Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hitetlen vagyok, elmehetek...

Ha hitetlen vagyok, elmehetek lelkésznek?

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon szeretem a Bibliát és érdekesnek ítélem nagyon sok történetét. Többször is olvastam, könnyen elragad. Ugyanakkor inkább úgy élvezem mint gyerek a mesét, nem pedig mint tanítást.

Úgy látom azonban, hogy a mai egyház nagyon gyűlöletorientált, és nem az elfogadás, egymás feltétel nélküli szeretete és tisztelete a célja, hanem a különbségek megtalálása és kifigurázása.


Egyébként vallásos iskolába nevelkedtem, ahol volt 1-2 jó tanárom, akiknek élveztem hallgatni a áhítatát, és akik kvázi tanításokat mutattak be érdekesen, érthetően, gyerekfülre, nem pedig nyers szöveget. De szinte mindegyikbe meg volt az előítélet, a berögzült gondolkodás, és az ítélkezés.

(példa)

Furcsának látom, hogy egyes papok és lelkészek még mindig vakon elítélik a homoszexualitást, míg egy-egy volt osztálytársam, mesélt olyanról, hogy az ő lelkésze, papja mert kiállni értük.


Ilyen és hasonló esetekről hallottam, ahol nem egy berögzült eszmét vízhangoztak a (főleg fiatalabb) vallási vezetők, és úgy gondolom magam is jó lehetnék.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak arról beszélnék a népnek, hogy milyen konzervatívak a kollégáim, hanem ténylegesen rámennék Jézus tanításaira, elveire, és a szeretetet és kritikus gondolkodást adnám át. A történeteket ugyanúgy elmesélném és kivesézném mint ahogy a templomban szokás, csak épp próbálnék modern módon hozzáállni a tanításokhoz.


Azonban nyilván van itt egy kis bökkenő. Egyrészt én nő vagyok, így minimum át kéne keresztelkedjek, hisz a katolikus egyház nem fogadná el ha pap(nő)i hivatásra akarnék állni, másfelől nem igazán hiszek semmiben.

Ettől függetlenül nyilván én is tudok mesélni a Bibliáról és Jézus tanításairól.


Én találkoztam olyan vezetővel, akinek élveztem az előadását, hiába vagyok hitetlen. Ugyanakkor szeretnék pont ateistákról is nyilatkozni, mert sokszor éreztem náluk az indokolatlan elszigetelődést. És néhánnyal volt szerencsém beszélni, és úgy hiszem, hogy meg lehet fogni érdekes előadásmóddal őket is. Itt pedig nem a megváltásról, hitre térítésről van szó, hanem arról, hogy megértsék azt a pacifista, társadalomtisztelő, nobilis, humánus (de még nem hippi kategóriájú) életelvet, amivel szerintem jobbá lehetne tenni a világot.


Ti mit gondoltok? Hitetlen tudna lenni jó lelkész?



2021. márc. 6. 16:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azért sem ajánlom, hogy hitetlenként elmenj lelkésznek vagy papnak, mivel bár hitetlen vagy, de tegyük fel mégis igaza a vallásnak, akkor egyértelműen sokkal szigorúbb büntetésre számíthatnak a végítéletkor a papok, lelkészek, tanítók, mint bárki más, mivel az ő felelőségük sokkal nagyobb, mint egy átlag emberé. A Bibliában is a legkeményebben a vallási vezetők vannak kritizálva képmutatásukért, az Ószövetségben is rájuk szigorúbb szabályok érvényesek, mint az átlag emberekre.

Akire többet bíztak, attól többet is kérnek számon.

Mire te eljutnál oda, hogy elkész leszel, éveket töltenél a Biblia tanulmányozásával, több ezer oldalnyi kiegészítő anyagot olvasnál végig, egyház történelmet stb.. Ha mindent végig csinálnád, csak azért hogy te a véleményedet hangoztathasd, az nem lenne más mit félrevezetés és kőkemény képmutatás. Egy hamis élet. Ez senkinek nem jó.

