Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények ti hisztek mèg...

Keresztények ti hisztek mèg abban, hogy megtaláljátok a társatokat?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem sosem fogok senkit találni, mert nagyon kevés embernek vannak olyan elképzelései egy kapcsolatrol mint nekem. Már kezdem feladni. És nem azért mondom, mintha valami felsőbbrendű lény lennék aki annyira kiváltságos helyzetben van, hogy senki nem ér fel hozzá és ezért van egyedül, hanem egyszerűen a keresztény ertekrendek szerint kepzelek el egy párkapcsolatot, de ez már mindenkinek elavult...


Én viszont nem szeretném felrúgni ezeket az értékeket, mert szerintem így a helyes. Gondolok itt arra, hogy várni a hazassagig a szexszel stb..


Tényleg úgy érzem, hogy Isten megfeledkezett rólam és nem teremtett nekem társat.


Légyszives csak normális kommenteket írjatok...az aki szerint semmi értelme annak amit csinálok, az ne válaszoljon, mert nem hozzájuk intéztem a kérdést, hanem olyan keresztényekhez, akik hasonlóan éreznek mint én ..


Ti hogy elitek ezt meg?


Előre is köszönöm a válaszokat.


25N


2021. ápr. 13. 14:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Bár lennék fiatalabb :)

Biztos megtalálod, csak türelem, és jó helyen kell keresni.

2021. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Nehéz kérdés, egyébként fiúként én is hasonlóan gondolkodom.
2021. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%

"a keresztény ertekrendek szerint kepzelek el egy párkapcsolatot, de ez már mindenkinek elavult..."

ez akár egy jel is lehetne

2021. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

" a keresztény ertekrendek szerint kepzelek el egy párkapcsolatot, de ez már mindenkinek elavult..."

Nem véletlenül tanácsolja Pál, hogy hívő csak hívő párt találjon. A világ nagy része istenellenes. Nem várhatod tőlük, hogy keresztény értékrend szerint éljen az, aki gyűlöli az egészet.


"ez akár egy jel is lehetne"

Nem csak lehetne, az is. A Bibliát támasztja alá. A kérdezőt nem értem. A Biblia világosan írja, hogy az emberek istenellenesek és biblia értékrend ellenesek és azt is írja, hogy miért, erre ezt reklamálja meg.


Kérdező, megértelek, nem egyszerű ez, de Isten már nem azt várja tőlünk, hogy világi életet éljünk. Növekedjünk Krisztusban, a gyakorló szeretetben és minden, amire szükségünk van, megadatik nekünk.


A Máté 6.31 -et ki is lehetne egészíteni neked is:


6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk? (Kivel házasodjunk?)


6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.


6,33 Hanem [Róm. 14,17.] keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; [1 Kir. 3,13.14. Zsolt. 37,4.25.] és ezek mind megadatnak néktek.


6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert [vers 11. 2 Móz. 16,19.] a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Úgyhogy nincs más teendőd, mint Isten akaratát keresni. De ne feledd, ez a mások szükséglete felé irányuló, gyakorló szeretet.

2021. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
50%
Istennek veled is van terve! Ne add fel, higgy! Imádkozz sokat, hogy megtaláld a társadat. Sok sikert:)
2021. ápr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

31 évesen írom, hogy hidd el, még semmiről sem vagy lemaradva. Nekem jó pár kapcsolatom volt, amiről kiderült, hogy nem az igazi, sőt el is pazaroltam 2-3 évet az életemből. Sok fájdalomtól kíméled meg magad, ha vársz türelmesen. 30-as korosztályból is több az olyan ismerősöm, aki még nem házas.

Mindenképp járj közösségbe, egyházi ifjúsági találkozókra, stb. Itt könnyebb hasonló párt találni.

2021. ápr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Az a tapasztalat, hogy sok fiatal nő (főleg a csinosabbak) emiatt ég ki és hajlik kompromisszumra egy hitetlen pasival.
2021. ápr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem kell búsulnod emiatt, én is ebbe a korosztályba tartozok fiúként és sokszor gondolkodok ezen, de lehet h feleslegesen. Szerintem okkal történnek a dolgok, mindennek eljön a maga ideje. Isten gondoskodik az övéiről, mi és a hozzánk hasonlók se maradunk ki ebből. Lehet hogy még nem jött el az ideje vagy a megfelelő partner, sok oka lehet. Ahogy a 4-es írta, elég minden napnak a maga baja. Ismerkedni vagy beszélgetni viszont akármikor lehet, ha gondolod rámírhatsz, ha egy korodbeli hasonló gondolkodásúval lenne kedved társalogni, szivesen szoktam válaszolni a (normális) üzenetekre.
2021. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%

Voltam hasonló helyzetben, és meggondoltam magam. Most egy ateista férjem van, és minden jó. Ugyanolyan hívő maradtam.


Viszont ezt csakis neked kell eldöntened. Nem minden ateistával válik be a dolog.

Ahhoz talán még fiatal vagy, hogy kompromisszumot kelljen kötnöd - használd ki, hogy a net és különböző programok miatt sok lehetőséged van ismerkedni. Biztos, hogy a hívő fiúk is ilyen gondokkal küzdenek és keresnek.

2021. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%
Eleve már nem keresztény aki hitetlenhez hozzámegy: "Mi egyezsége Krisztusnak Beliállal?" kérdi Pál apostol. Ugyanolyan hivő maradtál kifejezés helyett az vallana önismeretre és őszinteségre ha azt irtad volna, hogy "megtagadtam a hitem".
2021. ápr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!