktató jellegű mesékre asszociáltam, amikből manapság egyre gyakoribb a felhozatal.


Tehát nem úgy gyerekmese, mint egy szórakoztató história, hanem mint egy tanulságos érdekes, és nem mellesleg aktuális (hisz bármi történik a nagyvilágba, hazánkba, politikánkba, bármibe, van Bibliai történt ami hozzá köthető) történet, rávilágítás.


De ha viszont abba kötöttél bele, hogy hiszem-e, hogy megtörténtek az események, vagy épp oly valóságnak tekintem, mint egy Csipkerózsikát, akkor magam sem feltétlenül tudom hova tenni fejben az egészet.

2021. márc. 6. 19:24
 9/28 anonim ***** válasza:
31%
Az a baj, hogy még mindig nem érted, hogy a homoszexualitás nem elfogadás alapú. Mivel a Bibliát nem lehet átírni, kivenni és hozzáadni, mert Isten szava, ezért nem lehet azt mondani holnaptól, hogy bocs, mától Isten azt mondja el kell fogadni a homoszexualitást, mint gyönyörű szexuális kapcsolatot. Pl. te nő vagy, ha lóval csinálnád, mond meg azt miért ne fogadnák el? Nagy bránere van és élvezetesebb a szex egy lóval. Az ókorban sok nő lóval hált és elfogadott volt. Az, hogy a papok melegek, arról nem az Isten tehet.
2021. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

Nem. És nem tudna jó lelkész lenni. Sem neki, sem a gyülekezetnek nem lenne jó hosszútávon.

Aki ilyeneken gondolkodik, annak fogalma sincs róla, hogy mi a pap, mi a lelkész és hogy voltaképpen azok mit is csinálnak.

Egyébként fel se vennének vagy egy idő után el is tiltanának, mert kitűnne, hogy nem gondolod komolyan az egészet. Én nem vagyok lelkész, de van lelkész ismerősöm. Szerintem ebben ne is gondolkodj. Te is jobban jársz és a közösség is, akivel foglalkoznál. Felesleges olyasmibe energiát ölnöd, amiben nem hiszel, előbb utóbb úgy is megbánnád. Ha a véleményedet akarod hangoztatni, más módot is tudsz rá találni.

2021. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!