2021. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
azért felekezetkben is igen sok pap lelkész va ki képmutató kiüresedett nem hivő-nem használja a karizmáit...mégis végezhetik mindenféle felellőség nélkül és felülbírálat nélkül a hibás dolgát...
2021. márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

"mégis végezhetik mindenféle felellőség nélkül és felülbírálat nélkül a hibás dolgát..."

És ez jó? Ez egy életcél? Ha valahogy mégsem derül ki, akkor minden, oké? Nem. Nagyon nem.

2021. márc. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
94%

Nem javaslom.

A lelkesz munkaja nem az, hogy elvezetesen mesel Jezus tanitasarol es a Bibliarol. Mivel te nem hiszel, ennyit eszleltel belole.

Mar a teologia elso eveben szabadon kellene imadkoznod, bizonysagot tenned a hitedrol stb. A lelkesz munkajanak majdnem a legkisebb resze az, hogy a templomban vasarnap istentiszteletet tart.

Ha mindenaron csalo akarsz lenni, menj el vallastanarnak. Hatha lassabban lepleznek le.


Nem is ertem, hogy jut eszedbe ilyesmi.


"megértsék azt a pacifista, társadalomtisztelő, nobilis, humánus (de még nem hippi kategóriájú) életelvet, amivel szerintem jobbá lehetne tenni a világot" - irj az eletelvedrol egy konyvet, alapits egy mozgalmat, vagy csatlakozz mar letezo tarsasagokhoz, es tedd jobba a vilagot.

Ne allj rogton modelt a "tarsadalomtisztelo, nemes, emberszereto" nezeteidnek azzal, hogy vegighazudod az eletedet.

2021. márc. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"A lelkesz munkajanak majdnem a legkisebb resze az, hogy a templomban vasarnap istentiszteletet tart."


Szerintem pedig a legkisebb. A legkönnyebb része és a hamis lelkész itt meg is áll, mivel nem Isten hívta el, így szolgálni sem tud.


Kérdező: mi egy lelkész feladata?

2021. márc. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Szerintem egy lelkész feladata a nagykönyv szerint, hogy vezesse a nyáját, utat mutasson, és Istennek tetsző útra térítse őket.


Azonban a vallás ennél sokkal több. Ok és okozatok sorozatát írja le a Biblia, amely felér egy tanítómesével. Azt mondják, hogy a jó prédikáció olyan, hogy utána egy hétig gondolkozol rajta, és nekem szerencsére volt részem ilyenbe. Mindezen túl is a vallás értelme szerintem a mentális stabilitásra bírás, az, hogy elhitesse az emberekkel, hogy nem kell félni, lesz ez jobb is, mert az általuk dícsért felsőbb hatalom vigyáz rájuk. Bár nem értek egyet ezzel az "Isten mindenkire vigyáz" dologgal, de hiszem, hogy a nyugodtság, a remény kiegyensúlyozhassa az életet. Hisz ha valaki megnyugvást talál valamiben, akkor kevésbé hajlamos mentális betegségekre.

2021. márc. 7. 14:17
 17/28 Mojjo ***** válasza:

@16: Ha orvos lennél, ilyen-olyan nagy fájdalmakra placebót adnál a betegeidnek? Vagy konkrét betegségekre?

Ez, amit leírsz, pontosan ugyanez: nem hiszed a mögöttes tartalmat, de felírod a nyájadnak, hisz attól majd megnyugszanak. Tudatosan placebót adsz, csak épp itt lelki placebót. Nem hiszem, hogy ez túl etikus és korrekt lenne.

2021. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Én azt kérdeztem, hogy mi a dolga a lelkésznek. Mit csinál? Írd le egy napját. Írj konkrét dolgokat.
2021. márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
A feladatát kérdezted. Én legalább első körben beismertem, hogy rosszul fogalmaztam az egyik ponton. A te kérdésed viszont kétértelmű volt, így talán nem ártana ha bocsánatot kérnél a kvázi félrevezetésért.
2021. márc. 7. 16:14
 20/28 anonim ***** válasza:

hetedik(menyország-nem adventista)az jól bemutatta a hívő családot...

leglábis 15éve láttam...

2021. márc. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!