Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten az Ítéletkor súlyozottan...

Isten az Ítéletkor súlyozottan mérlegel majd ? Különbséget tesz kis és nagy bűn között ?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a Túlvilági Bíróságon lehet-e majd egyezkedni Istennel, esetleg meggyőzni őt ? Hiszen ő a Bíró, de a vádlott ha meggyőzi őt, lehet kisebb büntetést kap.


Vegyünk egy példát. Sztálin, aki egy véreskezű diktátor volt és emberek százezreinek halála kötődik a nevéhez, ugyanoda kerül, mint Gizi nénje, aki lopott 20 dkg parizert, meg 3 darab vöröshagymát a közértből ? Egyik ember nevéhez egy véres diktatúra kötődik, de Gizi nénje nem akart éhenhalni, ezért lopott és csak kis értékben. Vagy a politikus, aki milliókat sikkaszt, ugyanoda kerül, mint Juliska, aki lopott a boltból 1 Kinder Maxi Kinget ?


Vagy egy beteg pedofil ember, esetleg nemi erőszakolő ugyanolyan büntetést kap, mint Feri, aki recskázott napi szinten ? Hiszen Feri senkinek nem ártott, csak azért csinálta, mert jól esik neki. Vagy lehetne még felhozni, hogy 2 szabad azonos nemű ember, ha szexel egymással, de senkinek nem ártanak, akkor is bűnhődniük kell ? Miért is ? Nem ártanak senkinek.


Szóval ha én a pokolra jutok, akkor van fellebbezési lehetőségem, ugye ? Nem gyilkoltam, nem loptam, nem öltem embert és nem vagyok Sztálin, se egy korrupt, milliókat megkárosító politikus. Ha követek is el bűnt, nem károsítom meg vele a mikrokörnyezetemet. Van lehetőség arra, hogy Isten keze ne olyan erősen csapjon le rám ? Hiszen Ő a Kegyelem Istene is.



2021. ápr. 5. 22:14
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
18%

és akit megöltek vagy csak meggyaláztak, megnyomorítottak azzal mi van ?

nem élheti az életét mert valaki elvette tőle, és annak is van családja és gyermekei, azokkal mi lesz?

a bűnös meg kimagyarázza , meg van pénze jó ügyvédre, ül egy kicsit és éli tovább az életét.

Szerinted ez a fair, és igazságos ?

2021. ápr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
11: Olvasd el a 10-es kommentemet.
2021. ápr. 5. 23:16
 13/46 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudjuk. De Dante pokla kisebb bűntől a nagyobb felé a mélység felé hat: (ide másolom) :


Pokol tornáca: a meg nem keresztelt emberek (újszülöttek és a kereszténység előtt élők)


Második kör: a szerelem bűnösei

Harmadik kör: torkosok, falánkok

Negyedik kör: fösvények, uzsorások, tékozlók

Ötödik kör: haragosok

Hatodik kör: eretnekek

Hetedik kör: erőszaktevők az erőszakos tetteik fajtája szerint. Így a hetedik körnek három gyűrűje különíthető el:

Gyilkosok, vérengzők, rablók, zsiványok gyűrűje

Öngyilkosok és saját vagyonuk eltékozlói

Istenkáromlók

Nyolcadik kör: a megbízhatatlanok. Ez a kör tíz bugyorból áll, benne bugyronként a következő bűnösöket találjuk:

kerítők, csábítók

hízelgők

szimóniákusok

varázslók, jósok

nyerészkedők, sikkasztók

képmutatók

rablók, tolvajok

rossz tanácsadók

viszályszítók

hamisítók

Kilencedik kör: az árulók bűnhődésének helyszíne. Négy különböző, névvel ellátott gyűrűből áll. A nevek az árulás fajtájára utalnak:

Kaina: rokonok árulói, testvérgyilkosok

Autenóra: hazaárulók

Ptolomea: vendégeik elárulói

Judecca: jótevőik elárulói

2021. ápr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
30%

Kit érdekel ez a Dante-féle huleségh? Pont az ilyen hujheségek miatt terjednek el az ilyen kényszerképzetek.


"A maszturbálás miért bűn például ?"

A maszturbálás nem bűn.


"Vagy a meleg ember miért bűnös ?"

A meleg ember a melegsége miatt nem bűnös.


"Az alkoholista ember, ..."

Az alkoholizmus sem bűn - önmagában.


Gondolom sohasem olvastad a Bibliát és más emberektől sincs rálátásod erre a dologra. Akkor legalább itt a Gyakorin olvasgathatnál utána, van itt is sok értelmes válasz - igaz, sok értelmetlen is.

2021. ápr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Isten nem lehet egy agresszív, idegbeteg, ostorral verő apa.
2021. ápr. 5. 23:35
 16/46 anonim ***** válasza:
75%

14es "Akkor legalább itt a Gyakorin olvasgathatnál utána, van itt is sok értelmes válasz - igaz, sok értelmetlen is."


Megérkezett a offoló troll. Akkor kezdheted az önkritikát magaddal.

2021. ápr. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Szerintem még Dante pokolképe is hitelesebb attól, minthogy egy idegbeteg őrjöngő Isten mindenkit a tüzes levesbe hajít..
2021. ápr. 6. 00:15
 18/46 anonim ***** válasza:
45%
Furcsa, hogy le lettem pontozva. Nagyon sokszor éreztem itt, hogy a többség tényleg nem ismeri az Evangéliumot és ez látszik most is. Nem erről szól az evangélium, hanem arról, hogy választhatsz. Nem egy serpenyő lesz majd a fizikai test halála után, ahol majd valami titkos eszköz által leszel megítélve. A Biblia azt mondja, hogy akik hisznek, azok nem kerülnek ítélet alá, hanem egyből mennek az életbe. Hiba azt gondolni, hogy meg lehet venni mindenféle jó tettel az üdvösséget. A jó cselekedeteket Isten adja, de nem azért, hogy dicsekedjen vele az ember és azért se, hogy ezzel érdemelje ki az üdvösséget. Az döntés kérdése és minden egyéb pedig a gyümölcse. 1-es voltam.
2021. ápr. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
Ja szóval Isten olyan mércével mér majd engem, mint Sztálint, vagy Hasfelmetsző Jacket. Oookééé.....
2021. ápr. 6. 00:21
 20/46 A kérdező kommentje:

Magyarul ha van 99 jócselekedetem és 1 bűnöm, akkor Isten az 1 bűnöm miatt fog elítélni a 99 jócselekedetem ellenében ???


Hát OK..... 🤔🤔🤨😐🙄🙄🤔

2021. ápr. 6. 00:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!