Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány generàció óta vallásos a...

Hány generàció óta vallásos a családotok? Vagy ha nincs több generàció, mikor lettek azok és hogyan?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is azok voltunk.
2021. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit jelent a mindig is? Nagypapa? Ükapa? Szépapa korában?
2021. ápr. 8. 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

Én elkezdtem utánajárni a dolgoknak, és megdöbbentem, hogy mennyire igaz a Biblia. Nekem az evolúció mindig gyanús volt, mikor természettudományos irányban diplomáztam, de el sem mertem volna hinni, hogy a Teremtés könyve szó szerint igaz. Nem volt törzsfejlődés, és a Föld fiatal.

De nem feltétlen kell tudományos úton megközelíteni a Bibliát, más úton is lehet hinni benne szerintem

2021. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"Mit jelent a mindig is?" Nagyszülőkig van személyes tapasztalatom, a többi a családi emlékeken alapul, amik nagyjából még 2 generációra nyúlnak vissza.
2021. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mansour ***** válasza:
100%
Általánosan inkább úgy tehető fel a kérdés, hogy hány generáció óta nem vallásos a családotok. Mivel kb. 3-4-5 generációval ezelőttig gyakorlatilag mindenki vallásos volt, az idők kezdete óta. Aztán lehet, hogy néhány család ismét vallásos lett, a kérdés gondolom erre vonatkozik, hogy ez mikor történt.
2021. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vallásos a családom 😥

A nagymamámat még megkeresztelte a katolikus egyház de nem volt vallásos, előtte generációról nem tudok semmit. Anyám már keresztelte sincs, biológiai apámat meg nem ismertem de ahogy tudom ők se voltak azok.

2021. ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mit jelent a mindig is? Nagypapa? Ükapa? Szépapa korában?"

Igen, nálunk pl. mindkét ág vallásos volt, ameddig a családi emlékezet vissza tud menni.Tehát kb. az ükszüleimig. Sőt, régebben általában vallásosabbak is voltak, mint most mi.

2021. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!