Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány generàció óta vallásos a...

Hány generàció óta vallásos a családotok? Vagy ha nincs több generàció, mikor lettek azok és hogyan?

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindig is azok voltunk.
tegnapelőtt 12:21
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit jelent a mindig is? Nagypapa? Ükapa? Szépapa korában?
tegnapelőtt 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:
10%

Én elkezdtem utánajárni a dolgoknak, és megdöbbentem, hogy mennyire igaz a Biblia. Nekem az evolúció mindig gyanús volt, mikor természettudományos irányban diplomáztam, de el sem mertem volna hinni, hogy a Teremtés könyve szó szerint igaz. Nem volt törzsfejlődés, és a Föld fiatal.

De nem feltétlen kell tudományos úton megközelíteni a Bibliát, más úton is lehet hinni benne szerintem

tegnapelőtt 13:08
 4/7 anonim ***** válasza:
"Mit jelent a mindig is?" Nagyszülőkig van személyes tapasztalatom, a többi a családi emlékeken alapul, amik nagyjából még 2 generációra nyúlnak vissza.
tegnapelőtt 13:12
 5/7 Mansour ***** válasza:
100%
Általánosan inkább úgy tehető fel a kérdés, hogy hány generáció óta nem vallásos a családotok. Mivel kb. 3-4-5 generációval ezelőttig gyakorlatilag mindenki vallásos volt, az idők kezdete óta. Aztán lehet, hogy néhány család ismét vallásos lett, a kérdés gondolom erre vonatkozik, hogy ez mikor történt.
tegnapelőtt 13:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vallásos a családom 😥

A nagymamámat még megkeresztelte a katolikus egyház de nem volt vallásos, előtte generációról nem tudok semmit. Anyám már keresztelte sincs, biológiai apámat meg nem ismertem de ahogy tudom ők se voltak azok.

tegnapelőtt 13:45
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mit jelent a mindig is? Nagypapa? Ükapa? Szépapa korában?"

Igen, nálunk pl. mindkét ág vallásos volt, ameddig a családi emlékezet vissza tud menni.Tehát kb. az ükszüleimig. Sőt, régebben általában vallásosabbak is voltak, mint most mi.

tegnapelőtt 14:33

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!