Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztelnek úgy gyereket,...

Keresztelnek úgy gyereket, hogy az egyik szülő nincs megkeresztelve?

Figyelt kérdés

A párom családja valamiért extrém fontosságúnak tartja ezt, engem meg teljes mértékben hidegen hagy, én meg sem vagyok keresztelve. Amennyiben őket sem izgatná annyira, bennem fel sem merülne a keresztelő. (na nem mintha csak egy csöppnyit is vallásos, hitbéli életet élnének, szerintem még egy épkézláb miatyánkot sem tudnak elmondani)


Őszinte leszek, remélek némi menekülőt a gyerek keresztelése alól azzal, hogy én nem vagyok megkeresztelve. (valamit hallottam, hogy talán a reformátusok bekeresztelik így de a katolikusok nem? de ez már 30 éves története annak aki mesélte, azóta sok minden változhatott)


2021. ápr. 17. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Napjainkra asszem nem kell mindkettő szülőnek megkeresztelve lennie. Szerintem mindegy hogy valaki megvan e keresztelve vagy sem, ha nem jön majd be neki idővel a hit nyugodtan ott hagyhatja.
2021. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, keresztelnek, elég az egyik szülő ilyenkor. Fontosabb, hogy a keresztszülő legyen megbérmált személy.

Viszont itt azért a szülők és keresztülő(k) is fogadalmat tesz, hogy gyermekét az Anyaszentegyház hitében nevelik. Ha eleve úgy álltok hozzá, hogy hazug fogadalmat akartok tenni, akkor felesleges képmutatás lenne a szertartás.

2021. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Evangelikusoknal nem volt ezzel problema.
2021. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én biztos, hogy nem nevelném hitben, a párom sem úgy él, fogalmam sincs miért tartják lényegesnek. Nem vagyon ellene senki hitének, de a mi részünkről én is pontosan képmutatásnak tartom.
2021. ápr. 17. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
4es. Ez esetbe azt tippelném meg hogy ha véletlen baj történe akkor ne névtelen temetőbe kerüljőn hanem egyháziba.
2021. ápr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Demion ***** válasza:
100%
És a párodnak mi a véleménye? Mert csak azt írtad, hogy a párod családja ragaszkodik hozzá. Nekik meg ehhez nem nagyon van közük, szerintem.
2021. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A párom szintén fontosnak tartja.

Nekem a temetkezés sem jelent túl sokat, ha bármi történne úgyis hamvasztás-szórás. A családban mindenki ezt a fajta "temetést" tartja magának megfelelőnek, nem vagyunk egy sírhoz járkáló típusok.

2021. ápr. 17. 20:31
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én biztos, hogy nem nevelném hitben, a párom sem úgy él, fogalmam sincs miért tartják lényegesnek."

Na, ez az akadály, nem az, hogy egyik szülő nincs megkeresztelve... Kb. a második kérdés az a keresztelőn (a gyerek neve után), hogy ígéred-e, hogy ebben a hitben neveled fel? Ha nincs meg ez a szándék, akkor kánonjogilag meg sem lehetne keresztelni gyereket, mert ti kéritek a keresztséget, hiszen még nem nagykorú. Kivéve halálveszély esetét, akkor megkeresztelhető enélkül is.

2021. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!