Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan egyszerű, amit Jézus...

Olyan egyszerű, amit Jézus mondott miért nem hisszük el?

Figyelt kérdés
"Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van; aki pedig nem hisz a Fiúnak, az nem nyeri el az örök életet, hanem Isten büntetése sújtja." Jn 3.31
2021. ápr. 15. 10:59
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
46%

"munkaidőben vagyok"

Nem mondod, hogy te dolgozol?

Netán még valami hasznos munkát is végzel?

Megtudhatjuk, hogy mi ez?


Amúgy nem tudom, miért kedveled annyira a sátánt. Jó, a Biblia elején még elég rokonszenves - de hogy mi lett utána belőle, arra jobb nem gondolni. Annyira hasonlít a természete az istenre, és ez elnyomva - drasztikus hatású lehet.

Láttad az "Összeomlás" c. filmet?

Egyáltalán: ki akarna cseberből vederbe kerülni?

Szóval, szerintem nem érdemes őt követni.


A szabad akaratot pedig nem cáfolom. Tudom, hogy a te erőforrásaid ehhez már kevesek, de én sem tudom megmondani, hogy egyáltalán létezik-e.

De te még a problémát se érted.

2021. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
57%

"Természetesen nem, de rengeteg dolog erősen utal a valószerűtlenségére. Pl emberek nem tudnak vízen járni, hogy volt egy bizonyos Jézus nevű valaki aki minden tapasztalatnak és tudományos ténynek ellentmondva ezt megtette, ezt maximum bemondásra hiheti el valaki."

Azt kéne megérteni, hogy csodák, sőt pl. Krisztus feltámadása, illetve az, hogy ő Isten Fia valóban nem tartozik a történelemtudomány tárgyához. Ezek már teológiai kérdések. Azonban Jézus történetisége a történelemtudományban megalapozott, hatása meg vitathatatlan. Buddha hatása is az, és Buddha történetisége sincs jobban dokumentálva, mint Jézusé. Sőt, Buddha Kr.e. V. század, de a legkorábbi írott forrás róla csak Kr. u. 2. századi. Ez minimum 700 év. Jézusnál ugyanez 100 éven belül van. De attól még, hogy én nem vagyok buddhista, nem gondolom, hogy a "megvilágosodás" úgy történik, ahogy a buddhisták hiszik, de ettől még elismerem, hogy Buddha létezett.

2021. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
36%

"Jézus történetisége a történelemtudományban megalapozott"

A nulla mióta megalapozott?

EGYETLEN tudós sem tudott bizonyítékot hozni.

Buddha tényleg valós.

2021. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
Tudtommal a történészek nem vitatják Jézus létezését, ők viszont csupán történelmi személyként értékelik, a keresztények pedig teológiai szempontból. Egy történész nem a történelmi létét vitatja, legfeljebb az isteni mivoltát, de ez más kérdés.
2021. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
72%

"a történészek nem vitatják Jézus létezését"

Valóban.

Nem vitatják, de nem is ismerik el.

Ez a kereszténység miatt van. Ciki lenne, ha ismert tudós mondaná, hogy nincs egyetlen bizonyíték sem.

Cáfolni meg persze nem lehet, mivel nincs bizonyíték.

2021. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

"Olyan egyszerű, amit Jézus mondott miért nem hisszük el?"

azért, mert nem ilyen egyszerű, ennél sokkal árnyaltabb. Jézus tanításából kiragadni egyetlen mondatot és mindent arra építeni, nagyon félre tudja vinni az embert, illetve hitét. Gondolj például Jézus utolsó ítéletről szóló beszédére, hogy mi alapján választja el a juhokat és kosokat.

2021. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
0%

"Megtudhatjuk, hogy mi ez?"

Dupla személyiséged van vagy tudathasadást okoz amikor a vérnyomásod magas?

Próbálom elképzelni hogy ikrek vagytok de az megint nem lehet mert agyonütött volna a másik.

Tehát egy dilemma vagy

2021. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem igazán értem, kérdező:

szerinted az az igaz, ami egyszerű?

Mert akkor kvantummechanikával sose foglalkozz!

Csak sajnos az igaz, pedig egyáltalán nem egyszerű.

2021. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
0%

"Nem vitatják, de nem is ismerik el.Ez a kereszténység miatt van."


Elég vastag a képeden a bör hogy ilyen szemrebbenés mentesen hazudsz

2021. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
77%

Kreatti is te vagy?

Na, ezt jó tudni.

2021. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!