Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények ti hisztek mèg...

Keresztények ti hisztek mèg abban, hogy megtaláljátok a társatokat?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem sosem fogok senkit találni, mert nagyon kevés embernek vannak olyan elképzelései egy kapcsolatrol mint nekem. Már kezdem feladni. És nem azért mondom, mintha valami felsőbbrendű lény lennék aki annyira kiváltságos helyzetben van, hogy senki nem ér fel hozzá és ezért van egyedül, hanem egyszerűen a keresztény ertekrendek szerint kepzelek el egy párkapcsolatot, de ez már mindenkinek elavult...


Én viszont nem szeretném felrúgni ezeket az értékeket, mert szerintem így a helyes. Gondolok itt arra, hogy várni a hazassagig a szexszel stb..


Tényleg úgy érzem, hogy Isten megfeledkezett rólam és nem teremtett nekem társat.


Légyszives csak normális kommenteket írjatok...az aki szerint semmi értelme annak amit csinálok, az ne válaszoljon, mert nem hozzájuk intéztem a kérdést, hanem olyan keresztényekhez, akik hasonlóan éreznek mint én ..


Ti hogy elitek ezt meg?


Előre is köszönöm a válaszokat.


25N


2021. ápr. 13. 14:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%
Na látod, inkább legyen egy nyitott, intelligens ateista férjem, mint egy ilyen bigott, ítélkező keresztény, mint te.
2021. ápr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
59%

Kedves szerettem. Csak emlékeztetés által serkentgettelek a tiszta gondolkodásra, hogy ez olyan kompromisszum ami helytelen.

Tudod mit jelent az újszövetségben a felemás iga? "felemásan (nem hozzáillő) párral van befogva". 2Kor 6:14 Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában;

2021. ápr. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Szerintem maradhatsz úgy hívő, hogy a férjed nem hisz...aki igazán hisz, annak a másik hite vagy nem hite nem befolyásolja talán..bár arra is van példa , hogy akkor a hívő is eltávolodik Istentől. Engem inkább az zavarna egy ilyen házasságban, hogy nem tudom a férjemmel teljes egészében megosztani ezt a dolgot. Valamilyen szinten azt érezném, hogy van közöttünk egy űr, amit nem fognak a közös mozik, kirándulások, közös főzés és beszélgetés betömni...mert Isten helyét más nem tudja betömni, legyen az bármennyire is működő házasság. Én mindig egy űrt éreznèk amiben egyedül vagyok, mert a férjemet nem érdekli.
2021. ápr. 15. 08:49
 14/20 anonim ***** válasza:
#13 én se tudom megosztani a párommal a szerepjátékok iránti szeretetemet, ő nem szereti azokat a könyveket amiket én. mégis teljes és tartalmas a kapcsolatunk.
2021. ápr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#10, #12 Nagyon helyesen írta amit írt, hiszen az Ige egyértelműen tiltja Pál szavai által a hívőnek és a hitetlennek a házasságát. Természetes az is, hogy #11 támadva érzed magadat és a férjedet. Ez a lelkiismeret hangja, de vigyázz, ne nyomd el visszatámadással, hanem igyekezz a már meglévő helyztetben jól cselekedni.

#14, ha megnézzük, mekkora hatalmas különbség van egy jó könyv, egy szerepjáték és az élő Isten között, akkor egyből meglátjuk, hogy mennyire más a súlya a kettőnek.

2021. ápr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#15 én semmi különbséget nem látok
2021. ápr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Gondolom ez azért van, mert nem vagy keresztény. Egy valóban hívő embernek szó szerint ég és föld a különbség, vagy méginkább külömbség.
2021. ápr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%

11-es vagyok


Orulok, hogy mindenki ilyen jól ismer engem és az életemet, és ilyen leereszkedoen kioktat.

Talán nézzetek jobban utána, mire vonatkozik az a felemás iga, kinek, mikor, milyen kontextusban mondta Pál és milyen céllal.

Tobb olyan házasságot ismerek, ahol egy teológiát végzett lelkésznek ateista párja van.

Pl. egy ilyet kérdezzetek meg.

Továbbá itt nem én kérdeztem, és nincs szukségem tanácsra.


13-as kérdezo


Igazad van, csakis Te érzed azt, mennyire fontos, és mennyire zavar. Egyáltalán nem jó elbagatellizálni, mert van, ahol komoly konfliktusokat okozhat, pl. a gyerekek nevelésében.

A világnézeti kulonbség olyan, mint kulfoldivel házasodni. Nem mindenki alkalmas rá: lehet, hogy probléma lesz, lehet, hogy nem.

2021. ápr. 19. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
62%
Felőlem elallegórizálhatsz annyi verset a Bibliából amennyit akarsz, csakhogy bizonygasd mennyire jó ateistát találtál. Sokunkat nem érdekel. De az, hogy csak amiatt adtad azt a tanácsot a kérdezőnek, hogy ne kössön ilyen kompromisszumot mert még fiatal az már fals dolog, abba igenis beleszólunk mert eretnekség. Másokat ne vigyen tévelygésbe még a gondolat se, hogy helyes lenne ateistával házasodnia egy hivőnek. Nem helyes, és ha valaki nem a Biblia szerint él az nem keresztény akármennyire is annak gondolja magát.
2021. ápr. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%
Annak is nézz utána, mit jelent az "allegória".
2021. ápr. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!