Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti is ugyanazt...

Keresztények! Ti is ugyanazt érzitek, amit én?

Figyelt kérdés

Néha nagyon fel tud húzni az emberek primitív viselkedése, hülyesége, felelőtlensége, ahogy egyesek másokról milyen undorítóan beszélnek, ahogy kedvesnek mutatják magukat, de amúgy nem azok, ahogy kihasználnak másokat, ahogy csak saját magukkal törődnek, ahogy egyesek azt hiszik, ők mindenkinél jobbak és tökéletesek és még sorolhatnám tovább, hogy miket csinálnak. Nemcsak Magyarországon, hanem az egész világon. Meg hogy ebben az országban úgy általában csak a széthúzás megy, ahelyett, hogy összetartás lenne.

Szerintem ezt nézni is rossz és bele vagyok kényszerítve egy ilyen társadalomba, ami nekem egyáltalán nem tetszik, de nincs más választásom.Az öngyilkosságot hagyjuk. Amúgy is bűn elvileg.

Ebben a járványhelyzetben annál inkább átérzem ezt az egészet.


Meg akkor még a sok betegség, nekem a családban is állandóan van mióta megszülettem meg azelőtt is, a politika miatti feszültségek emberek között, az állatkínzás, a háborúk, amikor ártatlanokat megölnek, mert olyanjuk van.


Nagyon sok rossz dolog az ember önzőségének és elmebeteg viselkedésének következménye. Miért is van állatkínzás? Nyilván azért, mert egyesek azt hiszik, hogy joguk állatokat kínozni és megölni, mert nekik jól esik nézni a szenvedését, mert nem érdekli őket, mit érezhet az az állat. Miért is megy tönkre az emberi kapcsolatok egy része? Azért mert vannak, akik csak kihasználnak másokat, akiknek csak addig kell az a barát, amíg haszna van belőle, mert vannak, akiknek csak a szex a fontos és kihasználják ezért a másikat, néha még akkor is, ha tudja, a másik többet akar, mert vannak, akik megcsalják a párjukat, ahelyett, hogy elhagynák mielőtt mással kezdenének és a többi.

Miért is kell ártatlanoknak meghalni háborúkban, például bombázásokban? Azért, mert a politikusokat nem érdekli, hogy mi lesz a szülők halálakor elárvult gyerekekkel, hogy mi lesz azokkal, akik éheznek a háború következtében, hogy mi lesz azokkal, akiknek a háza is porig van rombolva. Pedig nem igaz, hogy a háborúkat nem lehetne elkerülni.


Szóval ti keresztények, ti is azt érzitek, hogy elegetek van ebből?

Ti is azt látjátok, hogy mennyivel rosszabb ez a világ mint amilyen lehetne és mennyivel jobb lenne egy olyan, ami például a Mennyországban van? Meg amilyet Jézus is hirdetett.


Ti nem várjátok, hogy visszajöjjön Jézus? Szerintem még az is jobb lenne mint az ami most van. Nem a járvány miatt, hanem minden más miatt, amit fent felsoroltam. Ez a világ már régen rossz.

Tudom, hogy vannak benne jó dolgok, de szerintem ez akkor sem tünteti el a rosszat. Akivel rossz dolgok történnek, annak miért nyújtana vigasztalást, hogy egy másiknak jó dolga van. Mégha az segít is neki (például az egyiknek anyagai gondjai vannak, a másik gazdag és egy bizonyos összeggel támogatja vagy az egyiknek elhunyt valakije, a másik meg lelkileg támogatja), akkor sem tudja teljesen megoldani a problémát. Az alapprobléma akkor sem lesz megoldva.


Komolyan nagyon érdekel, hogy más keresztény ember is azt érzi, amit én, vagy én vagyok a 100 emberből az 1, akit ez foglalkoztat?



2021. ápr. 14. 12:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Engem is dühít ami a környezetemben van, sőt a saját családom is rengeteg fejtörést okoz nekem, éppen ezért imádkozom értük, mert nekik nagyon szükségük van a segítségre.
2021. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!