Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet a szülő beleegyezése...

Lehet a szülő beleegyezése nélkül megkeresztelni valakit?

Figyelt kérdés
Gyerekem fog születni, és a szüleim vallásosak, nekem persze több eszem ennél, lényeg, hogy úgy látják hogy az a normális, ha a gyerek meg van keresztelve. Félek hogy anyám egyszer csak lenyúlja a gyerekem és megkeresztelteti. Megteheti?

2012. máj. 14. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
lenyúlja a gyereket és megkereszteli ?:O ennyire nem lehet fanatikus ha egyszer ti nem akarjátok akkor ...?
2012. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem biztos,hogy azért,mert te nem vagy vallásos,több eszed van a szüleidnél. De a keresztelésbe a szülőknek is bele kell egyezni. Ha mégis megkeresztelnék titokban,abból sem lenne semmi baj. Csak akkor lesz vallásos a gyereked,ha annak neveled.
2012. máj. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
már hogyne lenne baj, engem is megkereszteltek, és utálom őket ezért. meg az elvről van szó, nem az hogy egy pap rácsorgat egy kis vizet a fejére, meg mormol valamit, hanem az hogy ő úgy gondolja hogy felülbírálhatja az én ítélőképességemet.
2012. máj. 14. 22:43
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
"A szülőnek, gyámnak joga van ahhoz, hogy a kiskorú gyermek erkölcsi és vallási neveléséről döntsön, és arról megfelelően gondoskodjék."
2012. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Ez ilyen maunika showba illő téma. De ha már szokásokon képesek vagytok a szüleiddel feszültségeket generálni, biztos, hogy elég érett vagy már a gyerekvállaláshoz?
2012. máj. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én eleve nem értem ezt a csecsemőkori keresztelést. Majd ha el tudja dönteni a gyerek, hogy akar-e vallásos lenni, akkor majd megkeresztelkedik a neki tetsző egyházba (ez kb 16 éves kor körül vetném fel neki).

Én se vagyok megkeresztelve, mégse lettem rossz ember. Unokahúgomat megkeresztelték, de ő még a templom közelébe sem megy, mert nem érdekli.

Én a helyedben beszélnék a pappal, ha anyukád ilyenre készülne, akkor küldje el.

2012. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Édesanyámat így keresztelték, de az ezelőtt 50 éve volt, és az akkori rendszer politikai okai miatt tudták csak így megtenni.

Ma már azért más világ van, a szülő ígéretet tesz, hogy ebben a hitben fogja nevelni a gyereket. Tehát nem hiszem, hogy ha a nagyszülők elviszik a gyereket, hogy az anyja nem akarja megkeresztelni, akkor ezt bármelyik pap megtenni, hiszen a keresztség úgy az igazi, ha abban a hitben nevelik utána a gyermeket.


"Gyerekem fog születni, és a szüleim vallásosak, nekem persze több eszem ennél," Azért gratulálok ehhez a megjegyzéshez, remélem téged a gyereked jobban fog tisztelni, mint ahogy te tiszteled a szüleidet...

2012. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

ha megkeresztelteted, abból a gyereknek semmi baja nem lesz, szerintem engedd el, aztán majd nagykorában eldönti hogy él e a lehetőséggel.


am. mi az hogy több ész? Ez nem ész kérdése, hanem hogy ki miben hisz. És ez kissé sértő ha nem veszed zokon, but nevermind...

2012. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

"nem az hogy egy pap rácsorgat egy kis vizet a fejére, meg mormol valamit, hanem az hogy ő úgy gondolja hogy felülbírálhatja az én ítélőképességemet."


Pedig ők már felneveltek minimum egy gyereket, te meg most fogol kezdeni, úgyhogy tapasztalat nekik több van :P

2012. máj. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
Ó és ez még szaporodik????
2012. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!