Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez tényleg ekkora baj?

Ez tényleg ekkora baj?

Figyelt kérdés

A családom is és én is keresztények vagyunk, hiszünk Istenben és gyakoroljuk a vallást. Nagyon szeretem a rock és metál zenéket, viszont még ezt sem mertem elmondani a szüleimnek, csak titokban hallgatom őket. Viszont anyám megtalálta a Marilyn Manson CD-im és miután megnézte őket teljesen kiakadt. Én meg csak fogtam a fejem, hogy annyi CD közül pont ezt kellett megtalálja, ami a "legsötétebb" zene úgymond. Most eltiltott a zenelejátszómtól és a DVD lejászótól is, hogy ha holnapra nem szedem le ezeket az "istenkáromló" és "szemét" zenéket, valamint nem dobom ki a CDket, akkor elveszi és nem kapom vissza. Tényleg ekkora bűn ezeket csak hallgatni? Van aki még hasonló helyzetben van esetleg? Ti mit tennétek a helyemben?

Tudom, hogy ott a youtube, de a CD-imet nem akarom kidobni, annyira sokat jelentenek nekem, egy olyan nagyon jó barátomtól kaptam őket, aki sajnos elköltözött 5 éve és nem tudom vele tartani a kapcsolatot, de nagyon sokat számít nekem. Hogy tudnám ezt kijátszani?

18/L



2021. ápr. 18. 17:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Cdket nem dobunk ki és mivel 18 vagy nyugodtan elmenekülhetsz otthonról.
2021. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért tartom károsnak a vallás túlzásbavitelét. Nem, jó zenét hallgatni nem "bűn".
2021. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
18 éves nagykorú, feltehetően cselekvőképes ember vagy. Vagy eltűröd az elnyomást, vagy megpróbáljátok megbeszélni a privát szféra és önálló személyiség korlátait, vagy pedig lelépsz.
2021. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok elmenni. Még gimis vagyok, tehát még az érettségim sincs meg, de elég jók az eredményeim és szeretnék egyetemre menni. Viszont egyedül nem tudom ezeket hogy oldhatnám meg, mert a szüleim így legalább támogatnak. Úgy meg kitagadnak és mehetek pincérkedni
2021. ápr. 18. 17:22
 5/22 anonim válasza:
77%
Add el a CD-ket valamelyik ismerősnek, vagy tedd fel valami árukereső oldalra.
2021. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hát valószínüleg nem lesz más választásom. Azon gondolkoztam még, hogy odaadom valamelyik barátnőmnek, hogy tegye el nekem.
2021. ápr. 18. 17:39
 7/22 anonim válasza:
14%
Szerintem ez csak egy trollkérdés
2021. ápr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Jézusom, most komolyan ide jöttél, hogy ellődd ezt a mondatot? Akár troll kérdés, akár nem, neked semmi közöd hozzá. Csak feltettem egy valós problémával egy kérdést, amire tanácsokat várok, az hogy ki hiszi el, meg ki nem, az nem az én problémám. Semmi értelme nem lenne ilyennel trollkodjak, már meg se haragudj. Ha trollkodni akarnék, akkor se itt tenném.
2021. ápr. 18. 17:43
 9/22 anonim válasza:
100%

2 választásod van.

1: simán elmagyarázod, hogy neked a hited az első és az is marad. nem agyalsz azokon a gondolatokon amiket hallasz a lemezeken és szembe megy hiteddel. élvezed a művészetet és ennyi. pont

2: ha nem elég az elsőben leírtak, akkor nincs más választásod mint elrejteni azokat az értékes lemezeket és viszed magaddal ha netán elköltözöl.

megértés kell mind2 oldalon.

2021. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%
Semmiképp ne menj el otthonról, felnőttként próbáld kezelni.
2021. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!