Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten az Ítéletkor súlyozottan...

Isten az Ítéletkor súlyozottan mérlegel majd ? Különbséget tesz kis és nagy bűn között ?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a Túlvilági Bíróságon lehet-e majd egyezkedni Istennel, esetleg meggyőzni őt ? Hiszen ő a Bíró, de a vádlott ha meggyőzi őt, lehet kisebb büntetést kap.


Vegyünk egy példát. Sztálin, aki egy véreskezű diktátor volt és emberek százezreinek halála kötődik a nevéhez, ugyanoda kerül, mint Gizi nénje, aki lopott 20 dkg parizert, meg 3 darab vöröshagymát a közértből ? Egyik ember nevéhez egy véres diktatúra kötődik, de Gizi nénje nem akart éhenhalni, ezért lopott és csak kis értékben. Vagy a politikus, aki milliókat sikkaszt, ugyanoda kerül, mint Juliska, aki lopott a boltból 1 Kinder Maxi Kinget ?


Vagy egy beteg pedofil ember, esetleg nemi erőszakolő ugyanolyan büntetést kap, mint Feri, aki recskázott napi szinten ? Hiszen Feri senkinek nem ártott, csak azért csinálta, mert jól esik neki. Vagy lehetne még felhozni, hogy 2 szabad azonos nemű ember, ha szexel egymással, de senkinek nem ártanak, akkor is bűnhődniük kell ? Miért is ? Nem ártanak senkinek.


Szóval ha én a pokolra jutok, akkor van fellebbezési lehetőségem, ugye ? Nem gyilkoltam, nem loptam, nem öltem embert és nem vagyok Sztálin, se egy korrupt, milliókat megkárosító politikus. Ha követek is el bűnt, nem károsítom meg vele a mikrokörnyezetemet. Van lehetőség arra, hogy Isten keze ne olyan erősen csapjon le rám ? Hiszen Ő a Kegyelem Istene is.



2021. ápr. 5. 22:14
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
30%
Nem ezt írtam, köze nincs ehhez.
2021. ápr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
30%

Bár végülis de, ha te is elutasítod Istent, akkor ugyanazt kapod, mint Hitler. Hacsak az utolsó pillanatban nem bánta meg a bűnét és tért meg. Mondjuk ezt nem hiszem, hogy érzett volna bűnbánatot és saját akaratából tért volna meg Istenhez.

Te kit fogsz választani kérdező?

2021. ápr. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

22: Mi ?? Hogy én oda kerülök, mint Hitler ?? Hogy mondhatsz ilyet, közel sem vagyok annyira gonosz !! Nem végeztem ki embereket.


Te nem vagy százas, az tuti, ketyós vagy, nincs ki a 4 kereked, az fix....

2021. ápr. 6. 00:32
 24/46 anonim ***** válasza:
25%

Én csak annyit kérdeztem, hogy te kit fogsz választani?

Igen, vannak olyanok, akiknek nem tetszik, hogy nem tudják saját maguk megvenni mindenfelé dolog által az üdvösséget és ezeknek valami miatt kifejezetten nem tetszik, hogy a kegyelmet csak elfogadni lehet, kiérdemelni nem, de hát ez legyen a ti bajotok.

Két féle opció van:Istennel vagy nélküle. Egyetlen tetted sem fog megmenteni, ha azt mondod, hogy neked jó nélküle. Tehát?

2021. ápr. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
24: Te egy szélsőfundamentális álvallásos ostoba provokatív troll vagy, nem vagy normális. Hitlerrel egy lapon emlegetni engem... Neked elmentek otthonról azt tuti... Menj elmeorvoshoz, idióta !
2021. ápr. 6. 00:47
 26/46 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező.

Isten a tudatlanság idejét nézi el, a Bibliában leírtak alapján, ennyit tudunk az "enyhítő" körülményekről. Azonban ez azokra nem vonatkozik, akik nagyon jól tudják Isten elvárásait, és a Bibliában leírt emberek tetteiből okulhatnak, tanulhatnak. Ezeknek ellenére, nem változtatnak sem a gondolkodásukon, sem a tetteiken, és az életvitelükön sem.

Ezért nekik nincs mentségük.

(Jakab 4:16, 17) . . .. 17 Ha tehát valaki tudja, hogyan kell helyesen cselekedni, és mégsem teszi, bűne az annak.

(Lukács 12:47) 47 Akkor arra a rabszolgára, aki értette ugyan ura akaratát, de nem készült fel annak jövetelére, vagy nem tett eleget a kérésének, sok ütést mérnek.


Ahhoz hogy valaki felkészült legyen, szellemi embernek kell lennie, és összhangban kell élnie a Krisztusi törvénnyel, és Jézus parancsolatjaival.

2021. ápr. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
26: A Bibliát emberek írták és azt Isten szavának állították be. Pedig csak a saját elképzeléseiket írták bele, hogy mit tartanak jónak, rossznak. Ami az adott korban volt a társadalmi norma. De igazából senki se tud Istenről semmit ! Se a pápa, se a papok, se a püspökök, se az adventisták-jehovák, de még Németh Sándor Hitgyüli vezető se tudja !!!
2021. ápr. 6. 01:24
 28/46 anonim ***** válasza:
70%

Az a gond szerinrem, hogy te az ítéletet úgy értelmezed, mint egy modern bírósági eljárást, ahol az arányosságnak többek között a társadalom működőképességéhez szükséges, mert aránytalan nagy büntetésekkel nem lehet működtetni egy emberekből álló társadalmat, ahol lépten nyomon hibáznak.


Viszont Isten ítéletének nem ez a funkciója. Ő nem ehy létező és élhető status quót szeretne fenntartani, hanem az egész létet fogja kiigazítani. Ehhez viszont nem fogadhat be olyat, aki a rendjével nem ért egyet, elutasítja őt, vagyis bűnös. Ez csak ennyiről szól. És arról, hogy bizony megvan az emberben a lehetőség az oly mértékű lealjasulásra, amiből nincs visszaút.

2021. ápr. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
Aki a többi embernek nem árt, az nem bűnös, pont !! Minden egyéb magánügy és senkinek semmi beleszólása ahhoz !
2021. ápr. 6. 01:55
 30/46 anonim ***** válasza:
57%

27

Igen, emberek írták. De nem a saját gondolataikat, törvényeiket. Ha szerinted még is, akkor sajnos további beszélgetésnek nincs értelme.

2021. ápr. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!