Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet vajon arról végeleg...

Hogy lehet vajon arról végelegesen meggyőződni, hogy a Biblia igazat ír arról, hogy Jézus itt járt és nem csak papok vagy más emberek írkálták ezt össze (van bizonyíték a Biblia hitelességére)?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 12. 17:43
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
És akkor mi igaz a Bibliából, mi az ami a Bibliában írtakban 100%-osan megbízhatunk? Ha nem minden igaz belőle és tegyük fel 10% az igaz???
2021. ápr. 12. 22:39
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

#10

"A történelmet (mindig) hamisítjàk ..... Luthernek pontosan ez volt a problémája"

Milyen Luther? Lehet ő se létezett, csak hamisított történelem egy része, nem?


Egyébként hogy hamisítanak pl egy 1500 éves dokumentumot? Azt akkor írták és kész.

Tudsz esetleg bármi tényt is írni, vagy el kell fogadni, hogy a történelem hamis?


#11

"Ha nem minden igaz belőle és tegyük fel 10% az igaz???"

Milyen statisztikai vagy analitikus módszerrel matekoztad ki a 10%-ot?

2021. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Valaki írta, nem tőlem jött az eredeti 10%, azt hittem te írtad (olvasd vissza, valaki azt írja 10% igaz), azt hittem ezt te írtad.
2021. ápr. 12. 22:45
 14/27 anonim ***** válasza:
47%

Legalább 50% valós....kb az ószövetségi és az újszövetségi részből is legalább ennyi.

Ami szerintem gond, hogy elvakultan védik az összes módosítást, hamisítást, és ezzel félreviszik a saját tanításaikat is...ekkor jönnek a véres keresztes háborúk, bennszülöttek kínzása-kifosztása az egész vilàgban, az inkvizíció -és sok százezer áldozata, a megbecselenített gyerek 2000 éven keresztül, és még "tegnap" is...a bűnbocsánati cédulák, a tudomány eltiprása, stb....és persze mindez a "szeretet" nevében.

Ettől függetlenül a Jézusi tanítások nagyon fontosak, a Teremtőhöz vezetnek, csak át kell engedni a szeretet és értelem szűrőjén.

2021. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

#13

Nem, én ilyen hasra csapós hülyeségeket sose írok, csak olyat, amit tényszerűen alá is tudok támasztani, ha kell.

2021. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Akkor bocsánat. Amúgy nem vagyok jehovás meg semmilyen szektatag vagy szektát hallgató, csak a hitelesség kevéért.
2021. ápr. 12. 22:50
 17/27 anonim ***** válasza:
26%
Például nézd szegény 14-es hozzászólót. Szegényes ismerete még arra se terjed ki, hogy búcsúcédula volt, ő pedig bűnbocsánati cédulát írt. Pedig hatalmas különbség azon felül is, hogy ebből az általa kitalált sose létezett.
2021. ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
49%

17#, kérlek a sok tízezer pedofil papodat is magyarázd meg...a gyerekek árnyéka mondjuk felnőtnek látszott? 🙄

A megkínzott emberek pedig boszorkányok voltak nyílván....a pápa meg azért ül százmilliárdokon, mert Jézusnak tartogatja? 🙄

Istenem.....

2021. ápr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
20%

#18

"kérlek a sok tízezer pedofil papodat is magyarázd meg"

Ezen mit kell magyarázni? Igen a papok között is vannak pedofilok, ezen felül tanárok között is, s képzeld, messze a legtöbb pedofil visszaélés családon belül történik. A papok közötti pedofilok aránya 0.3%-ra tehető különböző kutatások alapján. Üsd be google-be ha ennyire izgat a téma.


"A megkínzott emberek pedig boszorkányok voltak nyílván"

Nyilván nem, mivel már Könyves Kálmán is megmondta, hogy nincsenek. De ezt a kérdést inkább a protestánsoknak kéne szegezni, mert messze náluk volt a legnagyobb boszorkányüldözés, sok tízezer nőt és férfit égettek meg, kínoztak meg boszorkányság vádjával.


"a pápa meg azért ül százmilliárdokon"

A pápa nem ül százmilliárdokon, a mesékkel ellentétben a vatikáni aranykészlet is elenyésző. Vagy esetleg van erre valami *hiteles* forrásod?

2021. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
67%

Csak most sok tíz milliárdot csalt a vatikáni bank...mert ugye egyébként is fontos hogy egy egyháznak bankja legyen 🙄

[link]


"protestánsoknak kéne szegezni, mert messze náluk volt a legnagyobb boszorkányüldözés, sok tízezer nőt és férfit égettek meg, kínoztak meg boszorkányság vádjával." Ezzel kell védekezni 🙂 A másik többet ölt meg! Remek! 👏


Pár hónapja azzal bukott meg az egyházad, hogy ellopta, és ingatlanokra költötte még a szegényeknek szánt Péter filléreket is...de ez már kikeresni is lusta vagyok...nem bántani akarlak ezekkel titeket, csak lássatok át a hazugságon, mert nem haladtok (szerintem) azon az úton, amin szeretnétek.

Egy sokezer éves spirituális utat követek, de elismerem Jézust, mint megvilágosodott tanítót, csak közben szomorúan látom, milyen hamis hatalmi struktúra alakult ki, sok mindenben szembe is menve a saját tanításaikkal.

De igazad van, ez a ti dolgotok, ti sorsotok 🙏

2021. ápr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!