Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez tényleg ekkora baj?

Ez tényleg ekkora baj?

Figyelt kérdés

A családom is és én is keresztények vagyunk, hiszünk Istenben és gyakoroljuk a vallást. Nagyon szeretem a rock és metál zenéket, viszont még ezt sem mertem elmondani a szüleimnek, csak titokban hallgatom őket. Viszont anyám megtalálta a Marilyn Manson CD-im és miután megnézte őket teljesen kiakadt. Én meg csak fogtam a fejem, hogy annyi CD közül pont ezt kellett megtalálja, ami a "legsötétebb" zene úgymond. Most eltiltott a zenelejátszómtól és a DVD lejászótól is, hogy ha holnapra nem szedem le ezeket az "istenkáromló" és "szemét" zenéket, valamint nem dobom ki a CDket, akkor elveszi és nem kapom vissza. Tényleg ekkora bűn ezeket csak hallgatni? Van aki még hasonló helyzetben van esetleg? Ti mit tennétek a helyemben?

Tudom, hogy ott a youtube, de a CD-imet nem akarom kidobni, annyira sokat jelentenek nekem, egy olyan nagyon jó barátomtól kaptam őket, aki sajnos elköltözött 5 éve és nem tudom vele tartani a kapcsolatot, de nagyon sokat számít nekem. Hogy tudnám ezt kijátszani?

18/L



2021. ápr. 18. 17:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
Kit erdekel hogy mit mondanak? Bologaas es.hallgass titokban ha kell a tamogatasuk. Nem Veled vam a baj amug,
2021. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk tizennyolc éves FELNŐTT EMBERKÉNT nem hagynám, hogy anyu-apu elvegye és kidobálja a cuccaimat. Ilyen szintű önállótlanságra és mimózaságra még a vallás se mentség.
2021. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
100%
Add oda valami ismeròsödnek, hogy majd adja vissza neked, ha elköltözöl
2021. ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A többiek leírták. Én "The Litanies of Satan"-t is hallgatom néha, hívő létemre. A művészet az egy különálló dolog.
2021. ápr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 1Léna ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező!

Ha hiszel Istenben, akkor tudnod kellene, mi a probléma ezekkel a zenékkel. Ha nem tudod, akkor itt az ideje, hogy utánna nézz!

Szóval, sok mindent tehetsz, de nem minden lesz hasznos a számodra.

Az pedig, hogy azért elköltözz otthonról, mert egy kérdésben nem értesz egyet a szüleiddel, az nem indokolt.

A szülők szeretik a gyerekeiket. A tiltásokat nem azért teszik, hogy bosszantsák a gyermekeiket, hanem azért mert szeretnék valamitől megóvni őket, amit még nem láthattak, nem tapasztalhattak saját maguk.

2021. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

15: Azt vágod, hogy a kérdező már nem gyerek?


"szeretnék valamitől megóvni őket, amit még nem láthattak, nem tapasztalhattak saját maguk."


Ez is tök hülye logika. Ennyi erővel a kőkorszakban élhetnénk, mert sok olyan technológiai innováció és orvosi áttörés adódott az évek során, amit nem tudott előbb a szülő kipróbálni.

2021. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

Másold be a Cd-t gépre, tedd be egy mappába és rakd oda ahol nem is gondolná senki, hogy ott van, és adj neki egy olyan nevet amiből nem lehet rögtön rájönni, hogy az.

Esetleg titkosítsd a mappát, lásd el jelszóval

2021. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a HASZNOS tanácsokat mindenkinek!

Végül megbeszéltem az egyik barátnőmmel, hogy ha mégegyszer előjön ez a téma (most szerencsére elfelejtették és nem hozzák fel többet), akkor odaadom neki ideiglenesen.

2021. ápr. 20. 10:08
 19/22 anonim válasza:
100%
Én katolikus vagyok de az egyik kedvenc együttesem a Ghost ami mégha pojénból és egyéb komolyan vehetetlen dolgoktól de sátánista zenekar elvileg bár a legjobb számaik pont nem azok és még nem vagyok megőrülve
2021. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Melyik manson albumod van meg?
2021. ápr. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!