Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Össze egyeztethető az értelmes...

Össze egyeztethető az értelmes idegen űrlények létezése a keresztény teológiával?

Figyelt kérdés

2021. márc. 12. 13:30
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
49%
Persze....muszáj, hiszen "együtt" léteznek...persze a feleslegesen rárakódott "emberi" salang nélkül. Minden a helyére kerül.
2021. márc. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
76%
Jézus egy helyen azt mondja, hogy vannak juhai "más akolból". Ezt valaki úgy érti, hogy akár a földönkívüliek is beleférhetnek (más úgy, hogy nem csak a zsidók hanem más népek is, van aki pedig a más vallásúakra vonatkoztatja).
2021. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem, alapvetően igen. Ha nem társulnak hozzá egyéb ellentmondó gondolatok pl. hogy az idegenek teremtettek minket. Viszont maga a tény, hogy létezhet a földön kívül értelmes élet, alapvetően nem ellentmondás. Hogy további véleményt lehessen alkotni, ahhoz tudni kéne, hogy pontosan miről van szó. Kik azok, minek tartják magukat, mit gondolnak a világról, Istenről stb.? Számunkra ismeretlen lények vagy esetleg igazából besorolhatók már ismert bibliai csoportokba? Pl. angyal vagy démon kategóráaba stb...

Szóval szerintem alapvetően nem mond ellent, de hogy ténylegesen beszélni lehessen róla és véleményt alkotni, hogy akkor ezt ki hogyan magyarázza, ahhoz kéne egy konkrét idegen, akiről lehet valami véleményt mondani.

2021. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

"...az idegenek teremtettek minket."


Ezen mindig elmosolyodom. Na és azokat ki teremtette?

2021. márc. 12. 15:51
 5/44 anonim ***** válasza:
34%
Ugyanaz aki istent.
2021. márc. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
82%
Isten is idegen így nézve nem? És az sem kizárt hogy csak közvetetten teremtett minkent, már ha ebben hiszel.
2021. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:

Elvileg Jézus azt mondta, hogy nem e világból való. Tehát nem az anyagi világból, egyértelmű, hogy léteznek világok, melyek nem anyagiak.

Viszont, ha találunk idegen lényeket, mint pl a Nyolcadik utas a halált, ami egy állat. De találhatunk csak pl. kén alapú moszatot, még akkor is egyedül vagyunk. A fizika tanárom mondta, hogy értelmes lényt találni olyan, mintha az ötös lottó sorozatban megnyernéd 10 héten keresztül.

2021. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
7. Értelmes lény, ez sem épp egy pontosan behatárolható dolog, ha rövid távú memóriát nézünk a majmok máris levertek minket, hosszú távúban meg mi őket, vagy mi vagyunk a királyok mert eszközt használunk? Az értelmetlen faj meg visszanöveszti a szerveit, vagy lazán leél 200 évet? Igen de hülye baszni, nem tudja hogy megkell halni azt se.
2021. márc. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
Szerintem más majmokat találni egy másik bolygón szintén az ötös lottóban sorozatban 5 hétig nyerni.
2021. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

"Viszont, ha találunk idegen lényeket, mint pl a Nyolcadik utas a halált, ami egy állat. De találhatunk csak pl. kén alapú moszatot, még akkor is egyedül vagyunk. A fizika tanárom mondta, hogy értelmes lényt találni olyan, mintha az ötös lottó sorozatban megnyernéd 10 héten keresztül."


Tudom h ez csak puszta spekuláció, és bizonyítékok sincsenek rá, és nem mondom, hogy én ezt elhiszem, de sokan úgy gondolják, hogy a világ kormányai már TUDJÁK, hogy léteznek értelmes idegenek, csak még titokban tartják, mert nem akarnak pánikot kelteni, hiszen akkor a vallásnak nem lenne többé értelme, és ez emberek milliárdjait érintené. És hallottam már ezt inteligens embertől is, de még egyszer mondom, én nem így gondolom.

2021. márc. 12. 22:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!